Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neked általánosságban mi a...

Neked általánosságban mi a véleményed az állatvédőkről?

Figyelt kérdés

Szerintem 2 csoportjuk van, 40% az állatokért tesz mindent és valóban őket védi és van 60% ami csak kötekedik,mindenbe beleszólnak és főként a gép mellől pofáznak,de semmit sem tesznek, és mondjuk nem abba szólnak bele,hogy egy 20 fős banda agyonver egy kutyát hanem abba,hogy Marika néni túl szoros nyakörvet tett a kutyájára...szóval csak ilyen lényegtelen dolgokba és állatszerető emberekbe kötnek bele, a 40% meg kimegy, elmegy az állatokért és értük van.

Szerinted?



2012. márc. 27. 21:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én azokat utálom legjobban, akik a TENYÉSZTŐK (nem a szaporítók!) ellen fröcsögnek fórumokon, facebook-on, meg ahol tudnak. Nemrég volt egy kérdés arról, hogy a leírtak alapján jó tenyésztő -e, akivel levelezik a kérdező, na be is vetette magát az egyik (6-os), hogy "pedigrést" ne vegyen stb., leírtam a véleményem neki érvekkel, nem másolnám be, mert mobilról vagyok és minden harmadik-negyedik szó után sorközt ("Enter") tenne (amekkora a mobil kijelzője), jelenleg utolsó (9-es):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2799763-mik-a..

2012. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Tehát a lassú kínszenvedés (szoros nyakörv) kevésbé fontos mint a gyors agyonverés? A húszfős bandához rendőri különítmény kell, nem állatvédők! (Tudom, most én vagyok a gép mellől pofázó, kötekedő...)"


Igen,látom sikerült értelmezned a véleményem...

De,hogy valóban értsd: abba kötnek bele,hogy az öreg Marika néni szeretgeti a kutyáját, mindent megtesz érte, a kutya az egyetlen öröme,a családja, és véletlen mondjuk sétáltatás közben túl szoros nyakörvet tesz a kutyára, akkor már ott is vannak a nagy állatvédők,hogy hú de szoros a nyakörv meg stb....a 20 fős banda meg egyenlő azzal,hogy két jó erőben lévő fiatalember üt,ver egy kutyát az utcán, akkor az ilyen nagy állatvédők,el sunnyognak és otthon leírják,hogy mit láttak és ez,hogy felháborítja őket....


Az előzőre írok még egy példát: egy gyárban dolgoztam pár éve és volt ott egy hatalmas kaukázusi kutya , a telep őr kutyája.

Nagyon jó kutya volt,szerette az embereket, de egyszer kiszökött és széttépett egy másik kutyát.Lett is panasz, ,visszaásták a lyukat amit a kerítés alá ásott, de néhány hét múlva újra kiszökött és megint megölt egy kutyát, ennek nem került elő a gazdája.

Ezért úgy döntöttek,hogy láncra teszik, és akkora lánca volt,hogy ugyan az egész telepet nem tudta bejárni, de a raktárak előtt tudott mozogni, így csak a raktárakat védte.

Sokan foglalkoztak vele, majd egyszer csak jött egy magát állatvédőnek mondó figura,hogy ezt a kutyát így nem lehet tartani,tiszta sár (esős idő volt, valóban sáros volt a kutya) és ott pampogott,hogy ez állatkínzás meg minden, majd másnap visszajöttek 5-6an,hogy elvszik a kutyát és kész, aztán vitáztak a főnökkel majd a főnök azt mondta,hogy vigyék a kutyát, és elvitték menhelyre, 2 évig volt fent a menhely honlapján mikor végre elvitték.....és ez a kutya jól érezte ott magát, nem tűnt szomorúnak, most biztos jobb neki ott ahol van , de az a 2 év menhelyen, szerintem marhára nem volt jó neki....

2012. márc. 28. 13:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Na, le mertem volna fogadni, hogy a sok tájékozatlan állcsivédcsi lepontozza a válaszom a linkelt kérdésnél, hogy ilyen goncsi vélcsi ne legyen 100%-on :)) Pedig drágáim én is sokat önkénteskedtem, és gyártottam az eladnivaló gyöngyfigurákat, karácsonyfadíszeket, asztali díszeket stb. egy menhely karácsonyi vásári standjára minden évben, amíg külföldre nem költöztem (de már itt is keresek menhelyt). Perselyeket helyeztem ki boltokba. A gyepmesteri telepről hoztam ki félszemű kutyát, hogy Németországba mehessen. Szóval igazából nem vagyok gonosz szörnycsi, csak a tudatlanságot nem szeretem, meg a tenyésztők fikázását!


Na, ezt is pontozhatjátok, hiszen ez lájk-gomb, ugye? :)

2012. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, de definiálná valaki nekem az "állatvédő" mibenlétét?


Az azért erős túlzás, hogy az az állatvédő, aki fácséra kitesz egy menhelyi kutyát.

