Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalattal mi legyen más...

Jutalomfalattal mi legyen más kutyák társaságában?

Figyelt kérdés

Klikkerezek a kutyámmal és mostanában már a behívást próbálom úgy is, hogy játék közben hívom el, kap egy jutalomfalatot és mehet vissza játszani. Viszont ilyenkor a legtöbb kutya utánajön és nem mindig sikerül odaadnom a jutalmat, mert a másik kutya is próbálja elcsenni a falatot.


Van egy gazdi, aki már szinte visítva közli, hogy nehogy adjak a kutyájának, mert ő nem akarja, hogy hozzászokjon az övé, mert azt akarja, hogy miatta csináljon meg mindent a kutya, ne a kajáért. Ezzel nincs is semmi probléma, de eszem ágában sincs más kutyáknak jutalomfalatot vagy bármilyen ételt adni és ezt már többször el is mondtam neki. A kutyája persze percekig ugrál fel rám, hogy adjak neki, de én kitartóbb vagyok a kutyánál és addig fordulok el előle, amíg feladja (én meg elszédülök).:) Aztán meg látom, hogy forgatja a szemét, mikor meglátja, hogy nálam van a jutalomfalat és másoknak is úgy adja elő, hogy milyen hülye vagyok, hogy így akarom megtanítani a kutyám.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha más kutya van a közelben, akkor ne is gyakoroljunk? Meg akarom tanítani, hogy más kutyáktól és ingergazdag környezetből is visszajöjjön.


2012. márc. 31. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldást tudok elképzelni igazából.

Az egyik, hogy megbeszéled a többi gazdával, hogy ők is hívják el a kutyáikat, egyszerre gyakoroljatok behívást. Eleve jobban fog menni mindegyiknek, és szerencsés esetben nem is fognak akkor egy kupacban nyüzsögni.

A másik megoldás, hogy szépen a sarkadra állsz, és elhajtod a más kutyáját, a tiéd pedig szépen várja meg, amíg végzel és megkapja a kajáját. Eleve tényleg ne etesd senki kutyáját, akármilyen szépen néz, a kutyád meg tanulja meg, hogy nem elég odamenni hozzád, ott is kell maradni, amíg el nem engeded. Mindenki nyer vele.

De igazából valószínűleg az is elég lenne, ha megtanulnád eltalálni a kutyád száját azzal a falattal.

2012. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

én a klikkereddel együtt zavarnálak el a közelünkből is:)

felesleges és veszélyes is ételt osztogatni pláne idegen kutyák jelenlétében...

szerintem a legnagyobb hülyeség így képezni a kutyákat olyan feladatokért étellel jutalmazni amit egyébként is tud ösztönösen-étel(zsákmány) az egész napos közös tevékenység, együttműködés jutalma a természetben

attól, hogy még valami divatos, meg rásütik a pozitív jelzőt egyáltalán nem természetes motiváció egy kutyának! csak felesleges versengést, esetleges konfliktusokat kelt a kutyák között!

ha már annyira ragaszkodsz ehhez a módszerhez akkor keress fel egy kutyaiskolát ahol ezt erőltetik az állatokra és gazdáikra és ott gyakorolj!

2012. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Az utolsó válaszoló nagy szaktekintély lehet...



Én is klikkerezek a kutyáimmal - bocsássa meg az úristen:D -, és van egy kutyás hely, ahol szintén ilyen felugrálósak a kutyák.

(De legalább az emberek kedvesek.)

Ilyenkor szerintem mindkét félnek engednie kell...

Én sem adok más kutyájának, max. ha külön megkér a gazda, mert mondjuk menhelyi kutya és még fél az emberektől.


Másfelől mondjuk szerintem elég tirpákság hagyni, hogy a kutyája felugráljon másokra, nekem nagyon égne a képem...


Tudom, jó volna kutyák között is gyakorolni, de elég nehéz lenne - pláne ennyire nem együttműködő közegben - összeszervezni egy ilyen közös behívásos gyakorlatot...

Erre jó például a kutyasuli...



De ha másért nem, én azért szüntetném be ezt a nyilvános klikkerezést ilyen kutyák között, mert tényleg veszélyes.

Egyszer kapjanak össze a kaján, akkor le nem mosod magadról, hogy miattad történt a baj. - és tényleg.


Biztos van a környéken másik, kevésbé zsúfolt hely.:)

2012. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi a fenéről beszéltek? Azért ne klikkerezzen, mert a többi kutya neveletlen, a gazdák hülyék és képtelenek behívni a kutyájukat? Ezt ugye nem gondoljátok komolyan?

Én simán elhajtanám mind a kutyát, mind a gazdáját a retkes kóchengerbe, és gyakorolnék tovább. Akinek meg ez nem tetszik az lesz szíves a kutyáját megnevelni, vagy el lehet húzni vérbe.

