Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet?

Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
Fiaim (11 és 16 évesek) kutyát szeretnének. Megítgérték, hogy gondoskodnának róla, nekem nem kellene sokat foglalkoznom vele. Meg is ígértem nekik, hogy lehet, még keresgélünk. De ők úgy döntöttek, hogy csak kaukázusink vagy rottweilerünk lehet. Nem tudom, jó ötlet-e...
2012. ápr. 1. 16:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának gyerekeknek se a kau, se a roti, se a német juhász nem jó választás. Mindháromhoz erős kéz (nem csak szó szerint), következetesség és szaktudás szükségeltetik, meg rengeteg idő, főleg a rotihoz meg a német juhászhoz, mivel ők munkakutyák, igénylik a szakszerű foglalkozást. Válasszatok valami lightosabb juhászkutyát, vadászkutyát vagy terriert, és lehetőleg egy nyugisabbat az alomból, ne a legpörgősebbet, mert az lesz a legnehezebb eset. Igen, tudom, "anya, ez engem választott", de magyarázd el neki, hogy bárkit "kiválasztana" a kutya, aki belép az ajtón.

A döntés pedig családi legyen, tényleg, pláne ha nekik lesz a kutya. És jól gondoljátok át, főleg hogy ha a gyerekek továbbtanulnak, akkor mi lesz az öreg, beteg kutyával, felelősséget tudtok-e érte vállalni.

2012. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Menhelyi, sőt síntértelepit!!! Teljesen más!!!
2012. ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Végül labrador lett, fekete, 3 hónapos kan. A neve Robin, a gyerekek imádják, bár még újdonságnak számít, remélem akkor is így fognak lelkesedni, ha felnő. Szerintem jó választás volt, bár még csak 1 hónapja van nálunk, de én is nagyon megkedveltem.

Köszönöm az összes választ!

2012. máj. 14. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!