Akár minden nap kettőt...

Szóval le lehet írni, hogy az ilyen ismerősöktől ráz a hideg, de azt ne mondjátok miattuk, hogy az állatvédőket utáljátok.


Én speciel túlzásnak tartom, hogy a Noésok egyáltalán nem altatnak.

Félre ne értsetek, ez nagyon szép!

De ha úgy került be egy állat, hogy hiányzik a fél oldala, és láthatóan rettentően szenved, akkor én inkább arra gyűjtenék, hogy utoljára valami jó erős morfint kapjon, kedves emberek vegyék körül és altassák el.

Szerencsére ennyire durva eset azért kevés van, de

az emberek sem véletlenül igénylik vagy igényelnék, ha lehetne inkább az eutanáziát...



Viszont az ideiglenes befogadókat, menhelyi önkénteseket, akik saját költségükből és/vagy adományokból látnak el egy állatot aki más emberek hanyagsága miatt jutott olyan sorsra, amilyenre, már vastag arcbőrrel sem lehet elítélni.

És ha ezek az emberek megkérnek, hogy osszam meg ezt meg azt a macskát, hátha, akkor úgy gondolom, igazán mindenki megteheti, nem fog letörni a körme és a napi érdekességek/poénok/partyfotó feltöltések/érdekfezsítő naplóbejegyzések mellett nem ez fogja betölteni az üzenőfalukat.



És ha valaki még nem hallott volna erről, van egy radikális csoport, akik illegálisan "elrabolják" a sínylődő, megkínzott állatokat a "gazdáiktól". Jól teszik.

Ha Titeket annyira zavarnak a szájhuszárok, mi gátol Titeket abban, hogy csatlakozzatok, vagy saját csoportot alakítsatok?

Meséljetek már nekem, milyen hőstetteket hajtottatok végre?

Ha minimum 3 sztorit nem tudtok felsorolni, amikor valóban cselekedtetek valamit, akkor semmi jogotok lef.kázni a fészbukcsászárokat, mert Ti is azok vagyok.



Sajnos Gandhinak igaza van: "Egy nemzet nagysága és morális fejlődése lemérhető azon, hogyan bánnak az állatokkal."

Amíg ez az ország ott tart, ahol, addig sajnos nem az állatok nem megfelelően tartása vagy kidobása a legnagyobb problémánk...

és amíg a roma kisgyereket kővel dobálják az óvodában (!), addig ne csodálkozzunk, ha kamaszként azzal szórakozik, hogy kölyök kutyákat fojt vízbe.


De nagyon szép, hogy vannak, akiknek még így is eszükbe jut, hogy nem egyetlen fajé ez a bolygó és örömet okoz nekik, ha egy kutyát újra bízni látnak az emberben.


Lehet lepontozni, de légyszíves aki megteszi, vegye a fáradtságot és indokolja is meg.

2012. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de definiálná valaki nekem az "állatvédő" mibenlétét?


Az azért erős túlzás, hogy az az állatvédő, aki fácséra kitesz egy menhelyi kutyát.

Akár minden nap kettőt...

Szóval le lehet írni, hogy az ilyen ismerősöktől ráz a hideg, de azt ne mondjátok miattuk, hogy az állatvédőket utáljátok.


Én speciel túlzásnak tartom, hogy a Noésok egyáltalán nem altatnak.

Félre ne értsetek, ez nagyon szép!

De ha úgy került be egy állat, hogy hiányzik a fél oldala, és láthatóan rettentően szenved, akkor én inkább arra gyűjtenék, hogy utoljára valami jó erős morfint kapjon, kedves emberek vegyék körül és altassák el.

Szerencsére ennyire durva eset azért kevés van, de

az emberek sem véletlenül igénylik vagy igényelnék, ha lehetne inkább az eutanáziát...



Viszont az ideiglenes befogadókat, menhelyi önkénteseket, akik saját költségükből és/vagy adományokból látnak el egy állatot aki más emberek hanyagsága miatt jutott olyan sorsra, amilyenre, már vastag arcbőrrel sem lehet elítélni.

És ha ezek az emberek megkérnek, hogy osszam meg ezt meg azt a macskát, hátha, akkor úgy gondolom, igazán mindenki megteheti, nem fog letörni a körme és a napi érdekességek/poénok/partyfotó feltöltések/érdekfezsítő naplóbejegyzések mellett nem ez fogja betölteni az üzenőfalukat.



És ha valaki még nem hallott volna erről, van egy radikális csoport, akik illegálisan "elrabolják" a sínylődő, megkínzott állatokat a "gazdáiktól". Jól teszik.

Ha Titeket annyira zavarnak a szájhuszárok, mi gátol Titeket abban, hogy csatlakozzatok, vagy saját csoportot alakítsatok?

Meséljetek már nekem, milyen hő

2012. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!