Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összezavarodtam. Vélemény?

Összezavarodtam. Vélemény?

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok az a h_lye aki 3. kutyát szeretne.

Van egy csivavánk és egy amstaffunk.

Eddig néha-néha vittem el sétálni a csivavát, az amstaffot anyum hordja futni. Egy hete minden nap sétálok a csivavával. Kedden 2 órát sétáltunk, szerdán megmakacsolta magát és fél órát se jött, majd a csütörtököt kihagytam, pénteken se akart jönni. Előtte már anyunak mondtam azt hogy jó lenne egy közepes kutya amivel többet tudok sétálni. Egyenesen "nem lehet róla szó" volt a válasz. Most hogy ezt mondtam neki hogy minden nap viszem, de nem jön azt mondta beszélünk róla. Minden nap lenne bőven lenne időm 2-2.5 akár 3 órát sétálni, kedvem is lenne hozzá, de csivavával lehetetlen:(

Az amstaffot nem szeretném vinni, ezt anyunak is megmondtam itthon az udvarba elvagyok vele, de nem szívesen viszem ki. Nem vagyok az az ember társaságát kereső ember, szóval inkább kutyával mennék, vélemények így megérné kutyát hozni?

Én személy szerint mudira gondoltam, Magyar fajta, okos és mozgással sincs semmi baja, faluban élünk, Duna mellett, úszás, völgyön sétálás és erdőben mászkálási lehetőségek.



2012. ápr. 1. 20:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért szavaztatok le. A mudi igenis szeret kergetni dolgokat, de nem megölés céljából, általában ha utol is érik mondjuk a macskát, nem tesznek kárt benne. Ahogy más terelőkutyák is ilyenek. De nevelés kérdése az egész.

Mudi fórumon a netboardon most is téma volta közelgő bujáki mudis túra kapcsán, hogy néhányan vadkergetés-gonddal küzdenek. Nyilván nem kell az egész állományra kiterjeszteni, de ezt is számításba kell venni. Ha kiskorától fogva hagyják, hogy kergesse a macskát/biciklist/nyulat, mert milyen cuki, ahogy gurul utána, akkor ez berögzül.


Nekem van egy olyan játékom, hogy egy botra, madzagra kötöttem plüsst, és ezt kergetik. Játék közben gyakorlom, hogy parancsra hagyják békén.

2012. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Én nem szavaztam le senkit, tudatlanságom a van a vadkergetés téren ezért kérdeztem csak:)

Hát itt a csivava "küzd" a nála nagyobb macsekkal naponta.

Köszönöm a választ :)

És minden nevelés kérdése(vagyis a legtöbb dolog)

2012. ápr. 4. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!