Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet segíteni egy félős...

Hogy lehet segíteni egy félős kiskutyán?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban a helyzet a következő:

Egyik este kivittük a kutyát sétálni (póráz nélkül volt). Egy srác is megjelent a nagytestű kutyájával, aki odarohant a mi kölyök kutyánkhoz. Nem ért hozzá egy ujjal sem, de persze a kicsi nagyon megijedt, csak úgy visított félelmében - gondolom támadásnak vette. Odaszaladtam és felvettem, talán ez volt a baj.

Azóta fél a sötétben az utcán (állandóan nyüszög és nézelődik körbe-körbe), fél a kutyáktól, fél az idegenektől.

Előtte nem volt ilyen gond vele.

Szóval valahogy fel kellene javítani az önbizalmát, de nem tudom hogy fogjak hozzá.


Persze lehet, hogy nem ez a kutyás "támadás" az oka, de én csak erre tudok gondolni.


2012. ápr. 6. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Máskor ne vedd fel, csak légy a közelében, hogy érezze a törődést. Jó lenne tudni, hogy mennyi idős kutyusról van szó, de talán pár szocializációs foglalkozás egy kutyasuliban sokat segíthet mind a kettőtöknek. Lehet, hogy túl korán lett elszakítva az anyjától a kölyök, ez estben neked kell megtanítanod hogy hogyan viselkedjen más, idegen kutyákkal.
2012. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 hónapos múlt. Igen, korán lett elszakítva, de az előző gazdája nem akarta tovább tartani őket. Ha nekem nem, odaadja másnak.
2012. ápr. 6. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem. Arra kellene figyelni, hogy azokkal a kutyusokkal akik a közelébe jönnek megszimatolni, játékot kezdeményezni tutira barátságos egyedek legyenek, olyan kutyu közelébe aki egy kicsit is elbizonytalanít Téged, pl. a testbeszéde alapján elképzelhetőnek tartod, hogy bántaná a tiédet, na azt a kutyát hívja vissza a gazdája.

Próbáld ne túlparázni a dolgot, maradj nyugodt, higgadt, mutasd meg a kicsinek, hogy Te minden bajtól megvéded és ha végképp úgy látod, hogy ki kell emelned az adott szituból akkor fogd meg a nyakszirtnél a bőrt, ahogy az anyakutyák cipelik a kicsinyeiket, de persze a hasa alatt is tarthatod a másik kezeddel.

Biztos jön majd még más is, aki többet tud mondani. :)

2012. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ss soha ne vedd fel féltésből, látod, egyszeri alkalom is mit okozott...

Keríts olyan nyugodt kutyákat, akik hajlandóak le se tojni a kicsit, nem kell ismerkedni meg semmi, csak sétáljatok együtt. Ha rájön, hogy nem bántják, elkezd majd érdeklődni, és ha elég nyugisak a kutyák, bátorítani fogják az ismerkedésre.

2012. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a póráz nagyon hasznos ilyenkor, mert kicsit bátrabb lesz tőle (hiszen nem csak tudja de érzi is, hogy ott vagy és megvéded Őt.).
2012. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valaki0702 válasza:
Az én kutyám is ilyen volt és azóta is majdnem ugyan olyan félős majd ki növi az én kutyám csak a fehér emberekkel van jobban pedig nem akartam rasszista kutyát belőle de valahogyan a romákat mindig meg ugatja.
2012. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Majd megpróbálom kutyák közé vinni :)
2012. ápr. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!