Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivettem egy kullancsot, de...

Kivettem egy kullancsot, de hibat kovettem el?

Figyelt kérdés

ereztem hogy maszik a konyokomon valami,meglattam a kullancsot,reflexbol levertem magamrol a csempere majd elegettem.azutan atneztem a kutyam es volt benne egy a labaes hasa kozott.elosszor cselekedtem azutan probaltam utanaolvasni.ki akartam szedni kezzel,szalvettaval es nem sikerult.utanna olvastam hoy nem szabad a testenel megfogni mert belenyomom a merget ezzel.a masodik hiba amit elkovettem hogy elotte leontottem egy kis olajjal hogy konnyeben kijojjon a feje.csak utanna neztem hogy ez mind hiba,tevhit.

Szeritetek lehet valami baja?

azota kiszedtem csipeszel,a feje is kijott.


KIS SOTETBARNA KULLANCS VOLT


2012. ápr. 8. 23:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Meg egy kerdes:


Nem lattam benne tobbet,viszont velem alszik az agyban.lehet bennem/rajtam is?azota mindehol azt erzem hogy maszik valami rajtam

2012. ápr. 8. 23:20
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha fertőzött volt a kullancs, lehet baja. Figyeld nagyon, és az első gyanús jelre (bágyadtság, étvágytalanság, fura vizelet) rohanj vele a dokihoz. Egyébként nem tudom, használsz-e valami szert kullancs ellen, de ha nem, itt az ideje elkezdeni, jön a szezon...
2012. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vásárolj kullancskiszedő kanalat a patikában az elkövetkező időre.

Ha kicsi volt, még friss lehetett. Valószínűleg még nem fúródott teljesen be. Annyit tehetsz, figyeled a kutyádat kb 10-14 napig. Ha nincs jól, doki.

2012. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igen,van nyakorve csak par napja megfurdettem es akkor levettem,nem tettem vissza ra.csak most.

a kullancs nagyon pici volt.kb mint a gyufa feje,es lapos.

2012. ápr. 8. 23:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Figyeld pár napig a vizeletét, ha sötét színű, irány a doki+ha a kutyus kedvetlen, bágyadt!

Mást egyelőre nem tehetsz. Neten megnézheted, hogy a ti lakóhelyeteken mennyire elterjedtek a fertőzött kullancsok!

A kutyakullancs pedig nem megy emberbe (legalábbis én így tudom) ugyhogy no para.

2012. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy kutyakullancs. Mindenfajta kullancs megy minden emlősállatra táplálkozni, nem válogatósak.
2012. ápr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5. nincs olyan, h kutyakullancs. a kullancs emberre és kutyára egyaránt veszélyes. amire te gondolhatsz: ha egy kullancs már megtelepedett a kutyában, akkor belőle nem megy át emberre. ott marad, amíg teljesen meg nem szívta magát (hacsak ki nem szedjük), utána (jóllakottan) pedig egy ideig nem keres más gazdaállatot. tehát az valóban igaz, h a kutyákban lévő kullancs nem igazán vándorol át ránk, de a szemében mi és a kutya egyenrangú célpontok vagyunk az elején.


kérdező: jó eséllyel nem lesz baj, mivel még pici volt, valószínűleg nemrég csípte meg a kutyusodat. az olaj hiba volt, de azért megúszhatod káros következmények nélkül. mindenképp figyeld a kutyusodat, ha a többiek által már leírt tüneteket tapasztalod, vidd orvoshoz és feltétlenül mondd el, h korábban kullancsot találtál benne

2012. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakullancs? Én úgy tudom a kullancs az kullancs, szimplán bizonyos fertőzéseket mi nem kapunk el.

Egyébként a tapasztalatom az, hogy az a kisebb baj, ha benned van kullancs. Bennem volt többször is, de sosem lett semmi bajom, pedig lyme kór, meg agyhártyagyulladás terjesztői, sokszor fel is van ez fújva.

Viszont két kutyám van, fogalmam sincs honnan, de idén rengeteg kullancsunk van. Jártunk velük az erdőbe sétálni, utána vagy 5-öt leszedtünk mindkettőről, másnap 10-et és nem akartak elfogyni, pedig a sétákat arrafelé felfüggesztettük. Kiderült, hogy a szomszédhoz hozott tüzifa volt tele valószínűleg kullancsokkal, nem az erdei séta volt a fő probléma (amúgy is itt van nem messze az erdő).

Kétségbe is vagyunk esve miattuk, a cseppek nem használnak, kínunkban már le rovarirtóztuk az egész udvart. Azóta nem találtunk a kutyákon szerencsére.

Mindkettő volt már babéziás, tudjuk milyen ez, nem kívánnám a legrosszabb ellenségem kedvencének sem.


Reménykedjünk benne, hogy nem lesz gond. Ebből remélhetőleg megtanultad, hogy hogy is kell helyesen kiszedni a kullancsot. Simán fogsz egy csipeszt, de kiszedő kanál jobb, azzal könnyebb úgy megfogni, hogy nem nyomorgatod meg és kiszeded, elégeted, feldarabolod vagy bármi, a lényeg hogy nem hagyod elmászni!!


Figyelj mostantól a kutyádra nagyon. Ha fertőzött volt a kullancs, akkor 1-2 napon belül jelentkeznek a tünetek. Először nem evés, bágyadtság, szomorúság, kedvtelenség, bizonytalanság. Kicsit olyan tétova lesz a kutyus, illetve sok esetben láz. (nálunk ez forró orral jár) Jó itt már elcsípni, mert ha a vizelet sötét barnára vált, akkor sokszor már késő. Ilyenkor azonnal doki!!! Nem ér rá egy órával később, vagy holnap, mert azt már lehet nem éri meg a kutya!

Kívánom nektek a legjobbakat és figyelj rá nagyon!

2012. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazad van, most utánaolvastam. Nekem anno még tesóm mondta így, de úgy tünik rosszul tudta. Bocsánat!:)
2012. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy a mérget belenyomod?
2012. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!