Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása után...

Sakti kérdése:

Kan kutya ivartalanítása után milyen rossz szokásai lesznek a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Egyik állatorvos honlapján azt olvastam, az idős korban elvégzett ivartanítás után a kan kutyánál maradandó rossz szokások alakulhatnak ki.


Mire gondolhatnak itt? Van valakinek tapasztalata egy idős kori (6éves kutya) ivartalanítással kapcsolatban?


Köszi a válaszokat!



2012. ápr. 24. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Arra gondolnak, hogy vannak olyan rossz szokásai a kutyának, amelyek AZÉRT idegződtek bele, mert ivaros volt, és ezek a dolgok nem fognak elmúlni (mivel berögzültek) az ivartalanítás után. Szóval ha jelenleg NINCS az ivarosságától rossz szokása, akkor nem fog jó esetben (persze ha rendesen van nevelve) semmi kialakulni.


Egy példát tudok mondani arra, hogy ivaros kutya, aztán ivartalanítás után megváltozott:

egyik srácnak a lakótelepen van egy staffi mixe, a kutya "önkielégítéssel" vezette le a felgyülemlett energiáját (se szellemileg, se fizikailag nincs a kutyával foglalkozva). Ezért kiivartalanították. Azóta a kutya teljesen meghülyült, agresszív lett, nem tud magával mit kezdeni. Szóval ő megváltozott, de ennek nem az ivartalanításhoz van konkrétan köze, hanem ahhoz, hogy a gazdája csak a tüneteket "kezelte", magát a problémát nem oldotta meg.


Egyébként 6 évesen még nem nevezzük idősnek a kutyát, az olyan középkorú inkább. :)


Amúgy szerintem az állatorvos azért rakta ki az oldalára ezt a tájékoztatást, mert sokan azt gondolják, hogy csodát művel majd a kutyával ha kiivartalanítják. De az nem csodaszer, csak megkönnyíti a dolgokat, ha rendesen neveled, és foglalkozol vele.

2012. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
tegnap az volt a fókuszban hogy esetleg meghízhat, igaz vagy sem nem tudom csak megosztottam veled.
2012. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló!

Nem igaz, óriási nagy tévhit! Egyszerűen kevesebbet kell neki enni adni!

2012. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Köszönöm a részletes választ. Nem viselkedés-kezelés miatt szeretnénk ivartalanítani a kutyust, hanem, mert nem szeretnénk szaporulatot. Igen, igazad van, valóban egy közép korú "úrról" van szó :-), nem idős annyira, csak nem volt még a környezetemben, aki ennyi idősen vitte volna ilyen műtétre a kutyát.

2012. ápr. 24. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit, mindig jó olvasni, ha valaki felelős állattartó. :)


Amúgy aki lepontozott elmondhatná az ellenvéleményét, ha az enyém nem megfelelő, hogy a kérdező is és én is tanulhassunk esetleg valami újat...

2012. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!