Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű, nyugodt...

Milyen közepes méretű, nyugodt kutyafajtát ajánlassz?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, hogy nem sokára lessz kutyám, de az orvosnőm azt mondta, hogy csak nyugodt természetűt vegyek, így a terrierek kivannak zárva... szerintetek melyik a jó?
2009. jún. 22. 12:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
Spániel esetleg? Az én spanim hátán fát lehetett vágni, nagyon nyugodt, kedves, játékos, barátságos kutyus volt : )
2009. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
76%

A 12:40-es labrador gazdi vagyok. :)


Nagyon hasonlítanak természetüket illetően a labradorok és a golden retrieverek, látszik, hogy rokonságban vannak. :)

Mindkét fajta tökéletesen nyugodt fajta, nagyon ragaszkodó.


Azt hiszem még annyit hozzá kell tennem, ha golden retrievert veszel, akkor a szőrét gyakran kell gondoznod, fésülnöd. Nem szabad elhanyagolni.

Én is először golden retrievert akartam, aztán inkább a labrador mellett maradtam, mert nem akartam a bundájával olyan sokat foglalkozni.


Habár embere válogatja. :) Sokan éppen a hosszú szőrük miatt szereti őket. :)

2009. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

Nem eszik olyan sokat a labradorom. 30 kg-ot nyom a kutyus, nemsokára 3 éves lesz. És heti 5 kg chappin elvan, kiegészítve némi házi koszttal.

Mi is azt hittük nagy kiadás lesz, de teljesen belefér a keretbe.


A kis termetű kutyákból én is a spánielt ajánlom. :)

2009. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%
esetleg a csau csau, igaz nem nagyon ismerem a fajtát, de olvastam róla, hogy igen nyugodt és zárkózott típus.
2009. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
57%
A beagle-ökből hiányzik az agresszivitás.Tenyésztése során arra törekedtek,hogy nagy falkában tartható legyen,így nagyon nyugodt fajta.Orvosi kísérletekhez is őt használják,mert társaival nem keveredik harcba higgadt természete miatt,viszont jól tanítható.Házőrzőnek viszont nem ajánlom,a betörőnek is csóválja a farkát,nem jelez.De ki tud ellenállni egy ilyen mindig kölyökképű foltos kutyusnak?!
2009. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
62%
13:10es vagyok.Hozzáfűzném,hogy egyre kedveltebb fajta a belvárosokban,mivel nem zavarja a szomszédokat,rövid szőrű és kis termetű.Viszont rendkívül szapora fajta.
2009. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

beaglek között is van más-más temperamentumú.

Az enyém már 3 éves, 2 éves kora után teljesen nyugodt lett.

Abszolút nem hiperaktiv, szót fogad, póráz nélkül sétáltatom stb.

de ez nevelés kérdése is,meg hogy milyenek a szülők, mit örököl.

2009. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%
Skót Juhász? Nem túl nagy, nem is eszik sokat, a szőrével se kell annyit kínlódni, mint első ránézésre gondolnánk. Nyugodt, agresszivitástól mentes, de jó jelző kutya.
2009. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is Skót juhász. Nyugodt, okos, gyönyörű és tényleg nem kell annyit foglalkozni a szőrével.

Esetleg spániel, uszkár vagy spicc.

Vagy valamelyik retriever. Nemrég voltam Debrecenbe kiránduláson, és láttam egy tolokocsis nénit aki melett pórázon ment egy Golden a szájában a néni kosarával. Olyan aranyos volt. =)

2009. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy orvos javasolta Neked a kutyatartás, mégpedig gyógyító céllal, akkor az egy nagyon speciális helyzet. Akkor nagyon nem mindegy, hogy ki-mit javasol...
2009. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!