Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű, nyugodt...

Milyen közepes méretű, nyugodt kutyafajtát ajánlassz?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, hogy nem sokára lessz kutyám, de az orvosnőm azt mondta, hogy csak nyugodt természetűt vegyek, így a terrierek kivannak zárva... szerintetek melyik a jó?
2009. jún. 22. 12:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Beagle
2009. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Nos gyógyító célzattal én is a retrivereket javaslom.A legtöbb vakvezető is ilyen kutya,és egyik tv csatornán láttam műsorokat ahol ilyen kutyákat vittek beteg emberekhez kórházba(nem Mo.-on),hogy ezálétal segítsék elő a lelki-és testi gyógyulást.A táphoz csak annyit hogy a 15-20 kg-os kiszerelés jobban megéri,ha az egységárat nézzük.Nekünk 60 kilós kutyánk van(bullmasztiff),és napi kb 80 dkg tápot eszik meg.Heti egyszer érdemes kajamentes napot tartani.Nos egy retriever sztem ennél kevesebbel is beéri.Tehát ha kiszámoljuk kb 15 kg táp elég neki egy hóban,az 5-6 ezer között változhat.Én azt mondom nem drága.Volt beagle kutyánk,és bizony sokat költöttünk állatorvosra mert folyton begyulladt a füle,tehát hiába evett kevesebbet,elvitte a doki a pénzt..Meg inkább a kölyök táplálására ajánlatos jobban figyelni,amíg a csontok-izmok megfelelően megerősödnek,utána nem kell hiper-szuper táp.
2009. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%
hát én valahogy beaglét soha nem vennék,igen makacs fajta azt kell hogy mondjam,másrészt elég problémás,nehezen kezelhető ami igaz a retrieverekre is.Őket jó ha tenyésztőtől veszed különben nem épp normális! ezért ne haragudjon senki rám,de így van azért mert a média felkapta őket h milyen jó kutyák nem teljesen igaz!Tényleg okosak ehez kétség sem fér! Kiképzőnek készülök és a kutyasuliban a beagle és a goldenekkel van a legtöbb baj meg a német juhászokkal! Jó választás ehez kétségsem fér de csak tenyésztőtől! ne a méretet nézd a kutyánál,hanem azt h a te karakteredhez mi illik igazán mi az aamit te elviselsz és mi az amit ő! például lehet nagyon tetszik neked az AmStaff,de te nem vagy oylan temperamentumos egyén aki keményen fogja akkor teljeen rossz kapcsolatotok lesz!!! Am nekünk AmStaffunk van 33 kiló körül van havi 6 kiló tápot eszik meg (acana) 6000ft egy hónapba 10hónapos tehát ez már sokat nem fog változni!!! jah és húst is veszünk neki 2 kiló cs.farhát 400ft! tehát nem vészes és mégis minőséget kap! igy én talán ami igen kezelhető és közép testű kutya másrészt a legokosabb fajta a border collie! nézz utánna sztem tetszeni fog! Szia
2009. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%

akkor azok a beagle-ök akik hozzám járnak rehabilitációra pontosan az agresszivitásuk miatt nem tudnak arról hogy ez bennük nincs meg.


A beagle nem családi kutya!!!!

2009. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is labrador gazdi vagyok: az én ebem több mint 4 éves és minden csak nem nyugodt, napi 1,5 óra séta a minimum ami arra elég hogy legalább aludni hagyjon. Totál hiperaktiv.

A goldenekkel az a baj itthon, hogy teljesen tultenyészettek, ebből adodoan agresszivek. De található nagyon jó kutya, de nem 30e-ért a piacon.

A beagle falkakutya, semmiképp nem első gazdának és egyedüli kutyának ajánlott.

Igazából fogalmam nincs mit ajánljak :D Milyen betegséged van (ha nem vagyok indiszkrét)?

2009. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nézzd meg a mudikat!

Közepes testűek (11-15kg), rengeteg szín változata van, mivel sajnos nem túl népszerű/ ismert így nincs túl tenyésztve (kevésbé fogékonyabb a betegségekre), nem kell sokat foglalkozni a szőrével, kis fogyasztású, békés, barátságos, igen gyorsan tanul és bár élénk de ha kell "elüldögél" a gazdi közelében egész nap. + viszonylag "olcsón" vehetsz Tk-s kis kutyát.

2009. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%
Én is a mudit javaslom, ha eleget sétáltatod, akkor fél napokat átalszik, de ha kell, pillanatok alatt átalakul fáradhatatlan munkakutyává. Nem túl nagy, 10-15 kg. Tényleg olcsó, a kutyám törzskönyvvel, jó tenyésztőtől 30 ezer Ft volt. Könnyű áploni a szőrét, én évente kétszer fürdetem és amikor éppen eszembe jut, akkor fésülöm és megis szép a szőre, kiállításokon is indulunk. A retrieverek is jók, előttem már sokan leírták, hogy miért. De azt tartsd észben, hogy bármilyen fajtát választasz, nevelés kérdése is, hogy milyen lesz, ismerek olyan labradort, aki folyton ugrál és kiveszi a kezedből az ételt, pedig már egy éves vagy már el is múlt.
2009. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

Én Goldenre gondoltam elsősorban. Nem olyan nagy az etetési igényük ahogy te azt gondolod, ha megnézed kisebbek és vékonyabbak egy Labradornál. 1kg csirke láb vagy fej kis állateledel boltban 200Ft alatt van. Kiegészíted egy kis olcsó táppal (ne színezett legyen pl. Chappy, Friskies, Darling)és néha tejtermékekkel, főtt zöldséggel és kész. Nem körülményes mert ezek a csirkeaprólékok hőkezeltek, nem fontos megfőzni.

Aki beagle-t ajánl az olvassa már el a kérdést még egyszer. Jah és gondolkozzon.

2009. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Amúgy a mudira gondoltam, csak túl nagy a szőre...

Amúgy pszichológushoz járok, és mikor megkérdeztük tőle a szüleimmel, hogy mit szólna, ha vennénk kutyát, megörült, és szerinte jó ötlet, csak azt mondta, hogy csak nyugodt fajtát. Igy sajnos az amstaff, amit szerettem volna, kizárva. A mudin is gondolkodtam, meg a retrieveren, de nagy a szőre a mudinak, és a retriever meg nagy.... Fú, asszem elmegyek a menhelyre, és ott veszek egy nyugodt kutyust, akár kölyköt is.

2009. jún. 23. 09:34
 30/33 anonim ***** válasza:

mint kutyás,én is a menhelyi kutyát javaslom neked !

hozz egy kölyköt,és neveld fel , többet segít mind 1000 pszihiáter .

teljesen megváltoztatja az életedet. és ezek nem csak szavak , tényleg megváltozol .

az ,hogy nyugodt lessz-e,az rajtad múlik,a kutya ugyanis megérzi,és átveszi a gazdája érzelmi és lelki változásait.

2009. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!