Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartja minden második...

Miért tartja minden második ember jó dolognak a szaporítást, ha kiskutyákat akarnak miért nem lesznek tenyésztők?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2012. ápr. 26. 11:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%
Értem én ezt,csak arra probltamvolna rávilágitani,h ha megveszel egy szaporitott kutyust 20-30ezerért akkor arra majdnem 100% h még ráfox költen legalább 100.000et alsohangon,(persze lehet szerencséd is nem.DE! ha veszel egy hgarantáltan egészséges kutyust annyiért amennyit kérnek érte,akkor nyugodtabb lehetsz h nem lesz baja. én nagyszüleim vidékiek életükbe nem hallottak még arrol h a kutyákat oltani kell,sosem voltak oltva a terelő kutyáik mégis egészégesen 8-10évesen haltak meg. PErsze ez nem példaértékű,de enekem nyugodtabb a lelkiismeretem ha nem akkor veszek kutyust amikor épp van 20.000rá hanem amikor megsporolok 100.000t egy olyna ksikutyáért amiért áhitozom.
2012. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%
Az meg, hogy nem kell kutya.. magyarázd meg neki, úgy sem érti meg :( Én is ezen a véleményen vagyok, de tudom, hogy sokan nem adnak ki ennyit pénzt egy kutyára... Tenyésztő ismerős is mondta..
2012. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%
Én megvettem "drága pénzért" és nem bántam meg!!!! Én értem miről beszélsz, csak aki nem ismeri és nem akarja megérteni a szaporítás hátrányait az nem fog ezzel foglalkozni... Atrocitás kéne az ilyen szemeteknek, és akkor talán többet gondolkodnának mielőtt 20-40ekért vesznek kutyust.
2012. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

Csak arra egyikőtök sem gondol, hogy még is csak egy házi kedvenc, és Szerintem igenis sok egy 100.00ft-os vagy még több kutya ami Biztos, hogy egészséges, de ugyanúgy megbetegedhet az is, és általában nekik van mindenféle dp-jük meg minden. Szomszédom gazdag, és ők berni pásztort vettek 120.000ft-ért, és már most annyi baja van, ami a fajtára jellemző.


Ha ezt vesszük alapul, akkor minek szülsz gyereket, ha az úgy is megbetegszik az Iskolában a többiektől?? na ez ugyanolyan dolog.


Ha az embereknek lenne pénze, hidd el megvennék ők is a tenyésztett kutyust. De ha valaki nem tudd annyit össze spórolni sem, akkor megelégszik azzal ami van a szaporítónál.

De kaját is kell venni mindennap, tehát most az hogy utána fizeti az orvost, az egy alap kötelessége.


De nálunk sok helyen már nem viszik orvoshoz sem, hanem kikérik a véleményét és a patikában megveszik az oltásukat, és otthon adják be, kivéve a veszettséget aminek a kiskönyvben benne van.


Szóval nem kötekedni akartam ezzel, de nem mindenki születik olyan körülmények között amilyenbe szeretett volna, de akkor ne legyen kutyája? csak mert szaporítónál van?

2012. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért teljesen más a már megszeretett kutya orvosi ellátására, gondozására költeni és más az elején százezrekért venni, amikor keveréket ingyen lehet szerezni, fajtatiszta házi szaporításokat meg pár tízezerért.

Nekem pl. eddig azért sem volt fajtatiszta kutyám (imádom az állatokat, kutyákat és nem csak a fajta számított), mert iszonyú sok egyszerre kiadni a megvételre annyi pénzt. De ha szükség van rá, pl. az orvosnál, hát megteszi a jó gazdi... Szerettem volna ilyen-olyan fajtát, mert nagyon tetszett (a keverékeknél meg elég kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz a kutya), de nem lett a pénz miatt. Viszont az orvosra mindig szántunk annyi pénzt amennyit kellett a keverékeknél is. (Vagy a nyuszi orvosi ellátására is több tízezret, pedig töredékéből lehet nyuszit venni...)

Szóval én nem úgy gondolom, hogy akinek nincs pénze 6 számjegyű összegért kutyát venni, annak ne is legyen kutyája... És megértem azt is, ha valakinek nagyon megtetszik egy fajta (külső/belső tulajdonságai) és végül az olcsóbb lehetőséghez nyúl... Bár kétségtelenül veszélyesebb dolog. És nem tartom én sem jónak pl. a szűrések, tenyészszemlék nélkül a szaporítást.

Kellene egy köztes, olcsóbb, hobbi kategória. A simán egészségre szűrt, tenyészszemléztetett (tehát megfelelő fajtajegyekkel bíró, annyira nem rontja le a fajtát), törzskönyves szülőktől származó jó idegrendszerű, fajtatiszta kiskutya. A tökéletes külsőt hordozó, vagy munkavizsgáztatott, sokszorosan pedigrés kutyák meg más kategória lenne. A nagyon pedigrés, jó eredményű kutyáknál úgyis megválogatják alaposan a szülőket, azokkal lehet dolgozni továbbra is a minél tökéletesebb kutya kialakításán.

(Most tervezem egyébként - 30-on túl - életem első fajtatiszta kutyáját megvenni. Megbízható, jó tenyésztőtől. 2 keverékem most is van. És életem legtökéletesebb, leg-leg kutyája is keverék volt. Sajna olyan kutyám sem lehet többet, mert ezek a kis mixek mixei teljesen egyediek, megismételhetetlenek... :))

2013. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb fajtánál van hobbi kategória, ráadásul, ha valaki nem sztár vérvonalat szeretne, hanem pl. egy induló vagy éppen nem annyira befutott tenyészetből vesz kutyát, egész elfogadható árak vannak. 50-100eFt között már bőven lehet kapni hobbi célra kutyát.
2013. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!