Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak egy elméleti kérdés,...

Ez csak egy elméleti kérdés, de foglalkoztat másik véleménye! Nem lenne jobb, ha a média többet foglalkozna a menhelyek ügyével?

Figyelt kérdés

Amint bemutatnak egy mentett vagy befogadott, de tragikus sorsú kutyust a médiában, pár napra rá beszámolnak arról is, hogy már jelentkezett is érte egy szerető gazdi. Én értem azt, hogy rengeteg állat vár az új gazdájára menhelyen sajnos, de kérdem én, ha ezen pár alkalommal bejött a média ereje, akkor miért nem csinálnak ebből rendszert? (pénzt leszámítva) Miét nem lehet egy népszerűbb műsor szünetében egy 2 perces kis videót bemutatni kutyákról, akik gazdira várnak? Mondjuk mindennap másikról... Esetleg magyar sorozatokban szerepeltetni örökbe fogadható kutyusokat, vagy a Fókusz végén 2 percet adni nekik, szinte bármi. Ha csak 100-ból 10 kutyus találna új gazdát, már megérné.

Ez egy fura kérdés, aláírom. Van két kutyusom és sajnos nincs többre anyagi, illetve idő kapacitásom, de eszméletlenül fáj a szívem ezekért a kis életekért, hiszen ők nem tehetnek semmiről.



2012. ápr. 4. 23:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha annyi pénzük lenne a menhelyeknek, hogy egy reklémot ki tudjanak fizetni... nem ilyen körülmények között kellene élniük a kutyáknak. És ha valaki nem akar menhelyről kutyát, annak úgysem egy reklám fogja a szívét megpuhítani... Ez egy ilyen világ.
2012. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Több olyan külföldi sorozat is van, ahol kutyákat mentenek és bemutatják a sorsukat, bár arról nem tudok, hogy ez kifejezetten hasonló céllal jött volna létre. Mindegy, én csak úgy gondolom, hogy rengeteg esetre van példa, hogy egyszer bemutatnak egy valamilyen okból menhelyre került kutyust, majd alig pár napra rá, már azt mutatják be, hogy gazdit találtak neki, szóval szerintem ez nem lenne egy rossz irány.

Nyilván aki nem akar menhelyes kutyák, az azok után sem fog akarni, és aki egyáltalán nem akar kutyát, vagy rühelli őket, az sem. Ez egyértelmű. Nem világmegváltó ötlet ez, csak egy kérdés, ami megfogalmazódott a fejemben.

2012. ápr. 5. 19:25
 13/15 anonim ***** válasza:
Pedig milyen jó lenne... Önkéntes vagyok menhelyen, így minden nap látom, rengeteg szeretetéhes kutyus van menhelyen. Csak gazdára várnak, sokan hónapokat. Ha a média felkapná a menhelyeket, akkor anyagilag is jobban lennének támogatva, meg a kutyák is könnyebben találnának gazdit. Sajnos ez van... :(
2012. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2012. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"szinte senkinek nem kerül semmibe"


Ez egyrészt nem igaz, másrészt ha igaz is lenne, akkor sem csinálnák, mert nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mennyi bevételt hoz! Tehát ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor abból az irányból közelítsd meg, hogy egy ilyen műsor miként tudna jelentős(!!!) bevételt hozni a csatornának? Ha ezt jól kitaláltad, akkor lehet, hogy szóba áll veled valamelyik csatorna.

2012. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!