Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen sáros időben ti, hogy...

Ilyen sáros időben ti, hogy mossátok le a kutyát séta után?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul csinálom:Az én kutyámat úgy próbálom,hogy bele a kádba egy pár centis vízbe,hogy legalább a lába ne legyen sáros,de rögtön kiugrik,képtelenség lefogni.Utána letörlöm még neki vizes szivaccsal,majd törölköző.De még így sem tiszta,mert kevés az az idő amit a kádba van.

Szeretnék ötleteket,hogy ti,hogy csináljátok,hogy ne legyen minden tiszta sár:)



2012. ápr. 6. 15:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi az első kutyánkat (tacskó-pincsi) nem fürdettük állandóan, mert azt mondta a doki (és könyvekben is ezt olvastam), hogy a gyakori fürdetés árt a bőrének...

Sáros időben amikor felmentünk akkor hanyatt feküdt az előszobában és egy (néha 2 db) törölközővel tisztára dörgöltük (amit nagyon élvezet).

2012. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs mosás, csak ronggyal törlés. De ha kádban akarnám mosni, akkor kádban mosnám, én vagyok az erősebb és a kreatívabb, nekem van két kezem, nyakörvem, pórázom, és én akarom jobban a fürdést, mint a kutya a kiugrást.
2012. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Hovarju ***** válasza:

Az én kutyám szeret fürdeni. Kb. 8-9 hetes volt, amikor előszőr a kádba raktam. Nem engedtem vizet a kádba, csak a zuhanyt nyitottam ki, Először hagytam hogy igyon a vitzből, aztán engedtem rá a vizet. Először csak a tappancsaira, aztán már a többi részére is. Nagyon jól tűrte. Aranyos volt ahogy ázottan nyugodtan figyelt. Mikor végeztünk a fürdéssel megtörölgettem. Amikor már kádon kívűl volt, megdicsértem és kapott egy rágócsontot.

Már nemsokára 3 éves lesz és azóta is szeret fürdeni.

2012. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hovarju ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ha ennyire nyugtalan, akkor előszőr a kádhoz szoktasd hozzá. Kezdésnek csak tett be az üres kádba és adj neki valami jutalmat. Akár a vacsoráját is megehetné a kádban. A lényeg, hogy jó dologgal kösse össze a kádat. Aztán, ha már nem akar mindenáron menekülni, nyisd ki a zuhanyt, de még ne a kutyára folyasd a vizet. Ha már az sem zavarja, engedhetsz rá is egy kicsit. Igy kicsit macerásabb a dolog de szerintem érdemes rászánni az időt.
2012. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,nagyon hasznosak a válaszaitok!

Megpróbálom akkor először szoktatni az üres kádhoz,kajával.

Ha végképp nem megy így sem, akkor a lavóros "láb beletevős" módszert fogom kipróbálni!:)

2012. ápr. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!