Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tanácsoltok?

Milyen kutyát tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Dióhéjban annyi a történet, hogy én fent lakom a családommal Pesten, a szüleim meg lent laknak vidéken és lent is szeretnének maradni. Sajnos az elmúlt pár évben sok, ház fosztogatás és utcán leütés is volt a környéken. Apám olyan típusú aki folyton megy sétálni, gubizni, horgászni stb, szereti járni az utcákat. Volt már rá precedens, hogy majdnem megtámadták, pedig nem iszákos vagy kötözködő fajta. Nem lehet mellette testőr mindig, de arra gondoltam, hogy akár mégis, egy kutya formájában. Ő is és én is szeretjük a kutyákat, volt is régebben, úgyhogy szerintem jó megoldás lenne ha lenne kutya aki kísérné őt, és még elfoglaltság lenne neki a séta is. A kutya képzését vállalnám, és nem sajnálnák rá se időt se semmit, csak elvárás annyi lenne hogy jó ember őrző (testőr) kutya legyen. A nagy mozgás igény sem probléma, mert egész nap sétálhatna. Az hogy mekkora testű kutyára gondoltam az mindegy, bármi jó lenne, igazából csak várnám a tanácsokat, hogy milyen fajta kutyát ajánlotok, erre a célra? Köszönöm!
2012. márc. 25. 20:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, de azért nem mindegy, mennyire ösztönös és fejlett a harctechnikája...


8Csak közbeszúrom, láttam mopszot és beagle-t ŐV-zni - persze jó vacak a kutyasuli ahol ezt engedték -, hát sírtam a röhögéstől:D


A csibész fújtatott, még oda is csapott, bármit csinálhatott, a kutyák csak álltak, csóváltak, lihegtek, amikor odacsapott kicsit csodálkoztak, a gazdira néztek, aztán elrepült előtte egy pillangó, közben a csibész még mindig azon volt, hogy felhergelje a kutyát...:D:D:D

Végül megvakargatta a füle tövét...


volt roti, dobi, masztiffok, bernáthegyi (pff...), bernipásztor,...

a legszebben, legszenvedélyesebben mindig njket láttam dolgozni.

meg egy nj-tacsi keveréket:D

na az a kutya mindenkit überelt, de tényleg!:D



Viszont voltam a rendőrség kiképzőközpontjában bemutatón, katonai és rendőrségi kutyák gyakorlatoztak, a belga és a holland juhászok ugyanolyan zseniálisak.

Persze azok tényleg képzett kutyák, a géppisztoly hangja se érdekelte őket, de hát öröm volt nézni, ahogy "széttépték" a támadót:D

2012. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Argentin dog :D
2012. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Miért ajánlod az Argentin dogot? Tapasztalatod van?
2012. márc. 26. 21:43
 14/16 anonim ***** válasza:
Bizony, van tapasztalatom a dogoval, most is van egy. Mellette két pici jelzőkutya. Ijesztő, mert elég nagy termetű, de iszonyatosan jó fej, a családomat imádja (picike gyerekek vannak), de az idegenekkel szemben vannak fenntartásai. Csak az jöhet be hozzánk, akit én beengedek, vagy aki gyakran jár, és már több esetben beengedtem, az esetleg be tud jönni egyedül, de ettől függetlenül mindig megugatja, mivel idegen van a portán. Viszont akit én nem engedek be, azt ő sem, erre is volt már példa (házalók, miután én elküldtem őket, bepróbálkoztak a kapuban, be akartak jönni utánam. akkor jött elő a kutya, még egy pillanatra az én lélegzetem is elakadt, nem hittem, hogy ilyen barátságtalan is tud lenni) Imádni való, a mozgásigényének is megfelel, amit leírtál.
2012. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szép kutya nagyon és tényleg félelmetes is. Rottweilerről van esetleg ilyen tapasztalat? Az mennyire alkalmas az említett szempontokra?
2012. márc. 27. 20:12
 16/16 anonim ***** válasza:
14 vagyok, a közvetlen szomszédomban roti van, hasonló természetű, mint az én dogom. Rendszeresen járunk át hozzájuk, de csak akkor enged be, ha kijön a gazdija, és megengedi. Imádja a gyerekeket, játékos, de nagyon jó házőrző és igazán hűséges társ ő is :)
2012. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!