Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van akinek evési zavarral...

Van akinek evési zavarral küzd a kutyája?

Figyelt kérdés
Ha igen hogy nyilvánul meg?
2012. márc. 23. 09:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Igen. Őrült módjára zabál, mindent megesz, az utcán talált dolgokat is, pedig vasököllel próbálom leszoktatni őt. Fiatal még, így le fogom szoktatni, neki is a múltjából eredhet, csavargó életmódot élt, amikor befogadtuk.
2012. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

10 h. és a jól bevált yorki

Már mindent kipróbáltam , külön fűszerek nélkül főztem neki csirkemellet amit 1x max 2x megeszik , de többször nem .

Olyan mintha unna enni.

Elkezdi , csipeget és max 1 perc után otthagyja .

Nem finnyás , mert kipróbáltuk azt is , hogy 5 perc és elveszem , legközelebb csak este kapta meg .

Természetesen akkor sem evett,csak csipegetett.

Ezt játszottuk pár napig (Kb5), de nem lett jobb.

Nem evett többet.

Tegnap már kitettem állandóra , egyen amikor csak akar.

És hogy mit kap??

4 szekrény van tele kajával.

A Royal C.-tól egészen a Select - goldig.


Tudom , hogy lelki oka is lehet az étvágytalansága , mert már utánna olvastam , de nem tudom , hogy mi??

mert nálunk "trauma" nem érte .

Csak engem , mert minden nap sokkol azzal , hogy nem eszik.


Tudom aki még nem találkozott ezzel a gonddal , nem is nagyon tudja megérteni , hiszen azt gondolja mi a fr.ncnak görcsölök ezen , eszik eszik , nem , akkor nem .

De ez nem ilyen egyszerű.

Nagyon ciki kivinni , meg miért pont nekem jutott egy ilyen kutya ? Az előző Yorkinkat 12 évesen altattuk el.

Légcsőszűkülettől kezdve a mája megnagyobbodásáig minden baja volt.(Örökbe fogadtuk)

Ő produkálta már az utolsó időkben azt hogy nem eszik , hiszen nagyon beteg volt.

Még poénból mondtam is amikor hazahoztuk az új kutyát , remélem ő enni fog.

És most tessék...

Itt szenvedek.

2012. márc. 23. 10:11
 13/37 A kérdező kommentje:

És tudom , hogy nem csak én vagyok ezzel így ,

Aki hasonló cipőben jár , mit tesz ?

Nem törődik vele , .......Pl.a pasim szereti , de nem érdekli ez a kaja dolog.Eszik eszik , nem -nem !

Majd eszik ha éhes !

De ez soha nem éhes !!!

Sokat alszik , iszik , ha kicsit eszik utána jön hogy játszunk én meg morgok magamban ,hogy azt a keveset is leadja amit most magára szedett :(

2012. márc. 23. 10:16
 14/37 anonim ***** válasza:
nyers húst adj neki (csirke, marha, máj, szív)
2012. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, ő a másik véglet. Szerintem engem is megenne, ha tehetné :D

Azt még nem próbáltad, hogy más kutyával együtt etetni? Ha egy kutya látja a másikat falni, akkor általában neki is megjön az étvágya.

Illetve amit még tudok javasolni, az a Calo-Pet paszta.

[link]

Állatpatikákban lehet kapni, szerintem segítene :)

2012. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

BARF?

Pontosan mi ez és hol szerezhetem be ?

A tiéd sem evett ?

2012. márc. 23. 10:18
 17/37 anonim ***** válasza:
2012. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

A tápot, ételt véletlenül se hagyd előtte, attól lehet még kevesebbet eszik, mintha csak napi 2x kínálnád.

Ne csak száraz husit főzz neki, hanem keverd rizzsel meg zsírral, fűszernek pici só, szerintem enni fog. Esetleg még azt tudnám javasolni, hogy a tápjára önts egy kiskanál oliva olajat és picit áztasd be. Vagy nagyon jó étvágyjavító hatású a lazacolaj is.

Ismerősünknek van most egy újdonsült csivavája, aki szerinte nagyon rossz evő és nem eszik meg semmit (különféle tápok szintén felhalmozva a szekrényben ott is), egyszer kínáltam meg abból, amit főzök az én kutyámnak azóta sem unt rá, már táppal keverve is szépen eszi.

2012. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Nyers húst is próbáltam , de semmi.

Köszi:)

2012. márc. 23. 10:19
 20/37 anonim ***** válasza:

a linken olvashatsz a BARF-ról.

Cushingos kutya volt, nem evett már szinte semmit így nem is lehetett gyógyszerezni. amikor elkezdtem nyers hússal etetni, újra evett, így a gyógyszereket is lehetett adni neki.még 8 évig élt

2012. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!