Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első napokban hogyan...

Chilibaby0011 kérdése:

Az első napokban hogyan gondoskodjunk egy 6 hetes tacskó kutyusról?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mamáméknál lesz majd egy kis 6 hetes kölyök tacskó.Ha nem nagy dolog akkor majd valaki írja meg mennyibe kerül kb. egy oltás!Meg persze egyéb vélemények is jók lennének!

#tacskó #gondoskodjunk
2012. ápr. 22. 09:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem minden nap leszek kinn mamáméknál,de az első napokban hol legyen?
2012. ápr. 22. 09:33
 2/22 anonim ***** válasza:
Naponta 4x kapjon enni. Csinálj neki saját kuckót, fekhelyet, ahová félre vonulhat. Szerezz be etető, és itató edénykéket, játékokat, pórázt, és nyakörvet Adjál neki nevet.3 hónapos korában kapja meg az első veszettség elleni oltást, ami kb. 3.800 ft.
2012. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
6 hetesen mit fog nálatok keresni? Kölyköt legkorábban 8 hetesen hozunk el!!! Tessék kibírni még azt a 2 hetet!
2012. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A tenyésztő nekünk azt mondta,hogy hat hetesen már meg lesz az oltási könyv,és el lehet vinni.Amúgy köszi mindkettőtöknek!Bocsi 2.válaszoló de az első szerintem hasznosabb választ adott!
2012. ápr. 22. 10:07
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Igazuk van a többieknek. 6 hetesen még az anyukájuk mellett lenne a helye. Nem azért mert nem esznek még rendesen hanem ilyenkor kezdi el az anya kutya a kicsik szociálását. 8 hetesen szokás elhozni 1 oltással minimum, féreghajtással és chipel. A chip nagyon fontos anélkül nem is adhatja el a kölyköket még csak ajándékba sem adhatja. Érdemes jobb minőségű tápot beszerezni ( Royal Chanin Junior bár én még neki lehet a Startert adnám) vízbe kell beáztatni úgy jobban megeszi. Oltani pedig legközelebb 8 hetesen vidd. Egy ilyen oltás 2500-3000 Ft között mozog. Ebből kell neki összesen 5. ( ebbe benne vannak már a kombinált vitaminok is ) Utána pedig a veszettség elleni oltás. Még nincs meg a kutyus 2.oltása én a helyedben nem nagyon vinném még forgalmas helyre sétálni.
2012. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol éltek de nálunk egy oltás min. 5ezer forint. Bárcsak 3e lenne. Ja és kell belőle egy jópár...
2012. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nálunk pedig ennyi. Vidéken élek.
2012. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
TENYÉSZTŐ????? Nem tenyésztő, csak egy koszos szaporító, ha 6 hetesen oda adja a kölyköt!!!! Semmi más oka nincs, mint hogy megspórolja az etetési és a további oltási költséget! Mindenki, aki egy kicsit is foglalkozik a témával pontosan tudja, hogy ez a 2 hét rendkívül fontos a szocializáció szempontjából.
2012. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mi érdre hordjuk a kutyánkat oltatni, ahol minden egyes oltás 2900 Ft.


Egyébként egyet értek az előttem szólókkal, 6 hetesen még túl korai elhozni a kutyust. Mi 10 hetesen kaptuk meg és érdemes volt kivárni, mert nagyon szépen szocializálódott (nem csak addig, de azóta is).


Beszerezni azokat kell, amiket előttem felsorolt az egyik válaszoló. Esetleg még vehetsz neki valami rágnivalót, játékokat és kutyasampont.

2012. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
köszi azért a válaszokat!
2012. ápr. 22. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!