Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkival kapcsolatban lenne...

Yorkival kapcsolatban lenne pár kérdésem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hamarosan megérkezik a kicsi yorkim és érdekelne, hogy mikor fürdethetem meg először, mikor kell az első nyírásra vinni? Egy ilyen pici kutyát hányszor kell egy nap etetni? Mikortól tehetek rá kullancs és bolha elleni cseppeket?
2012. ápr. 10. 21:06
 1/6 anonim válasza:
fürdetni és kutyakozmetikushoz vinni már kicsi korától lehet vinni(mikor kellően megnőtt a szőre)de még ne egyből mikor hozzád kerül.a kölyköket általában egy nap kétszer kell etetni.a kullancs,és bolha elleni cseppeket jobb ha állatorvos végzi,továbbá a kötelező vizsgálatokat,és oltásokat is,szóval mindenképp vidd el állatorvoshoz,és ezekről pontosabban ő fog tájékoztatni.
2012. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeket egy jó tenyésztő mind-mind elmondja. Nem jó tenyésztőtől meg ne vegyél kutyát.
2012. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem minden kozmetikus vállalja el kicsinek általában csak akkor foglalkoznak vele,ha féléves koráig megkapott minden oltást. Ez azért van,hogy később,ha valami baja lesz a kutyának ne tudj reklamálni,hogy náluk szedett össze valamit. Fürdetni lehet,de max havi 1x,mert nem tesz jót neki sima vízzel akár mikor,de azt se vidd túlzásba. A bolha,kullancs irtást a dokitól kérdezd meg akihez fogod vinni vagy megkérdezheted attól is akitől megveszed. Az etetést sokan úgy mondták,hogy napi kétszer és ne maradjon előtte másnapig,ha még is akkor azt cseréljük ki frissre,amúgy a tápot mindig vizezd fel egy kicsit még pici a kutya. Remélem azt tudod,hogy nem ehet csokit,mert mérgezést kaphat amiben elpusztul és nem ehet krumplit,mert nem tudja megemészteni és nem ehet csirke csontot sem,mert megfullad és ne adj neki tejet,mert nem nagyon bírja ez a fajta és fosni fog. És az egyáltalán nem hülyeség,hogy minőségi táppal etesd pl: Royal Canin vagy Acana ne vegyél Peedigree-t meg ilyen szarokat attól csak beteg lesz. Az etetés szerintem úgy is kialakul,ha már meglesz a kutyus és látod mennyit eszik te pedig hozzá szoktatod,hogy mikor. Ja a körmét ne próbáld meg levágni,mert ha nem értesz hozzá nagy bajt csinálhatsz ezt a kozmetikus majd megcsinálja,ha pedig láttad többször,hogy is kell akkor neked is fog menni. Nem tudom,hogy szeretnéd azt,hogy álljon a füle,ha nem áll először vágd le a füléről a szőrt,mert lehet csak a szőr súlya húzza,ha még sem áll akkor ragasztani is kell ezt a doki is megtudja mutatni,de ha otthon akarod csinálni itt egy kis segítség: [link]
2012. ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A tenyésztővel nincsen semmi gond nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Csak ilyen alapvető dolgokkal nem akarom zaklatni mikor itt is vannak olyan rendes emberek, hogy válaszoljanak nekem.
2012. ápr. 11. 11:19
 5/6 anonim válasza:
Ha viszed a dokihoz oltásra, azért neki is tedd fel ezeket a kérdéseket. Nem baj ha butaságnak tűnik, jobb félni, mint megijedni....
2012. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el nem fogja a tenyésztő zaklatásnak venni :) Ha sok kérdésed van és tudni akarod mi a legjobb a kiskutyának abból ő is látja hogy felelősségteljes gazdi leszel :) Bár nekem már 2 éves yorkim van még sokszor mindig kérdezeka tenyésztőjétől ezt-azt :)

Rátérve a kérdésekre: én fél éves korában vittem először kozmetikába, hogy szoktassam, bár csak egészségügyi nyírása volt (tappancsok, fül, hasa, szeme környéke). De a kutyusnak így nem lesz akkora trauma ha később egy nagyobb kaliberű nyírás is jön hiszen már hozzászokott hogy az ollóval néha matatnak rajta :)

Etetni amíg kicsi volt napi 3X kapott, az adagolás általában rajta van az eledel zacskóján, mi yorkis junior Royal Canint adtunk neki, pár napig egy kis vízbe áztatva utánna már nem mert úgy vettük észre nagyobb élvezettel eszi ha nincs vízben :) 1 éves koráig fokozatosan tértünk át napi 2-re most már csak napi 1x kap ennit.

A cseppekről pedig tényleg kérdezd meg majd az állatorvost, ő tudni fogja és ha lehet ajánl is neked fajtát. Én pl. tudtam venni nála és rá is rakta a kutyusomra.

2012. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!