Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy második...

Be merjek vállalni egy második kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, akit egyszerűen imádok. Olyan mély, bensőséges kapcsolat van köztünk, amikor elmegyünk a folyóhoz hülyéskedni, szaladni, sétálni, csak mi vagyunk és a természet, nehezen tudom elképzelni, hogy tudnék még egy kutyát így szeretni. Viszont szeretnék neki egy társat, és egyébként is több kutyát szeretnék, mert nagy kutyabarát vagyok. Be kell valljam, volt egy ideiglenes kutyusom kb. 2 hónapja, találtunk neki gazdit, de őt közel sem tudtam így szeretni, bár nem is illett hozzánk. Ha egy hasonló habitusú kutyust szerzek be, mint mi vagyunk, az vajon jó lenne?
2012. márc. 25. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem, mindenképp. A kutya falka állat, ezért egyedül nem igazán érzi jól magát és ha nem vagy vele, akkor...
2012. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jó bandát akarsz, akkor hasonló kutyát kell szerezned. Viszont ha ennyire szükséges neked az érzelmi kötődés, akkor azt ajánlom, várj addig, amíg "beleszeretsz" egy kutyába, ne erőltesd. Nézegess menhelyeket, esetleg járj el sétáltatni, úgy könnyű megismerni a kutyákat, vállalj be még ideiglenes kutyákat, amik megfelelhetnek, és majd úgyis érzed, ha hozzátok való valamelyik.
2012. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tyler913 ***** válasza:

Először is: biztos,hogy anyagilag megengedheted magadnak több kutya fenntartását?

Másodszor: a meglévő kutyád tökéletesen jól nevelt,képzett és megbízható? Mert ha vannak viselkedési problémák,akkor az új kutya pillanatok alatt eltanulja.Ha meg azért kellene másik,hogy a meglévő ne csintalankodjon,amíg nem vagy otthon,akkor szintén felejtős,mert együtt fognak rosszalkodni.Szóval csak akkor vállalj be másodikat,ha a meglévő már 1OO%-osan képzett,és van elég pénzed/időd egy másodikra is.

Érdemes olyan kutyát választani,amely méretben/habitusban illik a meglevőhöz.

Nekünk is volt ideiglenesünk,szétsresszeltem miatta magam,mert teljesen más természet volt,mint én és a meglévő kutyám.Szóval csak óvatosan.Talán jobb,ha kölyköt veszel magadhoz és nem egy kialakult jellemű felnőtt kutyát,mert akkor jó eséllyel megszokik titeket,és jobban beilleszkedik a falkába.

2012. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!