Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet?

Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
Fiaim (11 és 16 évesek) kutyát szeretnének. Megítgérték, hogy gondoskodnának róla, nekem nem kellene sokat foglalkoznom vele. Meg is ígértem nekik, hogy lehet, még keresgélünk. De ők úgy döntöttek, hogy csak kaukázusink vagy rottweilerünk lehet. Nem tudom, jó ötlet-e...
2012. ápr. 1. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első kutyásoknak ne rotit meg kaukázusit inkább ami első kutyásoknak való! pl.: labrador retviere szeretia vízet, a családját, hűséges, okos, és aranyos vagy keveréket hozzatok el a menhelyről!:)
2012. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első kutyának, nem ajánlom őket max abban az esetben ha ti is segítetek a nevelésben! Határozottan kell velük bánni és már kis koruktól kedve megfelelően szocializálni. De inkább próbálj meg beszélni a gyerekekkel és első kutyának egy nyugottabb nem túl következetes nevelést igénylő fajtát választani.


Mert ez a 2 fajtát nagyon csúnyán el lehet rontani nem megfelelő nevelés esetén!!

2012. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és akkor 5 év múlva meg rád marad majd a kutya. Hány ilyen történet van... A kutya nem egyenlő egy tengerimalaccal, nem 5 év elkötelezettséget jelent, hanem minimum 10-15-öt. Jól gondold meg! Akarsz kutyát? Nem a fiaidnak kell feltenni a kérdést, hanem magadnak. Úgyis te gondoskodsz majd róla.
2012. ápr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem az életkortól függ, hogy valaki felelősséget tud-e vállalni egy kutyáért. Azt, hogy a gyerekei mennyire tudnak, azt a szülőnek kell eldöntenie. de csak akkor jó ötlet egy kutya, ha mindenki akarja a családban.

Én nem vennék kaut első kutyának. A rotit nem tartom rossz ötletnek, vannak kifejezetten kedves, családcentrikus egyedek. Ebben az esetben jól átbeszélném a tenyésztővel a dolgot és ő biztos segíteni fog kiválasztani a megfelelő kutyust.

2012. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem is olyan régen egy hörcsögünk volt. Azt is nagyon szerették, meg is mondtam Nekik, hogy Ők gondozzák, az övéké. Ha megmakacsolják magukat, Én ellátom majd, de felejtsék el a kutyát. De tényleg semmi gondom nem volt azzal a kisállattal, beosztották a munkát maguk között. Tudom, hogy a kutya teljesen más, de szerintem már készek rá. Ha esetleg tévednék, a férjemmel ellátnánk, mi is szívesen fogadjuk a kutyust. Hogy kinél marad a kutya, az tényleg problémát jelenthet. Persze mindketten állítják, hogy ha felnőnek és elköltöznek akkor majd magukkal viszik. Nos, itt az első bökkenő az, hogy ketten vannak. De el fog dőlni, hogy melyikőjüknek alakul ki szorosabb kapcsolata az ebbel. Tehát mi már végiggondoltuk, csak a megfelelő fajtát keressük.

Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha egyszerűen hazahoznák egy német juhászt, ajándékba Nekik? Az nagyon önző dolog lenne a részemről?

2012. ápr. 1. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéljétek át négyen a témát. Nem tartom jó ötletnek, hogy 'csakúgy' hazaállítasz egy nj-szal. Mindenkinek van beleszólása, négyen döntsetek.
2012. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Elsőnek menhelyen nézetek kiskutyát. Ha ott nincs nektek tetsző kiskutya akkor nézzetek interneten! pl.: [link] (anno innen hozattam a kutyámat), aprod.hu, expressz.hu stb...

Sok sikert a kiskutyához!:D

2012. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

labrador,arany retriver,német juhász,vizsla ezek család szeretőek és könnyen tanulnak..


de a menhelyen is lehet találni szép kutyákat ,esetleg olyat aki mind a négyötöknek tetszik..


a roti és a kau tényleg nem első kutyának valóak , ha egy kicsit rosszul vannak nevelve akkor elég agresszívek is lehetnek,szóval őket nem válaszátok..

2012. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a dolog több sebből vérzik.

Az alapötlet jó, hogy legyen kutyus, szó se róla!:)

Mindig is azon az állásponton voltam, hogy a kutya (de eleve az állat) közelsége jó hatással van a gyerekek lelki fejlődésére.


