Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek nekem a kaukázusi...

Mesélnétek nekem a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés

Mármint hogy milyen kutya. és akinek volt tapasztalatokat is szeretnék olvasni. :)

csak azét kérdezem mert borzasztóan megtetszett mert láttam egy filmet aminek a főszereplője egy ilyen kutya.


2012. máj. 1. 10:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!!!!!:)

Az hogy nyáladzik azt már megszoktuk egy bernáthegyi mellett.:)

Akkor megnyugodtam mert az első válaszoktól kicsit megijedtem mert az első válaszokból olyan volt mintha egy vérengző fajta lenne.

utolsó előtti:

Biztos nagyon aranyos volt az előző kutyusod. NE furdaljon a lelkiismereted én biztosra veszem hogy foglalkoztál a kutyusoddal csak nem annyit mint a mostanival. :D

Én is éreztem így amikor két kutyusunk volt csak a bernáthegyim meg úgy értelmezte ha csak ő marad az neki jó szóval reggelre sajnos egyedül maradt.:(

Nekem már volt eddig kilenc kutyusom a mostani hárommal együtt.

2012. máj. 6. 13:51
 12/15 puncsos szelet válasza:

szia


nekem 9évesen lett 1kaukázusim...előtte 2héttel közelünkbe költözött 1házaspár,akiknek kaukázusijuk volt ..+láttam és 1ből bele is szerettem,mert gyönyörű szőre volt /ezüstös-enyhén grafitos átmenet/ és a fehér mancsai és nyaka nagyon szép volt,majd 1ből tudtam karácsonyra mit szeretnék,de valahogy nekem más tapasztalataim voltak míg +nem mérgezték /7évet élt csak/.. 9éves srác gondolhatjátok mennyiben fegyelmezhet 1 70kg-os kutyust..semennyire,de 1rossz mozdulata annyi nem volt a 7év alatt..családon belül mindenkire hallgatott és még sétáltatás közben is nyugodt volt pedig nem 1x volt,hogy 4-5kutya szaladt felénk /menhely nem messze volt az erdő közelében s arra sétálgattunk/ ha más kutyával 1ütt mentünk,még akkor sem max ha morogtak rá,vagy ugattak akkor 1x rá pillantott és kb onnantól tudta a másik fél ki a vezér.1valamit viszont +tanított...kerítést magasra húzni,mert a kis mocsok szeretett szökni a kertes ház és séta ellenére is,de akkor biza nem is jött hívásra vissza:-DDD kaput nyitva hagytam és 2órára rá mindig be is jött felvételre jelentkezni:-) volt,hogy rosszalkodott kicsit,mert más kertjében volt,majd hívtak van itt valami hatalmas kutya a kuvaszunknál,de nem verekednek,viszont jobb lenne ha nem lenne itt /azért leginkább az erdőt járta be/


szóval saját tapasztalat fiatalon,hogy nem agresszív és alapját sem éreztem,hogy milyen keményen kéne nevelni..pedig az anyja 1vadbarom volt/tuti szét is szedett volna engem,mikor elvittük/



Ammeg szeretnék segítséget kérni tenyésztőktől stb kaukázusi kiskutyában,mert szeretnék venni 1kant,de lehet 2lenne,mert anyámékhoz is szeretnék 1kutyust.

2012. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. máj. 11. 16:46
 14/15 anonim ***** válasza:

Vicces mert ezért már nekem is van,volt furdalásom hogy csak akkor kezdtem el igazán foglalkozni a kutyával, amikor jött egy érzés belülről, előtte ez nem volt meg (inkább ültem a szgép előtt...), szóval ezért adok magamnak felmentést (szerencsére kölyök volt a kutya és nem sokat hagytam ki, pont mire beért), de megnyugtató hogy más is érez így :)


Igen, egy kutyához felkel nőni, a kaukhoz meg pláne, nem kezdőknek való, bár nekem első kutyám, azért apám jól ért hozzájuk, szóval volt honnan tanulni, de sok mindenre magam jöttem rá.


Tudni kell gondolkodni a kutya fejével, már pedig nagyon makacs az övék, szeretik feszegetni a határokat, de pont ez teszi őket "nemessé" mert van egy magabiztos független kisugárzásuk, aminek megvan az alapja, mert önállóak, csak azt kell nekik megtanítani hogy csak addig önállóak amíg az a gazdit nem zavarja (pl ne szökjön, húzza a pórázt, menjen neki másik kutyának macskának).


Szeretem nézni az emberek meglepett arckifejezését (pláne a többi kutyásét), amikor látják hogy kiskutyáknak való rugós pórázon viszem a debellát, úgy hogy látványosan csak két újjal tartom a pórázt, annyira nem húz :).

Persze ezt jósok türelem, és gyakorlás előzte meg.

Lehet nyúzni, és tetszik is nekik, igénylik,

inkább fekszik ha nincs semmi történés, de ha van akkor aztán az egész környék hallja.


Ennél a kutyánál jön ki leginkább a rossz nevelés, ezért van egy rossz sztereotípia róluk nem véletlen (a környékünkön megsebesített, de azt hiszem meg is ölt egy postást egy ilyen, de ott is a gazda meg a nevelés hiánya volt a hibás).


Ezek a kutyák függetlenek az embertől, ezért kell őket ténylegesen alaposan megnevelni.

Jó melléjük egy kis szoba jelző kutya.

2012. nov. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem régrn volt nagyon szelíd volt, de ha akár az utcán elestem kiszakítottA az acél kenelt és a segítségemre sietett, ő volt a legjobb barátom
2019. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!