Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre vadabb a kutyám, már...

Egyre vadabb a kutyám, már lassan hozzá sem lehet nyúlni, ha neki úgy tetszik. Lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés
Elaltatni nem fogom semmi áron, arra képtelen lennék, odaadni sem, bűntudatom lenne, de nem szeretném, ha egyszer a gyereknek támadna. Vigyem kutyasuliba?
2012. ápr. 9. 15:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
egyébként azoktól akik az én nevelési módszremet vitatják, megkérdezném, hogy akkor vajon mit tegyek. ugyanis ez volt a kérdés, és nem az hogy én hogy rontottam el. a többi segítőkész válaszolónak köszönöm a segítséget.
2012. ápr. 9. 15:48
 12/36 anonim válasza:
Szerintem vidd kutyasuliba, vagy valami szakemberhez. Ha nem viszed, nagyon, nagyon vad és kezelhetetlen lesz. :(
2012. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
34%
Féltékeny a lányodra a kutya. Van ilyen. Valószínűleg a kislány érkezése után a kutya egy kicsit háttérbe szorult, és ő ezt érzi.
2012. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
57%
Ha egyedül nem megy, kérd ki szakember segítségét. A kutyaiskola is jó, de nem mindegyik. Régi típusú sulikban csak iskolai engedelmességet (ül, fekszik, lábhoz) tanul a kutya, de az otthoni problémákkal nem foglalkoznak, szóval nagyon meg kell válogatni, hová mész. Vagy talán még jobb kihívni valakit, hiszen akkor látja, mi a probléma, és meg is tudja mutatni, hogyan kell kezelni a helyzetet.
2012. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Platypus ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy nagy kutyaszakértő, de ha a féltékenysége miatt több simogatást kapott, azzal pont megerősítetted, hogy jogosan féltékeny. A dominancia elérése nem verést jelent, hanem határozott és következetes bánásmódot. Vannak nagyon jó könyvek, amikből megtanulhatod, melyik gesztusoknak van hatalmas jelentősége egy kutyánál ilyen szempontból. Pl. Jan Fennel vagy Cesar Millan könyve hasznos. Egy szakember is rengeteget segít neked, hogyan kell csinálnod, de alapvetően az otthoni bánásmódon kell változtatni, nem úgy megy, hogy elviszed a tanfolyamra és ott megfegyelmezik.
2012. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Egyébként milyen helyzetekben nem engedi, hogy hozzányúljatok, és hogy kezdődött ez nála?

Félreértés ne essék, nem tudjuk helyettesíteni a fizikailag jelen lévő szakmai segítséget, csak kíváncsiságból kérdezem.

2012. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
alaphelyzetben nincs baj vele, olyankor szokott nekünk támadni, ha pl. séta közben összeszed egy rongyot, vagy valami"kincset", és azt el akarjuk venni tőle, vagy a múltkor például megtámadta a seprűt mikor mellette sepertem, pedig sosem bántottam vele. a tegnap esti, hogy hányt, és fel akartam törölni, azonnal nekem támadt, ráhagytam, gondoltam majd akkor később két óra elteltével a férjem próbálta meg feltörölni, neki is nekiment. pedig tényleg mindent megkap amire szüksége van, lehet itt rontottuk el. Más kutya örülne ha ilyen helye lenne. köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 9. 16:18
 18/36 anonim ***** válasza:

Hányszor kell még elmondani, hogy a kutyák nem tudnak féltékenyek lenni? Ők nem emberek.

Ha a kutyád így viselkedik az egyértelmű jele annak, hogy valami nincs rendben a rangsorral! Eddig nyugodtan életet talán mert nem volt kiváltó ok. Most viszont jött a kislányod ami egy hatalmas változás és most megmutatkoznak a hibák amik nyugodt körülmények között el vannak takarva. A kutya azt gondolja, hogy magasabb helyen a falkában a kislányodnál (vagy nálad, ha veled olyan), amikor viszont nem ezt látja megvalósulni (pl a kislánnyal foglalkozol), akkor egyszerűen figyelmeztet, hogy ennek nem így kéne lennie, hisz ő van feljebb és követeli a jogait.

Igen vidd kutyaiskolába, olvass Jan Fennelt, Milant, Korom Gábort, vagy akármelyiket amelyik megfelel az ízlésednek.

2012. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy nincs féltékeny kutya! Ők nem emberek! Neveletlen kutya van, aki nem tudja hogy hol a helye a rangsorban. Azt viszont még mindig nem írtad le, hogy hogyan neveled? Mert a sétáltatás és a simogatás az nem nevelés.
2012. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
"más kutya örülne.." Na látod itt a baj. A kutya nem demokráciában él, hanem rangsorban. Nem úgy működik, hogy minnél többet kap, minnél jobban elhalmozzák mindennel annál jobb lesz és többet ad vissza.
2012. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!