Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal. Mit...

Nem bírok a kutyámmal. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
11hónap Labrador retriever kan kutyám van. Nem fogad szót, ha mondom, hogy gyere ide csak áll 1 helyben és nem csinál semmit. A hátsó kerítést állandóan kaparja, kiássa az oszlopokat. Állandóan ás,szétszedi az egész udvart. Amikor elviszem sétálni, vagy a pályára, hogy fusson egy kicsit elmegy és nem is jön vissza...... úgy kell megkeresni. Ha meg játszani akarok vele, akkor meg se mozdul...tanítani se tudom, mert csak lefekszik és nem csinál semmit. Volt már 3 kutyám, azokkal jól el voltam, de ezzel nem lehet bírni, lehetetlen megtanítani valamire...már gondolkoztam azon is, hogy esetleg eladom, vagy elcserélem egy másik kutyára, egy fiatalabbra, hogy jobban hozzánk tudjon szokni...Szerintetek???

2012. ápr. 7. 14:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az a baj hogy háma van próbáld a nyakörvet

-kezdj el vele futni lehet vagy több mint való hogy megpróbál nem mozdulni vagy húzatni magát de te ne állj meg csak fuss légy erőszakos egy idő után megunja és ő is vesz majd a méltóságot hogy melletted menjen (ez inkább ilyen csapat építő kövesd a vezért program ha meg már fut akkor próbáld meg leelőzni gyorsabbnak lenni lelkesíteni, a gyorsaság az arra is jó hogy segítse át hidalni a problémáját mert így nem fog ráérni gondolkozni csak cselekedni)

-ha ez nem jön be akkor próbáljátok meg többen sétáltatni játékra hívni a családba vagy az ismerőiből ki a nagy kedvence kedvencei kinek örül a legjobban a kutya ha meglátja vagy ha haza megy az illető??

2012. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az alapok: ezeket holnaptól kezdd el, gyökeres változásra van szükség, mindent keményen tarts be. Nem kell elengedni, vidd pórázin jó hosszú sétákra, fuss vele biciklivel.

[link]

2012. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha elszalad, mikor elwngeded, azért van, mert nem mozog eleget, és kihasználja a szökési lehetőséget. De ez tényleg összetett. Nekem is egyéves labradorom van, 17 vagyok, nem egy nagy tapasztalt kutyás, de az alapszabályokat betartva egész jó kutyát faragtam belőle. Ja, és behívásnál próbáltad már, hogy elszaladsz az ellenkező irányba, és úgy szólsz neki?
2012. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
20:39 Megpróbálom, köszön a segítséget. A biciklis futást már kipróbáltam, borulás lett a vége. Állandóan a bicikli elé mászott, meg állandóan lökdöste a bicajt.
2012. ápr. 7. 21:06
 15/22 A kérdező kommentje:
20:56 Igen próbáltam, de semmit. Meg leginkább az a baj, hogyha leszidom, vagy elzárom, mert rosszat csinált, akkor a többi családtag direkt az ellentettjét csinálja, hogy "jajj szegény, gyere adok valamit"...így nem lehet normális nevelni sem...
2012. ápr. 7. 21:07
 16/22 anonim ***** válasza:
20:22 vagyok ne biciklivel hanem lábbal nálam is ez van bármit csinál a kutya rögtön babusgatják de ha az az ,,x v. y" személy nincs jelen vagy kettenha egyedül vagyok a kutyával nem mer szórakozni ha meg újra együtt van a család már megint el van kapattva és a lehető legszigorúaban a helyére parancsolom ha ilyenek vannak a te és kutyád környezetében akkor legalább egy személynek vaskézzel kell vele bánni mert nem fogsz vele bírni
2012. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
tudod az a baj hogy ez a kutya le se szar,mert tudja hogy bármit csinál nem kap semmi büntetést.mert ő a falkavezér ezért bármit megtehet.egy normális falkában az ember a falkavezér és a kutya nem meri semmibe venni a parancsait,de mivel a tiéd a főnök nálatok ezért azt tesz amit akar, a szüleid meg még rá is játszanak,behódolnak a vezérnek,megetetik,simogatják.amikor pont hogy le kéne szidni.súlyos eset lehet,de egy kutya se reménytelen,rá kell szánni időt,energiát és pénzt,ami még mindig kevesebb mint mindent megcsináltatni amit tönkretett.hol laksz?van a közelben kutyaiskola?azonnal jelentkezzetek,mert ez a kutya a tiéd, a te felelősséged,te választottad,nem egy zsák szemét hogy kirakod ha már nem kell.és a kutya csak kihasználja a te gyengeségedet,és határozatlanságod,persze hogy semmibe vesz,én is semmibe vennélek ha ilyen gyenge vagy,nem akarlak szidni,de kösd fel a gatyád és neveld meg azt a kutyát,legyél szigorú,ha kell zárd ki a falkából,ne szólj hozzá,ne reagálj semmire,zárd el a többiektől,és a szüleidet se engedd hogy kényeztessék mert ezzel csak behódolnak a kutyának.
2012. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem ismétlem magam többször, keress szakembert, aki segít. Te értelmetlennek látod a viselkedését, pedig nagyon is van rá magyarázat és megoldás is. Csak hát meló, arra készülj fel, hogy nincs csodaszer.
2012. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
19:11 Köszönöm a válaszod. Már rászóltam a szüleimre, de abból is csak 1 családi vita lett: "akkor minek vállaltad a kutyát, ha állandóan bünteted? Akkor nem kellett volna rá ennyit költeni! Nem így kell nevelni!" stb,stb... Van kutyaiskola de most ha jól tudom szünetel, nem tudom miért.
2012. ápr. 8. 20:18
 20/22 A kérdező kommentje:
És ha láttad a "Marley meg Én" című filmet, kb. ugyan az, csak éppen kint van az udvaron.
2012. ápr. 8. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!