Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a skót juhász? (bővebbe...

Milyen a skót juhász? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mit lehet tudni róluk? Mennyire barátságosak és tanulékonyak? Mennyi sétát, foglalkozást, pihenés, törődést, kedvencséget a családban igényel? Hogy viselkedik?

Tudtok neki lány neveket?

Jah, és a Lassie-n kívül tudtok skót juhászos filmeket?

Előre köszönöm!:)


2012. márc. 31. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
A skót juhászkuty, mint nevéből is olvasható Skóciából, Írországból származó terelő-és juhászkutya. Lakásban nem érdemes tartani a hosszú szőrű változatot, mivel gyönyörű, hosszú szőrét mindenhol elhullajta, és rengeteget kell utána takarítani, ráadásul melege is lehet, mivel északi, hideg országból származik, és a munkája miatt egész nap kint volt. Viszont kitenyésztettek egy rvid szőrű változatot, ezzel megpróbálkozhatsz(ugyanolyan, mint a hosszú szőrű,csak egészen rövid szőre van). A skót juhászkutya békés, nyugodt állat, bár nem őrző-védőre való, és viszonylag csöndes, szintén eredeti munkájából adódóan. Csak vészhelyzetben ugat, de akkor sokat és hangosan, egyébként csöndes. Fésülni a hosszú szőrű változatot minden nap érdemes, hogy elkerüljük a kócolódást és a filcesedést. Fürdetni ugyanúgy, mint más kutyákat nagyon ritkán, évente max.2x szabad és érdemes.
2012. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Számomra egyike a legcsodálatosabb fajtáknak,küllemük és jellemük miatt egyaránt.Gyermekkorom óta collie-ra vágytam,mely álom tavaly decemberben teljesült,amikoris altatás elől örökbe fogadtunk egy 11 éves skót juhi szukát.Így immár tapasztalatból is tudok neked írni róluk.


Kora ellenére is hihetetlenül játékos,aktív,tanulékony.Meglátszik a,,juhászkutya-ész",könnyen elsajátítja az új dolgokat,hamar megérti,mire szeretném tanítani.Nem hittem volna,hogy a legendás gyerekszeretet ennyire erősen jelen van náluk,amíg-három kisgyerekkel a háznál-nem tapasztaltam magam is;ha a gyerekeket meglátja,le nem szakad róluk egy percre sem.Ha a felnőttek kint vannak,lefekszik akár,elvan,de ha gyereket lát,a jó Isten nem vakarja le a kicsikről:)Végtelenül jámbor,minden agressziótól mentes,persze önálló akarat van ám,de emellett az ételt ki lehetne lopni a szájából.Még csak nem is falánk,komótosan,úrinő módjára eszik(nyilván ez egyedfüggő),mintha sokszor tisztában lenne szépségével:)A többi kutyával sem agresszív,sétálni kora ellenére is imád,a másik két(fiatalabb)kutyám már régen elfáradt,amikor ő még mindig menne:)Ebből arra következtethetünk,hogy fiatalon is nagy mozgásigénye van,de persze nem pörög úgy,mint egy border.A törődést pedig minden kutya igényli,ez alól a collie sem kivétel;minél többet szeretik,foglalkoznak vele,annál boldogabb és kiegyensúlyozottabb lesz.


A szőrével sincsen sok baj,heti egyszer átfésülöm és rendben is van,annyi,hogy ha az apró bogáncsok beleragadnak...Akkor már nehezebb:)


Lány nevek?A miénk Dolly,bár én nem így neveztem volna el,de ha 11 évig ezt szokta meg,nyilván már nem zavarom össze egy új névvel.Valami fenséges nevet adnék neki,vagy nem is tudom,ami kicsit utal a származására.Pl Nessie(de olyan szép,hogy sokszor akaratlanul is Hercegnőnek szólítom;így elsőre eltúlzottnak hat,de ha valaki szerelmese a fajtának és lát egy szép példányt,ösztönösen ilyesmit használ rá:))


A skót juhis filmek közül sajnos én is csak a különböző Lassie-változatokat ismerem,azok közt is van már tízféle legalább,esetleg köztük válogathatsz:)

2012. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. márc. 31. 18:15
 4/15 A kérdező kommentje:
Én a Daisy-re gondoltam névnek. Egy fél éves szukát fogok örökbe fogadni, vagyis már megtettem, és jövő hétvégén kapom méeg. Annyi jót olvastam már róla.. ALig várom h megkapjam!!:D
2012. márc. 31. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Szívesen:)

Aaazt elhiszem,hogy nagyon várod!Pompás kutyák.Persze,kölyök kutyánál úgymond,,nehezebb"kicsit,hiszen neked kell megtanítanod neki az alapokat,de alapjában véve nem egy problémás fajta,kis hozzáértéssel nem lesz gond vele:) A Daisy is egészen jó,de ha gondolod,nézz szét a blöki.hu-n a skót juhik között(igaz,egyfajta,,lopás",de találhat az ember legalább collie-hoz illőt)Szerintem sok jónevű kutyus van,sőt,minket is megtalálsz,ha érdekel:)

2012. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Milyen színű lesz egyébként?:)
2012. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
tricolor:) nagyon gyönyörű!:) Képen már láttam, és elég volt, hogy beleszeressek. Most ideiglenes gazdinál van, és sok jót meséltek róla. Egyedül a macskákkal való összeszoktatástól félek kicsit, mert ő még nem találkozott macskákkal, de azt mondták, hogy kutyákkal jól kijön, ami nekem szerencse, mert van már két kutyám is...:D
2012. márc. 31. 18:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon nem lesz gond az összeszoktatással,lényeg a fokozatosság.Black-tricolor,gondolom:)Gyönyörű lehet!*-*
2012. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gyönyörű is*.*:D<3 Amilyen neveket még találtam, az a Lusy, Bessy, Roosy, Lia, Penny:D Én valami igazán aranyos kislányhoz illő nevet akarok..:D
2012. márc. 31. 18:56
 10/15 anonim ***** válasza:
A Bessy(vagy Bessie,végülis ugyanúgy ejtjük)na az illene rá!!:)
2012. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!