Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Tényleg visszav...

Ivartalanítás! Tényleg visszaveti a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos amstaff szukám és ivartalanítani szeretném, mert nem lesz sem tenyész sem kiállítási kutya. A tenyésztő ellene van, azt mondja hogy ha nem fejlődnek ki benne a hormonok akkor nem fog kifejlődni rendesen, és hogy ő ezt nem tenné vele. A dokim viszont az első tüzelés előtti ivartalanítást javasolja, ami tök logikusnak tűnik nekem. Most akkor mi van ezzel a dologgal, igaz ez?

2012. máj. 3. 12:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem veti vissza. Sőt, még picit nagyobb is lesz.
2012. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Igen, pár centivel magasabb lesz, én 5 hósan ivartalanítottam a kutyámat.
2012. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
én várnék vele, és igen csak tüzelés után ivartalanitanám. kifejlődik a teste , a személyisége, de a te kutyád, a te döntésed.
2012. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is első tüzelés előtt fogom ivartalaníttatni, remélem nem előz meg! :) Későn érő fajta. 7 hónaposan lesz ivartalanítva.
2012. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
én 9hónaposan ivartalanitattam a amstaf kan kutyám most 4éves köszöni jól van minden szukát meghuz aki tüzel csak nem lesz kölyök belöle.
2012. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Enyém 7 hónapos volt, mikor ivartalanították (kan), nem hogy visszavetette a fejlődését, elég magas is lett. De ez azért sok mástól is lehet tudom, mondjuk engem nem zavar. :)

Szóval nyugodtan viheted, manapság mindenhol a korai ivartalan

2012. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
ivartalanítást javasolják.
2012. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A korai ivartalanítás igen jól bele illik a mai kutyatartás elvárásaiba. A kutya egy életen keresztül megmarad kölyöknek. Gond nélkül eljátszik bármely más kutyával. Nem jelentkeznek nála az ivarérett kutyákra jellemző viselkedések.Nincs nemek közti különbség.Szóval sokkal egyszerűbb együtt élni vele.
2012. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez csak részben igaz. Attól még, hogy ivartalanítva van, felnőtt lesz és sok ösztön fog dolgozni bennük.

Tesztoszteront nem csak a herék termelnek. Nekem például az ivartalanított kan kutyám tüzeléskor rendszeresen mászik rá az ivaros szukámra. Fel is áll neki, az aktusra képes, csupán örökítő anyagot nem tud átadni.

A dominancia pedig abban változott, hogy a szukákkal szemben is domináns lett, nem csak a kanokkal. Bár ez lehet, hogy egyedfüggő és ő eleve ilyen.

2012. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az alkata tényleg kicsit más lesz, hosszabbak lesznek a csontjai. Így ha ivartalanítás nélkül lenne egy tökéletes szukád aki kiállításokon a top3ban lenne mindig, akkor ugyanaz a szuka korai ivartalanítással nem ugyanazt az összképet adná vissza. De mivel mint említetted nem kiállítási és tenyész szuka lesz belőle szerintem ez vállalható. Ez az egészségi állapotát semmiben nem befolyásolja negatív értelemben, csak a kinézetét, de hogy ez neked negatívum vagy esetleg pozitív dolog azt te tudod.

Én nem beszélnélek rá semmire épp ezért a saját álláspontom nem írom le, ebben neked kell döntened.

2012. máj. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!