Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondja tesómnak, hogy...

Mit mondja tesómnak, hogy amit csinál azzal csak megzavarja a kutyáját és ez miatt neveletlen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kapott egy kutyust még augusztusba,mert 3 éve elpusztult a kutyája és már késznek érezte magát egy új kutyára, mondtam neki hogy, hogy kell nevelni,mert van nekem is egy kutyám és elég sokat olvastam a kutyákról főként nevelésről, szóval 10 év alatt (ennyi idős a kutyám) elég sok dolgot tudok velük kapcsolatban. Most 9 hónapos a kutya és elég neveletlen,mindig mondom neki hogy amit egyszer nem engedett meg azt máskor se,mert csak összezavarja a kutyát, de csak azért is egyszer sétán hagyja hogy elől menjen máskor meg szigorú vele és állandóan a lábához húzza az ebet,ezt is már 100x mondtam neki hogy sose engedje előre ,de mintha meg se hallaná anyumék is helyeslik amit mondok,de tesóm..és olyankor amikor én viszem le mind2 kutyát akkor az övével kín szenvedés menni,bár mikor én viszem ,sokkal engedelmesebb ,szerintem engem tart falkavezérnek ,mert nekem elég sok mindent megcsinál míg tesómnál nem és nálam a NEM az mindig NEM,csak ugye sétáknál mindig próbálkozik hogy elől mehessen én sose engedem meg neki,séta közepén már egész jól tudok vele sétálni.De van olyan amikor meg nekem síránkozik hogy olyan neveletlen meg ilyenek,mondom normálisan és következetesen kéne nevelni és akkor olyan lesz mint az én kutyám,annyira nem értem hogy egyszer leszarja a kutyáját máskor pedig azon siránkozik hogy mért neveletlen,meg sose lesz olyan engedelmes ,mint az én kutyám, ebből már elegem van,már azt is mondtam hogy ha nem bírsz vele foglalkozni ajándékozzuk el,megszakadna a szívem meg az egész családnak ha ezt kéne tenni,de legalább nem kell vele foglalkoznia és minden gond elszállna,az előző kutyája felnőtt volt már amikor kapta és szerintem alapból követő típus volt,sose volt vele gond..

tesóm amúgy idén lesz 17 éves


tudtok vmit mondani, hogy mit mondjak, hogy normálisan nevelje a kutyáját?? és ne összevissza,ezzel a kutyát zavarja meg és van amikor rosszat csinál meg sem szidja


nagyon tanácstalan vagyok, én már annyit beszéltem erről neki,de semmi hatása nincs..


2012. márc. 28. 17:12
1 2
 11/13 alice_L ***** válasza:

Utolsonak és a kérdezonek: nagyon Ceasar Millan szagu volt a kérdezo, és be is jott, ezért beszéltem tv show-ra készult szaktudasrol.


Keresgélem is Fennell szakképzését, kutatasait, konkrét teszteket, megfigyeléseket... Ja? Nevelt kutyat és jol megirta? Ez aztan nagyon nagy érv az alfa dominancia teoria mellett :D

Igaz Serpell-t, Dunbar-t, Mech-t és a tobbieket nem konnyen emésztheto tévé showban nyomjak, de ha neked ott van a tudomany netovabbja, hat istenem. Igaz ok nem egy konnyen emésztheto teoriarol szovegelnek, hanem tanulmanyoznak, megfigyelnek, és hébe hoba konyorognek hogy a Millan féle bolondok hagyjak mar a toszba ezt az alfa dominancia abrandot : http://www.youtube.com/watch?v=tNtFgdwTsbU

2012. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az én kutyám nevelésében nagyon sokat segített Ceasar MIlan módszere,szerintem jól csinálja amitt csinál és amióta a kutyámat így nevelem azóta lett ilyen engedelmes,régebben nem volt annyira de már 4 éve nézem a müsorát és szerintem jó , én sokat tanultam/tanulok belőle.. Tesóm kutyáját is e szerint nevelem ami jól megy amíg tesóm elnem rontja..azért itt senki se látta a kutyám mennyit fejlödött ,mert amit láttam Ceasar műsorából mindent kipróbáltam a kutyámon és pár hónap alatt rengeteget változott jó irányba..
2012. márc. 29. 08:59
 13/13 A kérdező kommentje:
kösz a linket, kár, hogy egy mukott nem értek belőle ,mert angolul van.
2012. márc. 29. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!