Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy yorki?

Mennyi egy yorki?

Figyelt kérdés
és milyen szempontokra kell figyelni vásárlásnál? törzskönyv?

2012. márc. 29. 09:33
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Félek hiperaktív kutyust választani...de akkor az még nem azt jelenti hogy olyan is marad , hanem nevelés kérdése. Ugye? az csak az egészséget erőt tükrözi?
2012. márc. 30. 08:27
 12/28 A kérdező kommentje:
Ha törzskönyv nélkül veszem (nekem is csak hobbyra kell) akkor honnan tudjam hogy fajtatiszta e vagy nem? Azt mondák hogy a tenyésztő törzskönyv nélkül nem ad kutyát, aki pedig felajánlja hogy úgy olcsóbb, az már gyanús.
2012. márc. 30. 08:28
 13/28 anonim ***** válasza:
Igen,ha az aktívabbat választod ki kisebb az esély rá,hogy problémás lesz. Bővebben kifejtem, ha elesett szerencsétlent választasz nagy esély van rá,hogy vissza húzódó félénk lesz nem jól szocializálódik és nem úgy fog viselkedni ahogy te elvárnád tőle. Hát,ha törzskönyv nélkül veszel kutyát mi a garancia,hogy fajtiszta lesz- e ?Ha megnézed az anya és az apa állatót akkor lehet rajtuk látni amúgy, ha szülők fajtiszták vannak papírjaik róla és azzal az eladó tudja igazolni,hogy fajtiszta kutyák almából választasz törzskönyvet nem hamisítanak. Ha sok képet nézegetsz róluk akkor nagyjából lesz fogalmad, hogy hogyan is kell kinéznie egy fajtisztának pl: orra,füle stb. Viszont ennek a mini dolognak ne dőlj be, mert aki 30-ért árul mininek nevezett kutyust az átverhet eladhat egy normál méretűt mininek.
2012. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
rosszul írtam nem,hogy fajtiszta lesz-e?Azt akartam írni,hogy fajtiszta-e?
2012. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%

Nem igen találkoztam még hiperaktív yorkival, pedig ismerek több tucatot:) Egy tenyésztő egészséges, szép, és megfelelő idegrendszerű kutyákat tenyészt, és erre is odafigyel.

Ha hobbi célra veszed, de tenyésztőtől, attól még ő ad törzskönyvet, csak úgynevezett hobbi törzskönyvet (vagy hogyhívjákot)

Tk. nélkül semmi garanciád nem lesz, hogy a kutya valóban fajtatiszta.

2012. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

A mi yorkink 80e volt, törzskönyv nélkül. És fajtiszta. (állatorvosok is látták)

A kobra völgyi őrség kennelt tudom ajánlani.

2012. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ja még ide hozátartozik, h mi nem kértünk törzskönyvet, de adtak volna. Ez csak akkor fontos, ha pl kíálításra akarod vinni.
2012. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Mindenki mást mond :S
2012. márc. 31. 12:53
 19/28 compactegon ***** válasza:
Farrah, gratulálok! TK-nélkül sajnos nem fajtatiszta a kutyád., bárki bármit mond. ha már 80-at kiadtál, nem érte volna meg az a plusz 5000?
2012. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet hogy sokan ide jönnek reklámozni.
2012. márc. 31. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!