Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy bichon havanese...

Szeretnék egy bichon havanese kutyát és most mennénk el bevásárolni neki. Miket vegyünk es azon belul milyen terméket?

Figyelt kérdés

2012. márc. 31. 13:52
1 2
 11/19 ikszdéé31 ***** válasza:
Ha bármi kérdésed lenne akár a fajtával kapcsolatban, kérdezz bátran, vagy keress meg e-mailben, szivesen válaszolok :)
2012. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mert a gyári jutalomfalatok szárazak és drágák, amit neki rágnia kell (jutalmazásnál nagy hátrány ha még 10-20másodpercig rágcsálja a jutalmat, mert elfelejti, hogy miért is kapta). Jutalomfalatnak a legjobb a virsli, párizsi, sajt, kutyaszalámi apróra vágva. Kutyák megvesznek az illatukért, nagy részük víz, így jóllakni sem fognak vele, nem is drága, és puha ami nagyon fontos!

Itt is meg van említve, hogy miért nem jó a flexi, de több kérdésben is ki lett már tárgyalva:

[link]

Lehet venni hosszú, 5-10-15m-es nyomkövető/kiképzőpórázt, ha valaki távolra el szeretné engedni a kutyát anélkül, hogy a pórázt lecsatolja róla, igaz ezeknek nincs visszacsévélő mechanikája mint a flexinek, de nem is lesz állandóan feszes a póráz. A kutyának meg meg kell tanulnia, hogy a laza a póráz a jó, nem az mikor a gazdit húzza, rángatja feszes pórázon.

2012. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
jó rendben,megjegyeztem mindent,megyek vásárolni,most indulok. Ikszdé,téged meg szerintem megkereslek e-mailben :) köszönöm szépen a segítségeteket :)
2012. márc. 31. 14:43
 14/19 anonim ***** válasza:
A kutyának leginkább egy nyugodt, magabiztos falkavezérre van szüksége. A többi mind elhanyagolható lenne.
2012. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 ikszdéé31 ***** válasza:
De nem értem, miért rángatná!?Attól függ, hogy tanítod, a jutalomfalat, amit én adok a kutyának, azt a lidlbe szoktam venni, tescoba, és még a kikbe is lehet kapni, olcsó, ilyen kis "lapocskák" mindig egy darabot tépek neki belőle, a pórázra visszatérve, minden 2. ember flexit használ, nem fog tönkremenni, 3év jótállás van rá, s olyan hosszúra állitod, amilyenre csak szeretnéd. Nekünk is van legalább 3féle póráz, de ez a legjobb, határozottan állitom!!!!
2012. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
ikszdéé33 megadod az e-mail címed?? :) köszi előre is :)
2012. márc. 31. 20:00
 17/19 anonim ***** válasza:

Itt le van írva, hogy mi a baj a flexivel, de abban a cikkben is benne volt, amit már linkeltem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2614016-sima-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1935552-mi-a-..

Tömören, ha nem állítod be fixre, a póráz állandóan feszül, a kutyának LazA pórázon kellene tudnia megtanulni sétálni, így csak az állandó húzást szokja meg. Ha egy kutya behívható, akkor el lehet engedni a pórázról, szabadon futkoshat. A fix póráz tökéletes a sétára, de abból is lehet kapni 3m-est, ha nem akarja az ember valamiért elengedni, vagy a már említett 5-10-15m-es pórázokat. Ráadásul a zsinóros flexi még veszélyes is, könnyen elvághatja az ember kezét, kutya lábát, beakad, tönkremehet, elszakadhat, kényelmetlen is tartani. Ha a kutyád tud láb mellett sétálni, akkor meg nem kell 3-5m-es flexi csak egy 1m-es normál bőr/textil póráz. Alkalmas helyen le lehet csatolni és kedvére szaladgálhat.

A jutalomfalatnál meg leírtam, hogy miért jobbak a puha falatkák (virsli, párizsi...), mint a kemények, de itt nagyon szépen összefoglalta az 5. válaszoló is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2559162-mi-a-..

2012. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 ikszdéé31 ***** válasza:
az én kutyám a virslit nem eszi meg, de természetesen mindenki maga dönti el, hogy mit ad a kutyának enni.
2012. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 ikszdéé31 ***** válasza:
e-mail cimemmel kapcsolatban, irj privi üzenetet, a hozzászólásom alatt kell, hogy legyen.
2012. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!