Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ellenőrzik van e kutyám...

Hogy ellenőrzik van e kutyám ebadó miatt?

Figyelt kérdés

nemrég halt meg a kutyám,az ólat nem raktuk még el sehova, mert elfér az udvaron..meg ott a kutyakosár (műanyag) amit kifertőtlenítettem és a nyuszim használja napozni..

erre hülye szomszéd amikor körzeti orvos járt ki oltani házhoz és mondták neki hogy nézzék meg mennyi kutyacucc van és megbüntetnek.....azóta hetente járnak ki hozzánk, hogy ne dugdossuk a kutyát mert beperelnek minket..mit lehet tenni ilyenkor?

az ólat nem szeretnék kidobni, mert lehetséges hogy lesz még kutyánk, és miért vennék újat ha ez jó állapotú..


2012. ápr. 18. 10:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

kaposvári vagyok, és itt elsők között fogják bevezetni az ebadót..ez miatt ellenőriznek gondolom..

amúgy tényleg undorító, mert a menhelyekre szarnak, de amikor fizetni kell akkor ráérnek kimászkálni a tisztességes emberhez..

2012. ápr. 18. 11:22
 12/21 anonim ***** válasza:
De még mindig nem árultad el, hogy ki a fene zaklat benneteket? Mert ha összeírják a kutyákat, akkor azt szervezetten teszik és előre bejelentett időpontban, nem a szomszéd unszolására. De akkor sem büntetéssel fenyegetnek, hanem miután összeírták az összeset, kiküldik az ebadó befizetésére a felszólítást. Ha befizeted, nem büntetnek meg. Ha meg nincs kutyád, akkor nyilván nem fogják összeírni a nemlétező kutyádat, tehát se adót nem fizetsz, se büntetést.
2012. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szép és jó lenne, ha ez így működne, ahogy leírtad. Elmondjam nálunk hogy írták össze a kutyákat? Két taknyos tizenéves járkált az utcákban, benéztek mindenhova, ahol volt kutya vagy kutyaház, azt felírták. No most már, a szomszédban van két kutya, de a kutyaház hátul van, a kutyák is, azt az utcáról látni nem lehet....mondanom sem kell, hogy bejelentés nem volt, senki meg nem kérdezte, hogy honnan van a kutya, menhelyi e, van e chippje, ivartalanítva van e. Az biztos, hogy bármit kiküldenek és egy fillért nem fogok fizeti a tk-s, chippes kutyám után!
2012. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocs, az utolsótól kérdezem: miért nem kell ebadót fizetni a törzskönyves és chippes után? Úgy tudtam, hogy a menhelyről befogadott/ivartalanított/magyar fajta/vakvezető,mentő...-kutyák lesznek adómentesek.
2012. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az nem összeírás, hogy benéznek az utcáról! Chip szám, TK, oltási könyv, orvosi igazolás az ivartalanításról. Ezek (hiánya) alapján lehet csak adót kivetni. Ezért sem tömeges az ebadó, mert többe kerül behajtani, mint amennyi bevételt hoz.
2012. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Küldd el a sunyiba. Foglalkozzon a szaporítókkal, perelje azokat.
2012. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem kell, hanem hogy nem fogok fizetni. Fél éven belül ivartalanítva lesz, no nem a hülye ebadó miatt, amúgy is megcsináltattuk volna. Hát falun sajnos úgy néz ki így megy az összeírás. :(
2012. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

a törzskönyveseknek kéne fizetni..

akinek van pénz több tízezres kutyára az fizessen.

nekem meg keverék kutyusom volt akit az utcáról hoztam be, (vagyis megmentettem mintha menhelyről lett volna) érte is fizethettem volna..

2012. ápr. 18. 20:31
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem a szaros 3-6 ezerről van szó, amiért nem fizetnék! Én fizessek, aki tenyésztőtől vesz, egészséges, fajtatiszta kölyköt, ahol minden ellenőrzött körülmények között zajlik??Én megértem hogy sok a menhelyen a kutya, meg az utcán, de erről vajon ki tehet???A felelőtlen állattartók és szaporítók akik össze vissza elletik a kutyájukat, aztán a kicsiket meg ha nem sikerül "jó" pénzért eladni kidobják az utcára!Miért azokat kellene büntetni, akik a tisztességes utat járják?

Ez egy örök vita lesz! Persze aki menhelyről hoz ki kutyát ne fizessen, oké, ez igaz. De azon kívül mindenkit büntetnék, akinek keverék kutyája van (nem menhelyről) és nincs ivartalanítva!!!

2012. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ezzel az elvi kérdéssel mi a problémád. A keverékeknek miért kellene ivarosnak maradniuk? Mivel nem hozható jogosan törvénybe, hogy mindenki ivartalaníttasson, ezért motiválni kell az embereket rá Remek motiváció, hogy adómentességet kap. Egy törzskönyves, de nem tenyésztésre szánt kutyánál dettó ue. a helyzet. Eldöntöd, hogy mit akarsz. Mindenképp támogatandó a nem tenyésztésre szánt kutyák ivartalanítása. Nyugaton ez már működik, az itteni maradi szemléletet pedig sajnos anyagi érdekkel kell megtámogatni.
2012. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!