Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom meg, ha a három...

Honnan tudom meg, ha a három éves szálkásszőrű tacskó kutyusunk tüzel? Most ruházták ránk a barátaink, és szeretnénk, ha fajtiszta szálkásszőrű tacsijaink lennének, csak nem tudjuk, mikor vigyük fedeztetni. Szóval mik a jelek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha még azt sem tudjátok, hogy milyen jelei vannak a tüzelésnek, akkor mit csináltok majd, ha nem veszitek észre, ha szülés közben bent marad egy kiskutya a szülőcsatornában és elpusztul az anyuka és a bent marad kicsi(k) is, a már megszületetteknek meg anyatej kéne?

Biztos hogy fajtiszta lesz, ha németjuhász az apa, akkor is, mivel a kutya a faj, ti FAJTA-tiszta kutyákat szeretnétek nem? Amúgy törzskönyves? a leendő apa is? mert ha nem akkor egyáltalán nem biztos, hogy fajtatiszták lesznek a kiskutyák.

De hogy hasznos választ is adjak: A tüzelés jelei: agresszívabb, szökős, megduzzad a nemiszerv, vérzik (nem olyan erősen, ahogy az ember, de ugyanott), sokat eszik, /de egy sima google-ben is megnézhetted volna.../


Amúgy ha az anyukád szeretné, hogy legyen unokája, akkor ő dönt? ugye, hogy nem! Egy kutya teljesen jól megvan anélkül is hogy akár 1 almot is a világra hozott volna, nem olyan élvezet ez nekik...

Mellesleg ne szaporíts!

2009. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelés előtt más előfeltételei is vannak a fedeztetésnek


Tenyészszemlén legalább tenyészthető minősítés

Kötelező szűrővizsgálatok elvégzése (mind a szukánál, mind a kannál)

Fedeztetés előtti orvosi vizsgálat, herpesz elleni oltás, stb..

Fedeztetési jegy kiváltása (enélkül nem adhatsz le alombejelentőt)

Na ezután tüzelhet a szuka


De ha még azt sem tudjátok, hogy mikor tüzel egy szuka, akkor először alapos tanulást ajánlanék, felkészülést a tenyésztésre, szükséges egészségügyi és adminisztrációs ismeretek megszerzését.


Különben csak szaporítassz.

2009. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ.

Bár nem őriztünk együtt birkát, hogy így oktass, de van hasznosítható tanácsod is, ez nem kétséges.

Feltettem egy kérdést, amire választ vártam. Megkaptam, az igaz, de hadd döntsem már el én a továbbiakat. Egyébként törzskönyves, elég vicces nevei vannak az ükszüleinek is, bár nem hiszem, hogy ehhez közöd lenne. Ha az általad leírt komplikációk lépnének fel, hidd el, nem néznénk tétlenül. Mindig van itthon valaki, bár miért is magyarázkodom? Mellesleg mi ez a felelősségre vonás?

2009. jún. 24. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Az elsőnek szólt.
2009. jún. 24. 20:17
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ebben a hangnemben már mindjárt másabb. Hasznosítani fogom a leírtakat, és alaposan utánajárni a dolognak.
2009. jún. 24. 20:22
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt sok információt találsz a tenyésztés és tenyészszemle és munkavizsgák címszó alatt.

2009. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 24. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Én nem foglak oktatni , de majd meglátod hogy mennyi pénzbe és időbe telik egy almot lehozni és felnevelni utána eladni stb....

Tudod hogy mit kell csinálni egy kölyökkel ha nem lélegzik? Elkötni a köldökcsonkját? Hogy kell fertőtleníteni? És hogy mennyi energia felnevelni őket , és cumiztatni ha az anya nem fogadja el őket , vagy elpusztul?

Se nappalod se éjszakád nem lesz , és átkozni fogod a napot mikor belevágtál abba "hogy újabb kutyákat juttass el a menhelyig" .

És még valami ! Ha azt sem tudod hogy mik a tüzelés jelei akkor hogyan fogsz majd törzskönyvet kikérni?

Azt sem tudod hogyan kell , sebaj majd jössz ide aztán kérdezgetsz !

2009. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

attól még mert törkönyves??!!naés??tudod hány törzskönyves tacskót mentenek a tacskómentők....

a hobbi almokra a szaporítók is lecsapnak..ne tedd..

ivartalaníttasd,a kutya úgy tovább él és rengeteg halálos betegségtől megmented..

elég szemét dolog kihasználni egy ajándét kutyát..csak nehogy belahaljona szülésbe..büdös szaporító!!!!!!!!!!

2009. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Büdös a te jó édes... hogy képzeled, hogy csak úgy lebüdös szaporítózol, szemét! Lehetne normálisabb hangnemben is beszélni, elvégre ez egy nyilvános oldal, ahol mindenki más számára hasznos információkkal szolgálunk a kérdéseinkkel és a válaszainkkal. A büdös szaporítóval pedig nem csak engem sértegetsz. Szívből kívánom, hogy minden feltett kérdésedre ilyen stílusú választ kapj. Mert Te valószínűleg hibátlan és tökéletes vagy. Büdös TUSKÓ.
2009. jún. 25. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!