Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság elutasítani a kisgyer...

Bunkóság elutasítani a kisgyerek közeledését a kutyámhoz?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy akárhova megyek az ebeimmel, nem tudok úgy elmenni 3 métert, hogy ne akarna valaki leszólítani, hogy milyen kutya, igazi-e a szeme (kék-barna szemű husky), harapós-e meg egyéb hülyeségek. Annyira lefárasztanak az emberek, hogy borzalmas, főleg mikor amúgy is rossz kedvem van. Nem azért megyek a kutyáimmal bárhová, hogy méterenként el kelljen valakivel dumálnom. Ma is így volt, hatvanötödikként odajött egy 3 év forma kisgyerek, már elegem volt, mondta, hogy hadd simogassa meg a kutyáimat. Mondtam, hogy nem. Aztán az anyja úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2012. ápr. 22. 21:30
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.


Ne szomorkodj, olvass hátha változik ez az állapot. Ha mást nem, családban marad.

2012. ápr. 23. 22:43
 42/51 anonim ***** válasza:
szerintem sokak által kicsit félre lett értelmezve a kérdés. Itt nem arról van szó, hogy van egy bunkó gazdi, aki mindenki kérdését/közeledését visszautasítja, hanem egy emberről, akinek vannak rossz napjai, és ahogy a kérdésben írta, 65.-ként odasétáló kiskölyök verte ki nála a biztosítékot. Előtte gondolom több-kevesebb türelemmel válaszolt vagy próbált válaszolni 64 értelmes és kevésbé értelmes kérdésre is. És ahogy a kommentjeiből kiolvastam, nem egy nyílt, mindenkivel kedves típus(remélem, nem sértelek meg, kérdező), amit nekünk többieknek el kell fogadnunk, mivel neki is joga van olyannak lenni és úgy élni az életét, ahogy azt ő szeretné. És ha ez azt jelenti, hogy a családján, barátain és kutyáin kívül idegenekre nem igazán kíváncsi séta/cukrászda/kávézás közben, akkor ez van. Nincs erre a kérdésre jó válasz, mert a 65. ember nem tudhatja, hogy előtte 64-en kérdezgették a kérdezőt, így persze, hogy rosszul esik neki a visszautasítás, másik szemszögből pedig én sem szeretném, hogy mindenki kénye-kedvére állatkerteset játsszon a kutyámmal.
2012. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Jéé, egy normális válaszoló. Nos igen, elég antiszoc vagyok, amivel nekem semmi problémám nincs, és a szeretteimnek sincs.
2012. ápr. 23. 23:57
 44/51 anonim ***** válasza:
78%

Én nem hiszem el, hogy a kérdezőnek férje van.

De azt sem, hogy idősebb 17 évesnél.

Ha mégis, ott valami nagy galibát sejtek.


És egy kisgyereket akkor sem küldök el bunkón (de senkit sem), ha nincs kedvem vele beszélgetni, vagy nem akarom, hogy megsimogassa a kutyám.


Lehet azt KULTURÁLTAN, kedvesen is közölni, hogy a kutyád most kicsit feszült, fáradt, stb.

Felnőtt embernek meg is mondhatod, hogy nem szeretnéd, ha a kutyád idegen kézhez szokna.

(Mellesleg ha a kutyád félős, csak kiszúrsz vele, ha ilyen feltűnő viharfelhőként jársz-kelsz és ezt vetíted elé követendő mintának.)


Pláne egy gyerekkel nem értem, hogy lehet ilyet tenni.

Még akkor is, ha nem kérdezte meg, hogy "szabad-e".

Akkor max. Te elmondod neki, hogy illik megkérdezni, ezért meg azért.


Sajnos akármilyen antiszociálisnak is tartod magad, ez nem mentesít bizonyos társadalmi normák alól.

Persze ezt nem törvény tartatja be velünk, csak a jóérzés...


Akiben nincs, az egy szegényes, csökött szinten megrekedt lelkivilágú ember.



A kérdésedre a válasz:

Igen, egy hároméves kisgyereket KEDVES MAGYARÁZAT NÉLKÜL elküldeni piszkosul nagy bunkóság.



Őszintén kívánok Neked sikeres lelki fejlődést, több türelmet és megértést.

2012. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok, férjes, és azt hiszem, gazdagabb lelkivilágom van, mint sok átlag embernek. Talán ezért sem olvadok el a csöpögős dolgoktól, mint a kuncsorgó gyerek és hasonlók.
2012. ápr. 24. 00:58
 46/51 anonim ***** válasza:
63%

Akkor miért tetted fel itt ezt a kérdést?

Csak megerősítést vártál.

Mindenkit, aki kritikát fogalmazott meg, egyszerűen lehülyé.ztél ahelyett, hogy értelmes ember módjára reagáltál, netalán-tán még magadba is néztél volna.


Őszintén szólva bárki mondhatja magáról, hogy milyen mélyérzésű. Ettől még nem lesz az. Te sem.



És ha azt hiszed, hogy a gyerekekkel azért nem bánunk bunkón, mert olyan cukik, nagy tévedésben vagy.



(U.i.: Ha tényleg 26 éves vagy, az csupán annyit jelent, hogy az EQ-d a béka feneke alatt van, ergo minden vagy, csak fejlett lélek nem.)

2012. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Aha, szóval csak akkor lehet valaki fejlett lelkű, ha odavan a nyáladzó, taknyozó, üvöltő kis kölykökért... Értem.
2012. ápr. 24. 22:00
 48/51 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak a lelked, de a szövegértésed sem elég fejlett.:)
2012. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

# 37/49

Ritka nagy buuuunkó vagy!!!

2012. ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
Hat pl: az en lanyom 1,5 eves. Imadja a kutyakat!! Egy eves koraig egy kutyaval "nott fel" de sajnos meghalt a kutyus. Azota minden nap viszem a parkba hagy nezze a kutyakat mert egyszeruen sikongat ha meglatja oket. Es mindig szomoru vgok hg a kutyak jonnenek oda hozza a babakocsihoz es mindegyik gazdi elrangatja!!! Pedig az en lanyom nem tepi meg nyuzza oket, csak simogatja meg puszilgatja. Szval szemely szerint nekem nagyon rosszul esik!!!
2014. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!