Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » üdvözletem Venni szeretnék...

Puncsos szelet kérdése:

üdvözletem Venni szeretnék kaukázusi juhászkutyát és, hogy hol lenne érdemes próbálkozni, mint tenyésztő neve stb? 50k fölé nem nagyon szeretnék menni.

Figyelt kérdés
Volt már kaukázusim és így kb tudom mikre kell ügyelni /agresszív viselkedésre felhívás nem foglalkoztat...nem hiszek benne/ kertes családiház és rendszeres séta az erdőben +oldott,tehát nem szobakutyusnak akarom és nem vagánykodásra.
2012. máj. 10. 15:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

A tenyésztő mindent csinál, csak nem él meg a tenyésztésből :). A tenyésztés bizony a gazdagok hobbija.

Itt szépen le van vezetve, hogy mennyi is az annyi:

[link]


A fülvágást én sem tudom, gondolom "fennmardat", mint a dobinál a fül- és farokvágás, rotinál a farokvágás, stb. Értelme ma már semmi sincs, de egyeseknek a kutya füllel vagy épp farokkal már nem is kutya :S :(

2012. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Törzskönyvet csak tenyésztő adhat ki...
2012. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

bírom amikor egy kutyára alapozzák az olyan egyetemleges megállapításokat, mint pl. hogy a kaukázusira nem jellemző az agresszív viselkedés...


én most akkor azt mondom (végignézve tízenx év alatt ki tudja hány kiállítás többszáz kauját, meg a tenyészszemléket) hogy pedig DE, AZ! ez nem baj, ezt lehet kezelni, csak érteni kell hozzá. ha neked volt egy puding kutyád, akkor még feleannyi tapasztalatod sincs a dologról, mint ami kellene egy igazi kauhoz.


vegyél csak meg egy szaporítótól 50k-ért egy valamilyen kutyát, csak ne rejtsd el a nickedet, szeretnék a következő kérdésedre is reagálni, de az rövidebb lesz, annyi, hogy "én megmondtam :D"

2012. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

nem azért de direkt +néztem 1 Magyar tenyésztő/nem 1 nyeretlen ahogy ti mondjátok szaporító/mit gondol a fajtáról és ő is kijelentette nem 1vadbarom fajta..csak akkor agresszív,amikor az kell,hogy legyen.


nekem ami volt szintén nem díjnyertes tenyésztőtől volt és soha nem látta doki kötelező oltáson kívül és mellette tényleg fajtájának +felelő méretű is volt...de mingy be is teszek 1linket,mert alapvetően én olyan kaukázusit keresek,mint ami nekem is volt /fajtán belül is ahogy nézegettem nagyon sok változat van/


tegnapi napból indulva direkt beszéltem 1 díjnyertes rendesen bejegyzett tenyésztővel és 100k /erre még azt mondom ok,de a 200 tényleg sok lenne..pláne ha minden jól menne 2kant szeretnék,de nem 1területre/ körül lenne a kiskutya..gondolom nem alatta azért.oltások-törzskönyv..címeket és ősöket +lehet tekinteni stb

csak így 1ből ugrani..jobb szeretnék előtte 1kaukázusi,vagy esetleg pásztorkutya találkozóra menni és több változatot is +szemlélni..esetleg ha valaki abban tudna segíteni,hogy hol-mikor lenne ilyen találkozó-kiállitás Budapest,vagy Pest megyén belül..ha más nincs,akkor vidékre is utazok.


http://www.youtube.com/watch?v=sJuVxUwc48Q


6:10-nél,mikor az erdőben sétálgatnak..nagyobbik sötétebb szőrű...kb mintha az én Ajaxomat látnám..talán kicsivel magasabb volt az enyém,de vastagságra kb semmi eltérés.

2012. máj. 11. 13:27
 15/20 anonim ***** válasza:
200e én is sokallok. Szerintem 80-100e körül ha szerencséd van találsz. Azt nem garantálom, hogy most. Lehet csak pár hó múlva. Írj tenyésztőknek kérdezd meg mennyibe kerül.. 95-be teljesen más volt a világ......
2012. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

no, megint egy pozitív csalódás... lám, néha megéri felnézni ide is.


ez a hozzászólásod már fényévekkel reálisabb és sokkal biztatóbb. pásztorkutyás találkozó Ópusztaszeren van, minden évben egyszer, mindenképp javaslom a látogatást, ha érdekel a fajta. (ősz felé szokott lenni)

2012. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Lógó, magasan tűzött vagy rövidre vágott.

Nem kívánatos: Mélyen tűzött vagy vágatlan fülek.


Ezt hogy kell érteni? amelyik kutyának a fülét nem szabják át az már nem is "kutya"? nekem ez elég "piszkos" dolognak hat


végülis ma lehet szerencsével jártam,mert még 1tenyésztőt találtam..aki a vidiben is van /amit felraktam/ és kiderült 3km-re lakik max..szomszéd város és 7végén +is nézem a várható szülőket...vélhetően jövő tavaszra lennének kiskutyák..árat nem kérdeztem,majd személyesen ha már fix megyek és eleve kíváncsian várom őket,de az első dolgom az volt +nézem mikor lesz az a bizonyos Ópusztaszeri találkozó,mert akkor oda tuti megy,mert eleve valójában ősszel akartam kutyust,vagy ahogy ennél tenyésztőnél is tavasszal lenne...most így nyáron nem anyira /úgy mondták régebben az őszi kutyusok szívósabbak...ez mennyiben igaz?/



hát igen 95-ben más volt..én 9évesen úgy tudtam 2féle kaukázusi van..medveölő és farkasölő és azt mondták amit én kaptam az a nagyobbik medveölő../nekem mind1 volt..nekem mondhatták volna melyik melyik...mind 1kis maci kicsinek:-D)


most úgy gondolom a 2változat amire utalhattak valójában kaukázusi és a farkasölő meg sárhegyi lehetett

2012. máj. 11. 16:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Jójó, a 200 000 már tenyésztésre való kutya, hobby célra nyilván 100 000ért kapsz kutyát.
2012. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na, az nagyon jó. Csak az elején nem mondtad, hogy fontos a tk stb stb, csak a napi 50 kérdés mellett, ami arról szól, hogy honnan vegyek 10 ft alatt kutyát, törzskönyv nem kell, hirtelen azt gondoltam, hogy Te is ilyen vagy. De most hogy ezeket is megírtad, tök szimpatikus a hozzáállásod. ;)
2012. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ma +néztem a szomszédos varosban lévő tenyésztőt és hát...kicsit amortizált a látvány /pozitív értelemben/ nekem az Ajax volt 68-70között mikor mennyi,de amit ott láttam 2kan olyan 80kb alatt nem voltak az fix és kb mint 1 medvének a mancsa...ekkora kaukázusit még nem is láttam pedig azok sem voltak kicsik amikkel idáig találkoztam,de a szukák is nagyon szép formásak voltak. igaz csak jövő tavasszal és ősszel várható kiskutya,de asszem +találtam a +felelő emberkét,mert a tartási körülmények is hát finoman fogalmazva pazar... addig meg lehet kerítést magasítani,mert ezek valami magasugró génekkel lettek tenyésztve...

még a kuvaszon vaciláltam /csak Magyar fajta és az is nagyon szép/,de hát a kaukázusit + nagyon +kedveltem

2012. máj. 21. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!