De életveszély lenne, ha egy kaut vagy egy rotit egy 16 éves gyerek vinne el sétáltatni.

Gondolj bele, ha valaki olyannal találkoznak út közben, aki nem szimpi a kaunak és ne adj' isten megtámad egy embert...


Én sem véletlenül nem sétáltathattam szülők nélkül az egyébként tündéri KÁJ-unkat gyerekként.


A másik bibi, hogy egyszerre két gazdája egy kutyának nem lehet...Felnőtt emberek között más a helyzet, de amikor két gyerek kezd el nevelni egy kutyát, annak én még nem láttam jó végét.

Ez a kutyakiképzők rémálma.


A 16 éves nyilván érettebb, összeszedettebben tudná nevelni, tanítani, képezni a kutyát (de ehhez minimum 6 könyvet át kell bújnia véleményem szerint, ha nem akartok kutyasuliba járni), de a 11 éves is kedvet kapna hozzá...

És akkor képzelj el egy behívást...


Na mindegy, nem részletezem.


Mondjuk nálunk ezzel sosem volt gond, mert nekem 4 kutyám van, öcsém viszont le se tojja az állatokat, még a macskáját is csak azért kérte, mert ha nekem lehet, neki is kell - persze a macskáját (3 éves) még egyszer sem etette meg, és kb. 3x simogatta.



A kau meg a roti tulajdonképpen tényleg gyerekszerető kutyák, de nem gyereknek valók.

A német juhász általában vagy zseni, vagy ideggyenge.

Egyik sem szerencsés választás, a zseninek fizikai, szellemi igénybevételt kell napi szinten biztosítani - több órásat, és ez nem annyi, hogy a gyerekek viháncolnak vele az udvaron, meg megtanítják lefeküdni.

Apport, agility, ŐV, keresőmunka, engedelmességi,...

Ezek nélkül bekattan.


Az ideggyengét talán vázolnom sem kell...



Ahogy előttem is írták, a legjobb választás egy menhelyi lenne.

Én is tapasztalatból mondom.

És úgy csinálnám, hogy kimennék mondjuk a Noéra ismerkedni a potenciális jelöltekkel.

Ott van lehetőségetek kivinni a kutyákat sétálni, megismeritek a vérmérsékletüket, meglátjátok, mennyire vagytok egy hullámhosszon (ráadásul a gondozók úgy ismerik a kutyákat, mint a tenyerüket, tehát nem kell félni, hogy agresszív kutyát visztek haza...)


és 2-3 hónap múlva ha látjátok, hogy mindkét fiú tényleg lelkes és kitartó, a kutyával sincsenek problémák, akkor jöhet egy másik kutyus a kisebbnek.:)



Mert az nagyon megkavarja szegény állatokat, ha egyszerre kétfelől jön a parancs...



De mondjuk a 11 éves fiamat biztos nem engedném el még pár évig egyedül kutyát sétáltatni, mert ha összetalálkoznak egy i.iótával - ami sajnos előfordul -, és ijedtében két marakodó kutya közé lép, vagy menekülni kezd és a támadó kutya követi,...

na szóval nem veszélytelen, nekem is kellett már leszednem kutyákat az enyémről, és csak a szerencsémen múlott, hogy megúsztam.

De volt, amikor a harc végére az én combomból is ömlött a vér.


Na ezért ne legyen roti vagy kau.:)



A menhelyi kutyák viszont alapból sokkal hálásabbak, "jönnek egyel"...

és ez az "egy" az, hogy (általában) megpróbálnak az új falka kedvében járni...

Ergo a fiúk nem csalódnak bennük, mint sok gyerek mondjuk a fafejű, eszméletlen makacs bull terrierjükben, aki századszorra sem jön oda hozzájuk...



Bocsi nem vészmadárkodni akartam, bár sikerült, csak jobb előre belegondolni a lehetséges negatívumokba is, így ismeretlenül senkinek nem mondanám, hogy persze, jó ötlet, vágjatok bele...

Csak ezért vagyok kicsit ünneprontó...



De a roti, kau mindenképpen felejtős.

és szerintem az nj is.

2012. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon tudom ajánlani a Berni pásztort. Koruknak megfelelő, családi kutya. Hűséges, könnyen tanítható, ragaszkodó. Nekünk is az van. Nem bánnátok meg.
2012. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!