Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnek ennyire gerincte...

Hogy lehetnek ennyire gerinctelenek az emberek? Fel lehet jelenteni emiatt?

Figyelt kérdés
Tegnap este elmentünk párommal és a 3 éves beagle kutyánkkal bicajozni. Már hazafele tartottunk, amikor messzebbről láttuk, hogy kint van pár ember az utcán 2 kutyával. Gondoltuk, megfogják a kutyákat, mert látták, hogy jövünk. Hát nem fogták. 2 német juhász kutya volt ott. Ahogy meglátták a kutyánkat mindkettő ráment, és elkezdték marcangolni. Egyszerűen nem tudtuk leszedni a kutyákat a miénkről. Aztán valahogy a kutyink kiszabadította magát a hámból, és elszaladt, a másik 2 kutya nem érte utol. Kilóméterekre arrébb találtam meg a kutyát, több sebből vérzett. Mivel egy kisebb kertvárosi részben lakunk, mindenki ismer mindenkit, legalább látásból. Visszamentünk a kutyák gazdájához, aki rá nem szólt volna a kutyáira, nézte a többi b.aromarcúval, ahogy a kutyájuk tépik szét a miénket. Anyám fel akarja jelenteni, mivel a hapsi kitalálta, hogy ha nem kiabálunk a kutyájukra, akkor ez nem történik meg. Akkor kezdtünk el kiabálni, amikor a két kutya már tépte szét a miénket. Még az állatorvosi költségeket sem akarja kifizetni, mossa kezeit, hogy az ő kutyái szelídek, és nem az ő hibája. Nem a f.aszt nem. Kiengedi az utcára a kutyáit, póráz nélkül. Mi hámmal, és pórázzal sétáltatjuk mindig a kutyát. Nem hinném, hogy mi lennénk a hibásak. Ilyen esetben mit lehet tenni? Ha feljelentjük lesz belőle valami? Annak is örülnék, ha csak 10 ezer forintos büntetést kapna, mert mocsok módon még gúnyolódott is rajtunk. Nem beszélve arról, hogy a flexi póráz kis híján levágta a barátom ujját, behatolt a csontig.
2012. máj. 2. 12:11
1 2 3
 21/30 Catz ***** válasza:
100%
Na én is megéltem már egy pár esetet, de mivel a kutyám eddig mindig megúszta és cig@nyokkal volt a balhé, nem lett belöle feljelentés. DE! Azóta mindig van nálam szúró eszköz. (Göd környékén lakom).
2012. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Tegnap elvittük a pasinak az állatorvosi számlát, húzta a száját, de kifizette. Amikor mondtuk neki, hogy bejelentést teszünk, akkor meg elkezdett mekegni-makogni, hogy azért az nem úgy volt ahogy azt mi állítjuk. Próbálja kihúzni magát a sza.rból. Próbálja ránk kenni az egészet. Remélem tesznek valamit ez ügyben, mert legközelebb másnak nem lesz ilyen szerencséje. Mit találna ki, ha egy kisgyerek sétáltatta volna a kutyáját, és a szeme láttára tépik szét a kutyáját? Akkor is a gyerekre fogja. A kutyámnak Isteni szerencséje volt, csak a fülét harapták át, kapott tetanus spray-t, meg antibiotikumot és még valami másik gyulladáscsökkentőt. Nem is értem ezt az egészet, aki látta volna az esetet, az mind azt mondaná, hogy ez a kutya már csak darabokban lesz meg. Erre meg megúszta ennyivel. Áldom az eget!
2012. máj. 3. 08:24
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató válaszokat! Amint lesz valami fejlemény, azonnal megírom nektek!
2012. máj. 3. 08:25
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon együttérzek veled és mindenki mással is aki járt már hasonló cipőben. Az ilyen rohadt felelőtlen gazdáknak nem szabadna kutyát tartani. Nálunk is van egy csomó ilyen idióta aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját. Én, ha ismeretlen kutyát látok vagy nyitva van valahol a kapu inkább visszafordulok vagy elmegyek másfelé. Nem kockáztatok, az enyémet is cibálta már meg a kapuból kirontó elmebeteg dög. Legjobb, hogy a gazdája úgy sétáltatja, hogy kiengedi a kertből és a mi utcánkban szokott csavarogni. Úgyhogy nagyon örülök neki. Próbálok olyan időpontban menni amikor ismerős kutyusok vannak kint, vagy pedig amikor senki nincs. Mi mindig egy adott helyre megyünk, de ha látom, hogy idegenek vannak ott akkor inkább elmegyünk. Én nem kockáztatok, mert az enyém húzná a rövidebbet. Természetesen póráz nélkül roti keverék meg németjucik vannak. Meg pár ilyen nagytestű. Aztán sokan meg ezen háborognak, hogy miért félti a kistestű kutyáját a gazdája. Hát bocs, de én nem szeretném végignézni, hogy a gazdi hiperszuperszófogadóengedelmestüneménye darabokra szaggassa az én pórázon sétáltatott kutyámat. Annyira felelőtlenek az emberek, hogy az agyam eldobom. Hogy nem lehet egy kicsit is tisztelni a másikat.. Mind a ketten jelentsétek csak föl ezeket a gerinctelen szarokat.

