Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci fehér juhász? Mennyiben...

Svájci fehér juhász? Mennyiben külömbözik egy német juhásztól? Van Magyar országon ilyen tenyészet

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyát de nem valami sokat találtam róla a neten. Német juhászom már volt és ehhez hasonló kutyát szerettem volna és nekem nagyon megtetszett ez a fajta mert olyan impozáns.
2012. máj. 7. 03:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%

igazából a német juhász almokban született nem kívánatos fehér színű kutyák leszármazottjai. tehát alapvetően nem egy munkára szelektált fajta, és napjainkban sem a jó versenyeredmények miatt tartják, hanem mert mutatós. az FCI nemrég még csak ideiglenesen elismert fajtaként tartotta nyilván, hogy ez változott-e azóta azt nem tudom.


Magyarországon nem javaslom a beszerzését, nagyon nagy viharok vannak a klubjuk körül, akiknél meg almok születnek azok vagy csúnya, csoffadt szaporítványok vannak, vagy foghiányosak, gyenge vézennel.

2012. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Én is Svájci juhászt szeretnék de itthon én sem találtam csak pár tenyésztőt és a fórumukon nézelődtem ott szép kölykök volták de én nem értek sajnos a kutyákhoz olyan szinten hogy meglássam az esetleges problémáikat.. Ma másodszorra hallom hogy mo. nincsenek jó tenyésztők se kutyát és ez nagyon elbizonytalanított.
2012. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

ma 07:31

Ismered az összes magyarországi tenyésztőt, hogy ilyen sarkalatos véleményt mondj az itt lévő összes kutyára?

Valóban nem kiforrott még a fajta itthon, de külföldön sem. Családi kutyák és kész.

2012. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
És hol vannak jó tenyészetek? Német orrszágban va? mert onnan tudnék hozni.
2012. máj. 7. 21:47
 5/30 anonim ***** válasza:
Egy kis angoltudás és a net. Aztán mazsolázhatsz kedvedre.
2012. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
79%

Igen, van néhány tenyésztő Magyarországon, akik egyre jobb kutyákat hoznak be külföldről (mivel az itthoni állomány elég silány). Igenis érdemes körülnézni itthon is már!

Sőt, az igényesek még fedeztetni is kimennek külföldre, hálisten ilyen is van...


Persze általános még sok "tenyésztő" között, hogy jó lesz a szomszéd szép kanja. És hogy nem kell szűretni a diszpláziát, mert hát a Bodri olyan szépen fut... közben meg mondjuk defektes, csak még nem látszik.


Szerintem nyugodtan írj a magyar tenyésztőknek, faggasd ki őket a kutyafajtáról, hibákról. Aki azt mondja neked, hogy minden oké, és vegyél tőle kölyköt, onnan azonnal menj tovább, az sunnyog! Aki viszont felhívja a figyelmedet a problémákra, amikre figyelned kell a választáskor, esetleg ajánl másik tenyésztőt, ahová fordulhatnál, na annak a szavára figyelj oda.


Én se magamtól vagyok ám ilyen "okos". Én már 2 éve szeretnék ilyen kutyát, csak sajnos még mindig egy másfél szobás panelban lakunk... Viszont ismerem jól az itthoni fehérjuhászosokat, voltam klubkiállításukon is, ahol személyesen beszélgettem velük. Láttam a kutyákat, láttam wesen tesztet, úgyhogy nem csak az internet mögül ugatom az észt.

Szimpatikus társaság, nagyon szuper és hangulatos összejövetelt hoztak össze múltkor Pomázon. A bírók is csak dícsérték (lehet nekik segített a vélemény alkotásban a bogrács gulyás és a pálesz is).


Úgyhogy mielőtt vakon hiszel az itt kommentelő nethuszároknak, inkább vedd fel a kapcsolatot fehérjuhászos emberekkel. Nekem is van már egy kialakult véleményem róluk, és tudom, honnan fogok kutyát venni, ha végre lesz lehetőségünk kiköltözni kertes házba.


Sok sikert! Ez egy szuper fajta! Viszont nem németjuhász! Ha ugyanolyan kutyát akarsz, akkor azt vegyél!

2012. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Aranka7 válasza:
Úgy kerültem ide, hogy én is fehéret keresek, mert sajna tegnap halt meg az enyém 13 évesen.Sőt az apja is nálam volt, de ő csak 8 évig élt, őt még akkor vettem amikor bekerült ez a fajta az országba. Én imádom ezt a fajtát, igazi családi kutya, de nagyon érzékeny. Kennelben, kis helyen és láncon való tartást nem szereti. Szeret a nappaliba és az egész lakást bejárni, igényli! valamint
2013. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Aranka7 válasza:
Előző írásom folytatása: imádja a gyerekeket, nagyon szeret játszani, még öreg korában is! "amikor már alig tud menni", de akkor is a mindennapi etetés előtt játszani kell vele, ha szakad az eső és tájfún tombol akkor is! ezt ne felejtse el aki ilyet szeretne, mert különben ha nem érzi jól magát megszökik. Ezért van az, hogy kevés kutya van országunkban, de majdnem ugyanannyit keresnek, hogy eltűnt, elveszett. Nagyon szeretetleméltó és érzékeny fajta. Munkakutyának, vakvezetőnek is ideális, nagyon könnyen megtanul mindent, hangadásra is könnyen megtanítható, így ha valamit akar ugatással jelzi. Sőt igényli is a foglalkozást, tanítást. Rengeteg energiája van még öreg korában is. Nagyon jó az őrző-védője de aki házőrzőnek akarja és nincs ideje mindennap játszani vele, NEM ELÉG CSAK AZ ENNIVALÓ, az ne ezt a fajtát válassza.
2013. márc. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Sokban különbözik, igaz, hogy njből vált le. egészségesebb, munkabíróbb, kevésbé felkapott, ellenállóbb... és más apróságokban is.

vannak kennelek, igen. jómagam kettőt ajánlanék: Dashing Dawn White és Ice Wine kennel. keress rá.


olvasd el, nagyon hasznos: [link]

2013. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Munkabíróbb?


Hááát...a munka nj még mindig nem fehér...úgyhogy az egészségről és az ellenállóságról is ennyit.


Dashing Dawn meg az a töröltetős kennel? :)

2013. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!