Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság elutasítani a kisgyer...

Bunkóság elutasítani a kisgyerek közeledését a kutyámhoz?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy akárhova megyek az ebeimmel, nem tudok úgy elmenni 3 métert, hogy ne akarna valaki leszólítani, hogy milyen kutya, igazi-e a szeme (kék-barna szemű husky), harapós-e meg egyéb hülyeségek. Annyira lefárasztanak az emberek, hogy borzalmas, főleg mikor amúgy is rossz kedvem van. Nem azért megyek a kutyáimmal bárhová, hogy méterenként el kelljen valakivel dumálnom. Ma is így volt, hatvanötödikként odajött egy 3 év forma kisgyerek, már elegem volt, mondta, hogy hadd simogassa meg a kutyáimat. Mondtam, hogy nem. Aztán az anyja úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2012. ápr. 22. 21:30
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
92%

Még annyit hozzátennék az előbbi mondókámhoz:

érdekes, hogy ahol én élek - bár akad bőven kutya, gyerek, óvoda,iskola stb. - de soha nem jött még oda kisgyerek ordítva, hadonászva, nem ugrottak rá a kutyára kérdezés nélkül, és nem taperolták öncélúan.

Pedig tényleg aranyos yorkshire terrierem van, és munkásnegyedben élek a XIII. kerületben:)

2012. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
83%

Akkor kedves 32. hozzászóló boldog lehetsz hogy te tökéletes környéken élsz!

Az én kutyáimra még kiállításokon is így jönnek oda a gyerekek néha még kérdezés után is, és én tényleg nem várom el a tartózkodó agaraimtól hogy farok csóválva elviseljék mindezt. Az utcáról meg ne is beszéljünk! Ezzel nyilván nem azt mondom hogy tényleg vannak jól nevelt gyerekek, akiknek én is megállok, bár megsimogatni úgy sem fogja tudni a kutyámat, de attól még legyenek ezzel boldogok.

Amúgy persze nyilván ez is hozzá tartozik a szocializációikhoz, hogy találkozzanak gyerekekkel, de ez nem azt jelenti hogy egy másfél órás séta alatt minden 3percbe meg kell állni mindenkinek.


A 23. válaszoló voltam!

2012. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Ha nem akarod, hogy megsimizzék a kutyusodat akkor mondd azt, hogy sietsz és hagyd ott. Ha valaki beszélni akar veled és te nem akkor is csak sétálj tovább aztán kész. Nekünk is néha beszólnak hülyeségeket az emberek, de megyünk tovább és kész. Nekem Francia Bulldogom van és állandóan Mopsznak nézik. Ettől én is idegbajt kapok, de megmondom normálisan, hogy nem az és kész. A gyerekekért én sem vagyok oda sőt..de ha normálisan jönnek oda és nem cibálni akarják a kutyát akkor megszoktam engedni, hogy megsimogassák. Az enyém imádja, ha simizik mikor más kutyákkal játszik minden gazdihoz odaszalad egy kis simiért. De ebbe nincs semmi rossz én is szoktam más kutyáját simogatni. Mármint akikkel játszik a kutyim. Ha normálisan közelítenek a kutyám felé akkor miért ne? Egyébként meg inkább ilyen emberekkel találkozom, mint a szemét állatkínzókkal akik összevissza rugdalják a kutyát. Engem mondjuk az se zavar, ha másnak a kutyája rohan felém azt is megszoktam simogatni, ha nem akar megenni.=) Ne reagáld túl, egyszerűen hagyd ott az embereket aztán kész. Vagy szelektív hallás tudod.

2012. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Nagyon ismerős a helyzet! Az az igazság, hogy nekem gyerekeim is vannak és kutyáim is. Én nem a gyerekek miatt vagyok kiakadva! Mármint idegen gyerekekről beszélek. Mert én úgy látom, hogy a gyerekek nem jelentenek veszélyt, tehát pl egy kisgyerek sose fog megtámadni, kirabolni, stb az utcán. Én amire ki vagyok akadva, hogy ha felnőttek akarják taperolni a kutyámat. Namost a felnőttekben már annyira nem bízom, pláne akik amúgy is fura külsővel rendelkeznek. Na azt nem szabad, hogy megszokja a kutya! A felnőtt idegenekben ne bízzon!

Másik meg, én amúgy úgy szoktam kivédeni, hogy ha jönnek szemben, akkor a kutyát rövid pórázra fogom, és mielőtt megszólalna a mosolygó, kutyát bámuló felnőtt ember, a kutyának mondom, hogy NEM! És akkor már eleve nem kérdezik meg, hogy utyulu putyulu, meg szabad-e simogatni. Hanem tovább mennek. Másik meg, hogy a németjuhászt pedig vannak, akik nem simogatják meg, csak a másikat. Na ez bunkóság!

2012. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
35-ös: A német juhászt szerintem azért nem simogatják meg, mert tartanak tőle.
2012. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
51%

# 28/36 Időpont ma 07:46. kedves válaszoló. lehet , hogy sötét vagyok , mint az alagut, de. 1 nem tűröm el sem tőled, mert igy a beszólásod alapján valami takony lehetsz, sem mástól, hogy a gyerekeimet egyáltalán a szájára vegye.

Arra bezzeg szivesen lehet használni a hétköznapi embereket, hogy kis kutyuskáitokat szocializálják. és igenis azok a gyerekek, akik előtte megkérdezik, hogy meg lehet-e simogatni azt a kutyát jólneveltek, és nem érdemlik meg azt, hogy valaki egy flegma NEM-mel elzavarja őket. Meglehet nekik szépen is magyarázni az ő nyelvükön, hogy ez vagy az az akadálya. és ha már ennyire okos vagy, akkor megtanulhatnád azt is, hogy a dobermannt egy "B"-vel irják.

Kérdező. ilyen hozzáállással remélem nem is lesz gyereked, de még férjed sem. Mert te nem érdemelsz meg egy babát, és ha ilyen gonosz ember vagy, akkor még egy kutyát sem.

2012. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Férjem már van, gyereket pedig egyikünk sem akar 'megérdemelni'. Szívjad csak te a terheket...:D
2012. ápr. 23. 21:07
 38/51 anonim ***** válasza:
26%
:)))) Én nem szivok terheket, csak max. te, mert a te adódból is fizet nekem az állam családi pótlékot.
2012. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Egészségedre. örülök, hogy legalább ennyivel hozzájárulhatok, hogy legyen nyugdíjam (ami a te gyereked fizetéséből lesz:))
2012. ápr. 23. 21:25
 40/51 anonim ***** válasza:
57%
no comment...... aki bunkónak született, sajnos az is marad.
2012. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!