2012. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi az együtt érzést. Én is próbáltam olyan időpontban sétálni, amikor már nem nagyon vannak az utcán emberek, meg kutyasétáltatók. Ezért este 9 óra után indultunk el párommal bicajozni, és ugye vittük a kutyust is. Az állatorvos is azt mondta, hogy nem érdemes sétáltatni a kutyát. Tudja, hogy vadászkutya, sok mozgásra van szüksége. De az ilyen emberek miatt nem éri meg kockáztatni. De most mondjátok meg mit csináljak? Csak azért ne sétáltassam a kutyát, mert ilyen sok p.araszt ember van? Pedig sajnos ez lesz, mert máshogy nem tudom megvédeni. És az a véleményem, hogy a kutyának kell a séta. Azt a 2 német juhászt például soha nem láttam sétálni, és valószínű, hogy emiatt ilyen vadak. Kell a kutyának a mozgás, az idegen szagok, ingerek és más kutyákkal való találkozás. És aki normálisan akarja tartani, nevelni a kutyáját, az nem tudja megtenni az ilyenek miatt.

2012. máj. 3. 13:18
 26/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami Veletek történt, de tényleg mázli, hogy a kutyátok egy cakkos füllel megúszta az esetet :O Az ilyen felelőtlen kutyatulajdonosokat fel kell jelenteni! Remélem, hogy pozitív kimenetele lesz az ügynek :)

Én továbbra is sétáltatnám a helyedben a kutyust, hiszen kellenek az új ingerek, a mozgás. Vigyetek magatokkal valamilyen önvédelmi eszközt, legális sprayt (paprika, bors, gáz...nem tudom, melyik legális), erős fadorongot, bármit.

De azért, mert az ember elcsúszik télen a jégen, még nem zárkózhat be egész életében minden télen a lakásba...szerintem :)


Nekem még gyerekkoromban volt olyan eset, hogy az újonnan vásárolt fojtólánccal sétáltattam egy kis keveréket. Mivel nem tudtam rájönni, hogy kell rárakni a fojtót, ezért csak összekapcsoltam a nyaka körül a két karikát a pórázzal és kész :D ez mentette meg, ugyanis az egyik panel kapujából ránk rontott egy szöges nyakörvvel, fém szájkosárral és vastag pórázzal rendelkező német juhász! Gazdi csak röhögött, ahogy próbálta lenyomni a földre a kiskutyát, de ő szerencsére kihúzta fejét a láncból és elfutott, nem lett baja.


Mostani, roti-nj keverékemmel is ért már számtalan attrocitás minket.

