Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vágjam ki a kutyából a...

Hogy vágjam ki a kutyából a varratot?

Figyelt kérdés
A bolognese fiú kutyusomat most ivartalanították 3napja. Azt mondta az állatorvos,hogy felszívódó varratok vannak a belső és külső varratnál is. De a külső nehezebben szívódik fel és 1 hét elteltével levehetjük a fejéről azt a kis parabolát (sajnos nem tudom a rendes nevét) és azt mondta ha megvan a külső varrat szedjük ki. Csak ő izeg mozog folyamatosan. Félek, hogy nehogy megvágjam. Hogy szedjem ki?
2012. ápr. 24. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
várd meg az egy hetet,addigra begyógyul a seb. ollóval vágd le a csomót,a cérnát húzd ki,ha nem megy,akkor majd ő kiszedegeti magának.
2012. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Ha felszívódik akkor mért akarod levágni? Valamit nagyon félreértettél! Szerintem vidd vissza, mert így könnyen sérülést is okozhatsz benne, 3 nap alatt még nem forr össze a vágás helye!

Egyrészt ha a "parabola" (tölcsér) még a fején van 1 hétig, akkor hogy gondolod, hogy a varratot ki lehetne szedni? Ha felszívódó akkor meg pláne nem kell piszkálni az majd eltűnik. Ha mégsem tenni jó pár nap/hét múlva sem, akkor vidd vissza, baja tőle nem lehet, de attól igen, ha te házilag próbálod szerencsétlent így "műteni"....

2012. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam, csak nem fogja hagyni,hogy ollóval ott nyúlkáljak.
2012. ápr. 24. 14:21
 4/27 anonim ***** válasza:
53%

3 nap alatt még nem gyógyult be a sebe. Várd meg az egy hetet. És ha a doki felszívódós varrattal csinálta akkor nem kell kiszedni mert majd magától felszívódik.

De semmi esetre se próbálkozz vele otthon. 1 hét után inkább vidd vissza a dokihoz!

2012. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen egy hét múlva szeretném kivágni mivel egy hetet mondott, nem vagyok degenerált és gondolom ő sem ha mondta, hogy vágjam meg a csomót és húzzam ki. Nem hobbiból csinálnám azt gondolhatnád. És a külső nem szokott általában rendesen felszívódni....
2012. ápr. 24. 14:24
 6/27 A kérdező kommentje:
Az állatorvosunk szabadságra ment... :) Tehát ki kell szedni mert ő magának csak kitépné és elhihetitek h nem most állok neki kiszedni...
2012. ápr. 24. 14:25
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz rá, nekem gyanús hogy félreértetted. Mi egy hónapja ivartalanítottuk a kutyát és a külső varrat nem volt felszívódó, azt ki kellett szedni. Egy nagyon hegyes ollóval elvágod a csomót és óvatosan kihúzod a szálakat. Ha a kutya nagyon mozog akkor le kell fogni, nehogy megsérüljön. Nekünk azt mondták hogy 10-12 nap után jó kiszedni, akkor már begyógyul a seb, de még nem nő nagyon bele a varrat.
2012. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocs, de azt mondod 3 napja lett ivartalanítva, és hogy nem tudod kiszedni, mert nem hagyja. Bocsi a feltételezést, hogy ebből azt gondoltam hogy MOST próbálkozol.

Egyébként mire begyógyul a seb addigra kb kézzel is simán kivehető lesz, mert összehúzódik a bőr alatta és elszárad a varrószál.

2012. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A belső varrat az, ami felszívódik. A külső nem igazán, meg hát az 3 nap után nem is szívódna fel. A külső varratok kiszedésével minimum 10 napot szoktak várni az orvosok. Ez nekem elég zavaros. Szerintem sok mindent félreértettél!

Egyébként a dolog igen egyszerű, ha a dokid szabin lesz, elviszed egy másikhoz. De addig is beszélnék vele a helyedben és tisztáznám a dolgokat!

2012. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Istenem némelyikőtök olyan nagyon okos... A párom, az anyósom és én is ugyanazt hallottuk tehát egy hetet mondott nekünk. Nem fogok most nekiállni csupán onnan tudom h izeg mozog h amúgy is mindig rohan mivel még picike és játékos. Ezen igazábóól semmi sem zavaros :)
2012. ápr. 24. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!