Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sokára panelba költözök,...

Nem sokára panelba költözök, de nem engedik, hogy a kutyámat odavigyem. Mi lesz így vele?

Figyelt kérdés

Áruljuk a házat, de ha nem sikerül eladni akkor el fogják árverezni. Így nemsokára nagymamámhoz fogunk költözni.Eredetileg úgy volt,hogy oda visszük a kutyát, de meggondolta magát és anyukám sem engedi,hogy odavigyük. Azért nem engedik,mert eléggé hullik a szőre, és itthon(a kertes házunkban) többször bepisilt, bekakilt. Általában ez akkor fordult elő, amikor nem voltunk itthon(ilyenkor bezárjuk a házba mert sokszor elszökik csavarogni), meg sokszor éjjel is bekakilt , bepisilt. Általában jelezni szokott ha dolga van, de mégis néha előfordultak ilyen balesetek. Egyébként is,szerintem az első baleset után azért kakilt és pisilt mindig ugyan oda a házban mert érezte a szagot...

A lényeg,hogy ezért nem engedik meg,hogy a panelba vigyem. Azt mondják,hogy rá kell bízni valakire, aki majd gondját viseli, már az is felmerült,hogy visszavisszük a tenyésztőnek. Én már nem merem mondani senkinek, mert nagyon sokat bántottak már emiatt, de nagyon el vagyok keseredve, mert 11 éve van nálunk a kutyám és nem bírnám elviselni,hogy más gondozza. Az olyan, mintha már nem is az enyém lenne. Apám ma már azt is bedobta,hogy vigyük el a menhelyre, kb. lesz.rja,hogy ez nekem milyen érzés. Ti mit tennétek az én helyemben?


2012. ápr. 16. 14:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű a kutyát szobatisztaságra kell nevelni, ami annyit tesz ,hogy többször le kéne majd vinned, az elején lesznek balesetek ,de hamar megtanulják a kutyák,főleg a felnőtt kutyát..


1,5 évesen került hozzám a kutyám, kertesből panelba, két hét alatt szobatiszta lett, a szőr hullás ellen pedig vegyetek furminátort és át kell vele fésülni a kutyát pár naponta és nem lesz annyi szőr..esetleg mond azt ,hogy legalább 1 hónap 'próba időt' adjanak neked,míg megtanítod a kutyának a szobatisztaságot és a szőr gondot..

2012. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
azt kihagytam,hogy vizsla, szóval nem kiskutyáról van szó.
2012. ápr. 16. 14:45
 3/27 anonim ***** válasza:

első vagyok:


ha nem engedik a 'próba időt' ,szerintem a legjobb ha vissza viszed a tenyésztőnek és időnként meglátogatod..

2012. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

első vagyok


ugyan úgy meglehet tanítani szobatisztaságra, csak mondjuk sokat kell vele sétálni ennyi..


kicsi a panel vagy nagy??

2012. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan tartanak panelban vizslát, csak ki kell elégíteni a mozgásigényét. Barátnőm vizslájának is állandóan hullik a szőre, de furminátor tényleg segít. Ill. szobatisztaságra kell nevelni.


De ha ennyire hajthatatlanok a szülők, nem tudom mi a megoldás. Mennyi idős vagy? Nem tudsz elköltözni a szüleidtől?

2012. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Mindenképp a tenyésztőt keressétek meg először. Ha őt nem érdekli a dolog, akkor a fajtamentést, ha van a fajtának. Menhelyen várólistára kell vetetni, kb. félévet biztos kell várni mindenhol, mert telt házas mindegyik. Ezek a legjobb megoldások, a többi mind rosszabb. Egy 11 éves kutyának nagyon nehéz gazdit találni, ők már életük végén a menhelyen szoktak maradni. Viszont szegénynek jobb ott, mint az utcán. Sajnálom a dolgot, de a legkeményebb ez a kutyátoknak lesz, mivel ő nem érti, hogy ezt miért teszitek vele.
2012. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
11 év után így viszonyulnak a szüleid a kutyához? Ez nagyon nagyon szomorú :( Hiszen ő is a család része. Ragaszkodj hozzá, hogy veled maradhasson, már nem fiatal kutyus, biztos, hogy a menhelyen az altatás várna rá, nem ezt érdemli. Próbáld mindenáron meggyőzni a szüleidet, hogy igenis gondját fogod viselni, sétáltatod és ha kell, kifésülöd a bundáját többször is naponta, de nem tehetik ezt meg egy idős kutyával. Mond meg, hogy te bele fogsz ebbe betegedni, soha nem fogsz tudni elszámolni a lelkiismereteddel meg hasonlók. Ha már a kutyát nem is nézik, akkor téged nézzenek, hogy a saját gyereküknek ne okozzanak ekkora lelki terhet. Mond el, hogy ő ugyanolyan élőlény, mint apád vagy bárki más a családban, veletek élte le az élete nagy részét, most meg ki akarják dobni mint valami elhasznált cipőt? Foggal-körömmel ragaszkodj a kutyádhoz és győzd meg őket, hogy nem lesz több gond ott vele, mint a mostani házatokban.
2012. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ezt a próbaidőt már említettem nekik, de így sem engedték meg. Lehet,hogy majd megint megpróbálom megkérdezni. Igazából ha nem a nagymamámról lenne szó, akkor még meg is lehetne oldani, de ő eléggé tisztaságmániás, szóval szerintem kiakadna ha akárcsak egy szőrszálat meglátna a földön, meg a kutya szagát se bírná szerintem, mert elég érzékeny a szagokra. :(
2012. ápr. 16. 14:48
 9/27 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a vizsla fajtamentés honlapja, először őket keressétek!

2012. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Az még lemaradt, hogy azért a felelősségvállalásról is el lehetne beszélgetni a szüleiddel, hogy 11 éve nyilván az ő beleegyezésükkel hoztátok el a kutyust, akkor nekik már tudniuk kellett, hogy 12-16 évre vállalnak felelősséget egy élőlényért. Egy idős kutyát képesek kitenni egy ilyen megrázkódtatásnak azért, mert hullik a szőre, vagy nem teljesen szobatiszta, az több mint embertelen. Élőlényről van szó, nem egy tárgyról, amit ha megununk, kirakjuk a szemétbe! Ezt próbáld nekik elmagyarázni.
2012. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!