Ismerőssel sétáltunk 4 kutyával, ő fogott két közepes testűt pórázon, én meg a 3. közepes testűjét vittem pórázon, Argos kutyám meg szabadon jött mellettem póráz nélkül. Egy iskolás lány ment haza, és a kapun kirontott egy nagy, talán roti-amstaff féle keverék kutya, egyenesen neki az egyetlen kannak, az én kutyámnak :O Szerencsére egy nagy üvöltésre visszarohant a kertjükbe...


Akkor volt, hogy a járdán egy egész falkával mentem, asszem 6 kutya volt nálam, Argos, két másik közepes testű, és 3 kistestű kutya. Argos elől ment szabadon, a két közepes testűt fogtam pórázon, a kicsit meg jöttek mögöttem szabadon.

Szemben jött egy nő egy nagy labiféle kutyával pórázon, ezért átmentem a kutyákkal a túloldalra és mentünk tovább. A szemem sarkából láttam, hogy a túloldalt a nő a földön fekszik, de mire feleszméltem, addigra már a fekete kutyája nekiment az enyémnek pórázostól, és kikeveredtek az útra :( A maradék 5-nek kiabáltam, hogy fekszik-marad, és ugrottam a kutyák után. ARgos-t sikerült elkapni a hámnál fogva, eresztett is, de a másik nem engedte el, folytatta a támadást, ezért kénytelen voltam elengedni. A nőcinek szóltam, hogy segítsen már, de csak sopánkodott...párszor belerúgtam a labiba, átnéztem a kutyámat,és üvöltöztem a gazdával! Persze ekkor jöttek ki a házakból az emberek...szerencsére Argos-nak semmi baja nem esett, a szája volt véres, de nem az ő vére volt :)

Mázli, hogy nem a kicsiknek ment neki a kutya, vagy a puhány közepes méretű kannak, hanem Argos-nak, aki tudott védekezni...


Akkor volt, hogy egy sarkon befordulva egy sovány kóbor, vagy önsétáltató amstaffal találtuk szemben magunkat. Argos-on kivételesen póráz volt. Lefektettem, próbáltam elzavarni egyedül a kutyát, de nem sikerült, akkor hátulról jött...megfordultam, kutyám elé álltam, de látszott a kutyán, hogy akár nekem is jött volna :O vagy ott lakott, vagy ott etette vki, nem tudom. Az lett a vége, hogy Argos-t a lábam közé véve utasítottam támadásra, így ő őrjöngött, vicsorgott, én kiabáltam...a járókelők ijedten mentek el mellettünk, csak azt látták, hogy a kutyám őrjöng...biztos vadállatnak gondolták :D Jó pár perc után sikerült elkergetni...félelmetes volt

2012. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ezek komoly dolgok. Eskü, ha velem történt volna meg akármelyik eseted... hát nem is tudom...

Kérdező: jól tettétek, hogy feljelentettétek, sok szerencsét kívánok.

2012. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató válaszokat, de sajnos nem foglalkoznak az üggyel. :( Viszont ahogy az utolsó előtti is írta, tegnap már paprika spray-el sétáltunk, és ha ilyen eset történik, akkor szívfájdalom nélkül lefújom a kutyát. És ha ilyen hozzáállása lesz a gazdinak, mint a mostani esetben, még azt is lefújom. Iszonyat mérges vagyok, hogy 3 hete történt, és semmi előrelépés nem történt. Ennyi. Így sétáltasd a kutyádat, senki nem törődik azzal, ha bárkinek baja lesz.
2012. máj. 14. 10:39
 29/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
A jegyző nem foglalkozik az üggyel??? Neki hivatalból kell eljárni, hiszen ő az első számú hatóság az ilyen ügyekben...fenyegessétek meg, hogy mentek a megyei megbízotthoz, vagy vmi feletteséhez, hisz neki kötelessége foglalkozni az ügyben...vettetek fel jegyzőkönyvet az esetről? Kutyák azóta is kijárnak? Rendőrségre nem mentek?
2012. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
Végül annyiban hagytátok a dolgot, vagy tovább folytattátok a jogi úton? Hogy alakult az eset a későbbiekben?
2012. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!