Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci fehér juhász? Mennyiben...

Svájci fehér juhász? Mennyiben külömbözik egy német juhásztól? Van Magyar országon ilyen tenyészet

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyát de nem valami sokat találtam róla a neten. Német juhászom már volt és ehhez hasonló kutyát szerettem volna és nekem nagyon megtetszett ez a fajta mert olyan impozáns.
2012. máj. 7. 03:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Ha már Dashing Dawn...Lunával mi lett hogy megint csak három kölyköt fialt? A képek alapján nem ennyi volt benne. Agyonnyomta őket vagy herpeszes vagy mi?
2013. júl. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 HRC válasza:

Röviden a válasz az,h semmiben mert ő is németjuhász,csak más néven törzskönyvezték.


Mint Fehér Svájci Juhász tulajdonos engedd meg,hogy megcáfoljam azt a sok hülyeséget amit összehordanak róluk azok akik csak messziről láttak ilyen kutyát.


Először is nem albínó. Gyönyörű fekete orra van,fekete szája,fekete szemei. Úgy ahogy van hosszú szőrű fekete németjuhász úgy van ez fehérbe is. Nem is értem miért ilyen hihetetlen ez.


Az én kutyám 2 éves múlt. A diszplázia szűrése jobb az átlagnál,minimális (még tenyésztésben is elfogadott) diszpláziát sem állapított meg nála az orvos. 3-4 hónapos korára már nem ment ki a nyitott kapun,ült,feküdt és maradt,pacsit adott és bármilyen ételhez csak akkor nyúlt,ha arra engedélyt adtam. Borzasztó értelmes kutya. Ösztönösen védte a házat kis korától kezdve. Ha ott vagyok senkit nem bánt,ha nem vagyok ott senkit nem enged be! Azóta ki lett képezve őrző-védő munkára! Félelemnek,bizonytalanságnak a jelét sem mutatta. Hamar rájött mi a lényege. Családot soha nem harapna meg,játékos velük,de egygazdás kutya! A pórázt ő pl. nem engedi,h idegen kezébe adjam,egyszerűen elveszi tőle. Ha valaki hozzámér ártó szándékkal rögtön támad. Nagyon hűséges. Egy mélyen letapadt fülzsírnak köszönhetően,egyszeri középfül gyulladáson kívül semmi baja nem volt szerencsére! Szóval nagyon nem seljet,hanem pont az ellenkezője,persze közülük is jó kutyát kell kifogni!


Üdv!

2013. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 HRC válasza:
Mészárosné Bognár Irén Tatabánya. Ő innen való egyébként. Gyönyörű 45Kg-os kutya lett belőle úgy,h nem kövér,de persze kan! Az apa (Frodó) elég magas,ezért ő is 65cm marmagas lett,de nagyon arányos. A meleget rosszul viseli hosszú szőre miatt,viszont télen -20 -ig a bejárati ajtóban alszik,be sem megy a házába.
2013. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

HRC: istenem, olvasgattam a válaszokat, és komolyan, imádlak. ♥

Minden kennel olyan messze van tőlem, ami olyan megbízhatóbb lenne, erre meg Tatabányám van egy svájcis... komolyan, ekkora mákot...


Köszi. ♥

2013. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Vénuszvölgyi Vitéz...négyszeres alomismétlés, ez aztán a tenyésztői munka!
2013. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nekem Svájcim van Magyarországról, díjnyertes szülőkkel. Meg volt az ára rendesen de nincs semmilyen genetikai problémája, és gyönyörű. Aki ezt a fajtát szeretné előszőr ajánlom figyelmébe, hogy olvasson utána a fajtának! Sok törődést , mozgást, szeretet igényel , nem csak egy kis ólat vagy láncot..az ilyen kutyák nem jók arra , hogy egész nap egyedül legyenek és unatkozzanak, bár nem tudom mire szeretnéd. Soha nem szabad úgy kutyát választani , hogy nem tudsz semmit a fajtáról . Olvasd el a legapróbb részleteket is róla, hisz lehet , hogy szép de nem emiatt szeretik.
2013. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy lehet hasonló mint a német Juhász és sokan fehér német juhásznak hívják, a fajta teljesen különböző!!! Nekem a tenyésztő pontosan elmondta , hogy lett kitenyésztve: van egy kutyája és annak az anyja volt fehér farkas apja pedig német Juhász. Szóval az tévhit, hogy úgy jött létre a sj, hogy német Juhász alomban volt egy fehér kutya. A nj túl van tenyésztve ez által gerincproblémái vannak, ferde a háta és a lába fájós..A viselkedés is teljesen más! A sj-ban nincs bent az az agresszió ami ösztönösen a nj-ban van akármilyen kedves is. A testfelépítésről ne is beszéljünk, egyszóval ez a két fajta teljesen különbözik a hasonlóság csak a külső picit.
2013. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ki volt az a szaporító aki téged így átvágott?


Olvass inkább...


[link]

2013. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nem szeretném név szerint mondani, de Ő úgy kezdte el a tenyésztést.
2013. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Mivel? Fehér farkassal meg német juhásszal és abból lett neki sfj?


Tudod te mi az a fehér farkas?


[link]

2013. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!