Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak most? Egy...

Mit csináljak most? Egy idegen kutya van a kertemben!

Figyelt kérdés

Az előbb vittem ki a kutyáimat pisilni, de amikor kiértünk az előkertbe egy ismeretlen kutya kezdett ugatni a hátsó kertből. Valószínűleg bedobták őt, mert bemászni nem hiszem, hogy be tudott volna. Egyből bejöttem a kutyáimmal, mert az idegen nagyon ugat és próbált átjönni az előkertbe. Ahogy láttam viszonylag nagy termetű és nem a legbarátságosabb.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak most vele. Van valami ötletetek?


2012. ápr. 29. 23:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem oltsd fel a villanyt, vigyél neki vizet meg egy kis kaját, ez csodákra képes:) De óvatosan, mert biztos nagyon fél szegény és ez ilyenkor nagy úr :S Szerintem, ha más nem akkor ma már hagyd szegényt, de azért a kutyádat ne engedd a közelébe (egyelőre). De utcára ne tedd ki kérlek, inkább holnap menhely vagy bármi.
2012. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem engedem őt ki az utcára:) A villanynak a fénye addig a részég már nem tud elvilágítani.

Megpróbálok neki akkor egy kis vizet, meg kaját vinni, csak attól félek, hogy átugorja a kerítést, mert nem valami nagy.

2012. ápr. 29. 23:28
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Vannak kutyák, akik hatalmasat tudnak ugrani, nem kizárt, hogy magától jött be!


Hozzánk is jött már be egy idegen kutya, mert a kerítés kinti felén valamiről felbírt mászni félig, onnan meg beugrott, és fordítva is van ilyen lehetőség. (Szerencsére a mi kutyánk nem egy nagy világgámenő, még nem jött erre rá...)

Tehát nem kizárt,hogy akárhogy bemászott/ugrott hozzátok, különböző fizikai teljesítményük van az egyes kutyáknak...


Mit csinálj?

Ha nem tudod megállapítani, hogy kié lehet a kutya, és sürgősen elakarod kergetni, akkor kinyitod a bejárati kaputokat, hogy az utca fele távozzon. Ez nem a legjobb megoldás, mert ki lesz téve a kutya annak, hogy elüthetik az utcán, illetve ha harapós, akkor a kutya lesz veszélyes emberekre...

Ha van hozzá kis energiád, akkor a saját kutyádtól elkülönítve tartod az udvaron, és holnap elindulsz megkeresni a gazdát, kiplakátolod, hogy elveszett kutya, hátha ismeri valaki... nem egyszerű ügy...

Más ötletem nincs.

2012. ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Kajával csak óvatosan, mert odaszokhat...
2012. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Holnap hívd ki a gyepmestert. Tudom, nem a legszebb megoldás, de egy agresszív kutyát óriási felelőtlenség lenne megközelíteni vagy kiengedni az utcára.
2012. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Ti honnan tudjátok annyira, hogy agresszív? Azért mert ugatott? Az semmit nem jelent. Lehet, hogy csak a kérdező kutyájára ugatott. Ki tudja, hogy verte a sors eddig szegényt? Egy kis étel nem nagy dolog. Én képeket készítenék róla esetleg netre is feltehetnéd, hátha valaki ráismer! Sok sikert! A sok szívtelenre meg ne hallgass!
2012. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam neki vizet vinni, de átjutott az előkertbe és még most sem akar barátkozni, tehát nem igazán tudtam neki kivinni.

Az eddig érkezett normális kommenteket köszönöm.

2012. ápr. 29. 23:46
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Kinyitod a kaput és kikergeted.Pölö slaggal lelocsolhatod.
2012. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
vidd a közelébe a vizet,meg valami élelmet ha már ott van,és nézd a távolból amíg meg nem unod aztán hagyj mindent ott(élelem)aztán reggelre lehet hogy eszik majd belőle)dobj felé holnap labdát és közeledj felé óvatosan meghajolva
2012. ápr. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
ezt veled tenném ha eltévednél:) te slagos retek:)
2012. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!