2012. ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is klikkerezek, ha megyünk a futtatóra akkor általában odáig meg vissza (láb melletti séta), ott általában a klikkert zsebre vágom, mert nem egyszer megtörtént, hogy véletlenül klikkeltem ahogy egy másik kutyát simogattam, vagy kotorásztam a zsebemben. De jutalomfalat kéznél van. A többi gazdi se néz hülyének, mert közülük is rengetegen tanítják így a kutyát. Az alap, hogy másét nem etetjük, kivételek persze néha vannak, de a gazdi beleegyezésével. Ez főleg akkor fordul elő mikor behívom a kutyát, ültetem, fektetem és jön a többi kutya és utánozza. Szépen sorban előttem ül 3-4 eb és szinkronban gyakorlatoznak, ezt valahogy nem lehet nem jutalmazni :).

De egyik sem tolakodó, nem akarják elvenni az én kutyám elöl a falatot... Ha csak jönnek/mennek kunyerálni akkor elhajtjuk őket, hogy "sajnálom de nincs".

2012. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A legtöbb válaszolóval egyet értek! Én úgy gondolom, hogy azért mert én a klikkeres módszert választottam a kutyám nevelésére, nincs miért szégyenkeznem. Mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy ő jónak látja. Számtalan olyan gazdával találkozom, aki úgy veri a kutyáját, hogy szörnyű nézni, de nem szólok bele, mert semmi közöm hozzá, hogy ő hogy neveli a saját kutyáját. Ezért ugyanúgy elvárom, hogy mások is fogadják el, hogy én ezt tartom jó módszernek! Nem kell velem egyet érteni, de azt elvárom, hogy ne kritizáljanak érte!


Ez a több kutyás probléma egy kicsit összetettebb. Természetesen nekem is engednem kell és tekintettel kell lennem a többi kutyásra (ezért is tettem fel a kérdést), de azért ne én legyek már a hülye, mert jutalomfalatot hordok magamnál és más kutyája percekig képes rám ugrálni érte, holott nem lóbálom az orra előtt. Az ilyen kutyákat véleményem szerint meg kell nevelni és ez nem az én feladatom. Ilyen alapon, akkor ha éppen bevásárlásból jövök haza és van nálam egy halom hús, a kutya megérzi és ugyanúgy felugrál rám, akkor is nekem kell szégyellni magam? Nem hinném!:)


Köszönjük szépen a tanácsot, járunk kutyaoviba, de nem csak ott kell visszajönnie a kutyámnak, hanem az ovi keretein kívül is. Ez nem úgy működik, hogy ott klikkerezek, aztán amikor kijövünk, akkor eldobom a klikkert! Így valóban nem lenne hatásos a módszer.


Emellett hangsúlyoznám, amit már egyszer leírtam, hogy ESZEM ÁGÁBAN SINCS MÁS KUTYÁJÁT ETETNI! Az első, amit megtanultunk a kutyaoviban az volt, hogy nem adunk jutalomfalatot mások kutyájának! Ehhez tartom is magam!


Jó ötlet lenne a közös gyakorlás, de ilyen hozzáállással nem látok rá sok esélyt sajnos!:( Egy kutya van, akinél ez működhet, őt érdekes módon meg tudja fogni a gazdája, mikor éppen behívom a kutyát. Más kutyáktól, ha elhívom, akkor nemhogy nem engedik a kutyák, hogy hozzám jöjjön (bár nagyon kitartóan próbálkozik az enyém, de mivel kistestű nem mindig sikerül neki), de a gazdának esze ágában sincs a kutyáját elhívni. Már nem egyszer volt olyan, hogy már a park másik végén jártunk a kutyával, mikor újra megjelent a másik kutya és elkezdte tépni az enyémet (játékosan persze). Ilyenkor nekem kell elzavarni a kutyát, mert a gazdája hiába kiabál neki! Ezek után nem hiszem, hogy az én módszerem lenne a rossz...


Akkor megpróbálom mellőzni a klikkerezést, ha sokan vannak körülöttem.:( Ha egy kutya van, azt még vissza is tudom tartani, de ha több oldalról jönnek akkor nem, úgyhogy nehéz a kutya száját megcélozni, főleg, hogy elég alacsony.:S


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 1. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján csak nem tükörovis vagy?:)


De nincs a környéketeken valami másik kutyás rét?...


Mint pl. Vérmező - Tabán...

ha az egyik helyen nem jó a társaság, még mindig ott a másik...


Mert azért nem kellene beszüntetni a nyilvános klikkerezést...


(De amit írt egy másik válaszoló, én is azt szoktam csinálni, hogy amíg kiérek a mezőre, addig van klikkerezés, utána csak ha mondjuk valamire rá akarok dicsérni, amit magától csinált - mondjuk nem ijedt meg egy kutyától, hanem megszimatolta...)



Mellesleg ha felugrál rád más kutyája, egészen nyugodtan, udvariasan kérd meg, hogy hívja el a kutyáját.


Vagy hétköznap jártok oda, és tényleg csak visszafogottan klikkereztek - oda és visszaúton, meg ott is azért elég gyorsan oda lehet adni a falatot...

Hétvégén meg kerestek egy normális kutyás helyet.


(Szerintem a kutyaovisok is tudnak ajánlani, esetleg szervezhettek hétvégi kiránduló csoportokat, és akkor garantált a jó társaság, ahol nincsenek ilyen kellemetlenségek...:))

2012. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!