Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet Babesiosis...

Szerintetek lehet Babesiosis tünet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem itt kéne kérdezni, de az állatorvost csak holnap tudom felhívni ez ügyben, de addig is érdekel a véleményetek.

Van egy 4 hónapos németjuci kölyköm, akinek mostanában megy a hasa (kicsit több tápot kapott, ennek tudtam be a hasmenést). Ezzel nem is lett volna gond, de ma kitakarítottam a kenneljét és láttam a viacoloron, hogy fekete maradt a helye.

Szerintetek ez lehet Babesiosis tünete?

Nem látszik rajta semmilyen tünet, levertség, étvágytalanság, stb.... És a nyálkahártyája sem színtelen (egyébként pont ma találkoztunk az állatorvossal, aki a fogait is nézte, tehát valszeg látta volna, ha gáz van).

Pörgős kis kutya, most is lelőhetetlen...


Csak meg vagyok most ijedve!


Szerintetek mi lehet az a fekete nyom?


Holnap reggel mindenképp felhívom az állatorvost, de addig is várom a válaszokat!


Köszi!


2012. máj. 8. 22:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen, 4 hónapos.

Elhoztam két hónaposan, tettünk rá elsőre frontline cseppet. Az ugye egy hónapig tart, következő alkalommal másik spot-ont raktam rá, mert mondták, a frontline semmit nem ért. Letelt az 1 hónap és jött a neostomosan. Amit egy liter vízben kell feloldani (kis ampulla). És kb. 1 hétig hat. De az állatorvos szerint az a legerősebb szer, ami riasztja a kullancsot.

Én fújtam, benne volt.. Utána ajánlották a piret-mixet, az is fújos szer, szintén hetente kell lefújni vele a kutyát (én egyébként két-három naponta legtöbbször átfújtam, mert oviba járunk, meg erdős helyen sétálunk)és amellett is belement a kullancs.

Most neostomosannal fújta le legutoljára, azóta nem is találtam benne semmit, de lehet ez csak a véletlen műve.


Szóval a fújósok, csak egy hétig tartanak, és ha vízbe mennek a kutyák, már vesztenek is az állítólagos hatásukból.


Sajnos még azt sem lehetett mondani, hogy a kullancs leesett volna magától, mert mindig ilyen jól megtermetteket találtunk benne.


Egyébként kérdésedre válaszolva, a kicsi profine large junior tápot kap, de azóta ezt kapja, hogy elhoztam volna.

Ma reggelre megnéztem, mostmár a hasa sem megy.


Szóval valszeg attól mehetett a hasa, hogy kicsit többet kapott, mint szokott... és a fekete folt is eltűnt és a mostani nem is hagy olyan nyomot.


Nem tudom mit halluztam akkor tegnap délután/este, mikor takarítottam a kennelt.

2012. máj. 9. 06:15
 12/16 anonim ***** válasza:
Spot-on mellett is rámegy a kullancs, de nem szív vért, mert megdöglik miközben keresi a helyet hogy hol vékonyabb a bőr és ott csípné meg a kutyát, de addigra annyi méreg kerül rá, hogy megpusztul. :) Már többször tapasztaltam. Biztos hogy benne volt a kutyában a kullancs, vagy csak a szőrébe volt kapaszkodva?
2012. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A Neostomosan jó. Akár 2 naponként is fújni kell, ha kint él a kutya.Expot, Adventic és még sok más van, ami bevált kullancs ellen. Arra viszont figyelni kell, nem 1 hónap a hatóidő, hanem 4 hét.Mellettük akár egy laza Neostomosanos fújás minden alkalommal, amikor veszélyesebb helyre mentek.
2012. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Remélem több kullancsunk nem lesz az idén.... :S


Nem, benne volt a kullancs a kutyába, nem csak kapaszkodott... :S

2012. máj. 9. 14:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszer... Ha benne van, de nem szívta meg magát, lehet, már megdöglött, csak még nem esett ki. Akkor nem jó a használt szer, ha a kullancs degeszre meg tudja szívni magát.
2012. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

hát ez az.. hogy degeszre szívta magát..

lassan már nincs olyan szer, amelyik mellett ne menne bele ez a rohadt kullancs a kutyába.. :S

2012. máj. 10. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!