Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hajam égnek áll már ha...

A hajam égnek áll már ha meglátok egy yorkit. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
Múltkor is ugatva támad neki a kutyámnak. Nagytestű kutyám van... Még jó hogy pórázon volt az enyém, mert egy parkban történt.

2012. máj. 2. 10:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%

Ne bélyegezzétek meg az összes yorkit! Az én kutyám se aggresszív sőt tudja ha valaki erősebb nála azzal megadó magatartást mutat (lekushad előtte, akár el is fekszik). Fél éves kora óta kutyaiskolába járunk, ő ott a legkisebb, megtanulta hogyan kell a kutyákkal viselkedni.

Én is mesélhetnék élményeket: sétálunk a kutyusommal, szépen megy előttem pórázon. A járda melletti kocsmába egy idióta kiköti a napernyőhöz a spánieljét. Ahogy meglátja az utcán az én yorkimat mint az őrültek rohan, elborítja a napernyőt, elszakad a póráz és nekiront a kutyámnak. Úgy kaptam ki a szája közül, majdnem beleharapott a hasába.

Nem az első és nem is az utolsó kalandunk volt agresszív kutyával és a felelőtlen gazdájával. És akkor jön ki nekünk hápogni a pasas hogy az ő kutyája nem harap...

Most akkor én is kezdjem szidni a spánieleket hogy a "hajam égnek áll tőlük?" Csak azért mert egy idióta alkoholista a gazdája?

2012. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
46%

Azért akár tetszik, akár nem az embereknek, valljuk be a nagyméretű kutyáknál nagyobb százalékot tesz ki a megnevelt kutyák száma, mint a kisméretűeknél.


Mindkét oldalon vannak jólnevelt és rendetlen kutyák is, de az arányok messze nincsenek egálban.

2012. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%
hát te hülye vagy ember....
2012. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem a kutya a hibás,hanem a gazdája,hogy nem képes vagy nem volt képes megnevelni bármelyik fajta lehet kezes bárány,de dühöngő szörnyeteg is. Egy – két fajtánál nem vétkes a gazda,mert a kutya hajlamos genetikailag arra,hogy öregségére megbolonduljon pl: dalmata,chau-chau,kuvasz.

De az megint más tészta,ha séta közben csipkedi a másik kutya orrát erről a gazda tehet,hogy nem figyel rá és nem szoktatja le erről a kellemetlen és bosszantó viselkedésről. Nekem nem áll égnek a hajam mivel én is most fogok venni egyet viszont tényleg bárhova megyek legalább 3 mindig látok amit annak tudtam be,hogy nagyon divat kutya lett és ezért mindenkinek van viszont a párom szerint ez nem így van szerinte idáig azért nem tűnt fel,hogy sokaknak van,mert nem ilyen fajta kutyát akartam szerinte,ha palotapincsit akarnék akkor azt látnám úton útfélen :) de attól függetlenül tényleg sokan lófrálnak velük a parkban,utcán stb.

2012. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%

Persze Little Red... Tele van a híradó azzal hogy pincsi, yorki, törpe uszkár, kopasz kutya harapott meg valakit, de olyan még sosem volt hogy német juhász boxer, puli vagy nagytestű ugye? Annyira igazad van hogy néhány moszat be is veszi. Gondolkozz már!

Tök mindegy hogy kis- vagy nagy testű meg kell nevelni!!!!

2012. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha egy kistestű megharap, max az ujjad végén lesz egy seb, ezért marhára nem jelenti be senki. Egy nagytestű meg jóeséllyel "csak" kiszakít belőled egy darabot. Itt most nem a harapás mértékéről van szó, hanem tény és való, h sokkal kisebb a megnevelt kutyák aránya a kistestűeknél, mint a nagyoknál.
2012. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen fajta a kutya ami megharap,ha megharapott irány a tetanusz,mert függetlenül attól,hogy be van oltva és kicsit vagy nagyot harapott kaphatsz tőle bármilyen fertőzést!!! Egy példa tegnap park mellet mentem el egy keverék havanese -féle kiskutyát sétáltatott a lány egy másik házaspárnak a két kutyája szabadon futkosott az egyik kutyájuk oda ment a csajékhoz semmit nem csinált vele csak megszagolta az úgy elkezdett visítani meg vonyítani,hogy a kis csaj egyből fölkapta és pátyolgatta a kezében a kutya tovább vonyított meg ugatta a másikat,na most ehhez mit szóltok nekem a hajam égnek állnak akkor,ha egy ilyen kutyát kellene sétáltatni :(
2012. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nekem is égnek áll a hajam a hülyéktöl!! Van amelyik kutya megvan nevelve és rendesen van szocializálva és van amelyik nincs! Most ezen nem kell veszekedni!! NEM a kutya tehet arrol hogy idiota és felelötlen a gazdája!! Nekem is yorkim van és sosem volt olyan problémánk hogy akárkinek is neki akart menni! Ellemben van egy yorki aki itt lakik a közelünkben és agressziv! Multkor sétáltatom a kutyám össze találkozunk a kutyája neki ugrik az enyémnek és a gazdája nem az hogy leteremtené még megsimogatta és azt mondta neki hogy nem szabad! Azt hittem menten elájlok!!:|
2012. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Dönci91 ***** válasza:
40%
te miről beszélsz a yorkik már nagyon régtől munka kutyák a yorkshire-i malmokba a legjobb patkányozó kutyusok!!!aki nem ismer ezt a fajtát az ne szidja.lehet,hogy vannak agresszívek köztük de milyen kutya fajta közt nem fordul elő.és ,hogy miért ilyen kicsik?nem azért mert pina nyaló ölebek hanem mivel abban az időben nem szabadott nagy kutyákat tartani a házaknál.és nem tudom mi lenne rosszabb,ha egy yorki fut oda ugatva a nagy testű kutyádhoz vagy ha egy méretes pitbull én ezen gondolkodnék el.
2012. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!