Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összezavarodtam. Vélemény?

Összezavarodtam. Vélemény?

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok az a h_lye aki 3. kutyát szeretne.

Van egy csivavánk és egy amstaffunk.

Eddig néha-néha vittem el sétálni a csivavát, az amstaffot anyum hordja futni. Egy hete minden nap sétálok a csivavával. Kedden 2 órát sétáltunk, szerdán megmakacsolta magát és fél órát se jött, majd a csütörtököt kihagytam, pénteken se akart jönni. Előtte már anyunak mondtam azt hogy jó lenne egy közepes kutya amivel többet tudok sétálni. Egyenesen "nem lehet róla szó" volt a válasz. Most hogy ezt mondtam neki hogy minden nap viszem, de nem jön azt mondta beszélünk róla. Minden nap lenne bőven lenne időm 2-2.5 akár 3 órát sétálni, kedvem is lenne hozzá, de csivavával lehetetlen:(

Az amstaffot nem szeretném vinni, ezt anyunak is megmondtam itthon az udvarba elvagyok vele, de nem szívesen viszem ki. Nem vagyok az az ember társaságát kereső ember, szóval inkább kutyával mennék, vélemények így megérné kutyát hozni?

Én személy szerint mudira gondoltam, Magyar fajta, okos és mozgással sincs semmi baja, faluban élünk, Duna mellett, úszás, völgyön sétálás és erdőben mászkálási lehetőségek.



2012. ápr. 1. 20:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy csivivel sem boldogulsz akkor miből gondolod, hogy alkamas vagy más kutya nevelésére?

A legtöbb helyen,-hacsak nem tanyán laktok-nem is tartható 2 kutyánál több hivatalosan!

2012. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ez nagyon logikátlan...


Anyukád jár az amstaffal.

Oké, akkor az a kutya mondjuk le van mozgatva.


Te külön a csivivel mennél, de ő nem akar???


Tudod, én mit csinálok, ha a KÁJnak eszébe jut sztrájkolni és lefekszik?

(és mondjuk indokolatlanul, mert nem fáradt, csak az ellenkező irány neki érdekesebb lenne)

Rászólok, hogy ilyet nem játszunk, és már a nézésemből tudja, hogy oké, nem nyert, és megyünk tovább.


Nincs olyan, hogy egy 3 kilós kutya eldöntse, mikor mentek.

Képzeld, ha a 70 kilósom is eldönthetné...



Az tény, hogy a csivava nem túrakutya, bár akiket ismerek, és hordják őket, mind szeretnek túrázni.

De akkor miért ezt a fajtát választottad??


És most mi alapján gondoltál a mudira?



Mi nem jó az amstaffban? Anyukádat fogadja el vezérnek, te pedig nem tudod irányítani?

vagy neked félelmetes a kutya és anyukád ennek ellenére alakította be?

Nem értem...

Az amstaff sosem támadna emberre, de ha jól nevelt, kutyára sem!


Ha meg kutyatámadástól félsz, szerintem inkább amstaff legyen veled, mint egy csivi...


Ha meg arról van szó, hogy az amstaff támadna valakire, akkor akármilyen kutyát választasz, az is támadni fog, mert nem a kutyával van gond...



Na de nem akadékoskodom tovább, bár jó lenne tisztázni a dolgokat...


Ha erdei kísérőnek keresel kutyát, én alapból nem választanék vadász fajtát.

Így is idő, amíg egy arra hajlamos kutyát lenevelsz a vadűzésről. - és le kell nevelni, mert ha vadat űz, kilövik, nincs pardon...



Duna mellé mit szólnál egy labradorhoz?

Kirándulni is szeret, úszni is, barátságos, de nagy is,...

Bár ő pont vadászkutya, de inkább vízbe és kisvadakhoz használják...


De ott van még a dalmata.

Konkrétan hintókísérésre használták. Nem is egy agytröszt, de kísérőnek szerintem ideális.

Pont ennyi az igénye: neki mindegy, csak mehessen.

2012. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Míra98 válasza:
Labrador :) Nekem bevált
2012. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ha sétálunk és hazafele jön csak mindig úgy próbálom hogy kerülővel jöjjünk.


Az amstaffot is megengednék hogy vigyem. Semmi baj nincs vele. 4 éves, szót fogad de nem szeretek vele sétálni. Nem tudom kicsinek is inkább megvártam anyuék hazajöjjenek csak ne kelljen kimenni vele.


Az ötlet onnan jött hogy van egy pulija mamáéknak, utána olvastam így jutottam a mudihoz, nézegettem és a leírások alapján egész jó választásnak tűnne.


Erdő pedig tudom necces ilyen helyzetből, de apuék szoktak kijárni átlagban ide. Mivel erdész...:)

2012. ápr. 2. 18:16
 15/22 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha ő az erdész, és nem zavarja, ha a kutya esetleg kárt tesz a vadállományban (bár nem hiszem, hogy a mudi egéren kívül el tudna fogni valamit, max. valami sebesült állatot...), akkor már más tészta, csak a vadászokkal tisztázzák, hogy mondjuk a narancssárga kendős kutyákat ne lőjék ki...
2012. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó... Ne beszélj úgy hogy nem ismered a mudit. Köztudottam majdnem olyan gyorsan fut mint az agarak, vadászatokon is használják és tökéletes ösztönei vannak még, mert nem divatos fajta. Az ami miatt nem fog meg semmit, a JELLEME. Ő szereti az állatokat. De erre is nevelni kell nem teljesen magától jön.

Kérdező: teljesen zavaros az írásod, én nem ajánlom neked a mudit vagy egyáltalán a harmadik kutyát. Ehhez sokkal több érv kell, mint hogy nem akarsz az egyikkel sétálni.

2012. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem azért kell mert nem akarok vele sétálni, mert felelősséget is vállalnék érte mint saját kutyám. De úgy hogy kiskora óta csak én felelek érte. De jön az, hogy arra ott a kettő másik.


Nem az nem zavarná ha valami lenne, de tudom kb hogyan vadásznak, és tudom hogy ha tanítva van akkor pedig nem szaladhat el csak úgy.:) A mudi pedig nem is bánthat állatokat, mivel terelő kutya, a tereléshez nem tartozik a támadás.:)

2012. ápr. 2. 19:56
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
A támadás valóban nem, de az üldözés, az űzés igen. Én le tudom hívni az én mudimat a vadról, de ez kemény munka eredménye.
2012. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én mudijaim sosem üldöztek semmit, úgy hogy célzottan le kellett volna nevelni őket, ellenben van terelő ösztönpróbáljuk. De hát kutyája válogatja. Ha hirtelen felugrik előttük valami kissebb állat akkor ösztönösan néha odaugranának de ennyi. Amikor pedig a határban sétálunk, már akkor észreveszik az őzeket amikor még csak kis pontok, de eszükbe sem jut unána menni.
2012. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Üldözés és a terelés megint más nem? :)

Jó lehet én vagyok ehhez hülye, sajnálom

2012. ápr. 2. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!