Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet felszedni a...

Miért nem lehet felszedni a sz*rt?!

Figyelt kérdés

Nem régóta van kutyám, lakáskutya újpesti panelrengeteg parkjaiban sétálunk a legtöbbet. Eddig sosem okozott fizikai vagy lelki fájdalmat felszedni a kutyasz*rt.

Miért van az, hogy nem tudok vele egy jót rohangálni, mert a kutyasz*rt kell figyelnem, kerülgetnem?

Miért van az, hogy általában a f*szkalapok/p*csák, akik kuty sétáltatás közben pletykáznak, zenét hallgatnak; egyszóval magasról lesz*rják a saját kutyájukat hagyják figyelmen kívűl a "nagy dolgot"? És általában ők azok, akik kiröhögnek, mikor felkapom a kutyak*kit...


Tudom, hogy ide nem fog eltévedni egyetlen ilyen lelkiismeretes kutyatar sem, szóval akinek nem inge ne vegye magára.

Én azt megértem, hogy néha a sötétben nem lehet megtalálni, ill. elfelejtünk zacskót vinni. Velem is volt már ilyen.


De nem hiszem el, hogy ennyi feledékeny és vaksi ember van! Nem áll arányban a kutyasz*r mennyiségével!


Ennyi az alacsony IQjú és érzelmi intelligenciában/tudatosságban lemaradt "kutyás"???


Egyetlen elkerített kutyafuttató van a kertvárosban, elég kicsi és mindkét oldalán ott az ürülékgyűjtő... Miért nem tudok oda bemenni gyakorolni a kutyámmal? Mert sz*r szőnyegen kell lépkednem!


Elnézést a pongyola fogalmazványért, de rohadtul idegesít ez téma. X/


2009. jún. 26. 09:10
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
71%
Szerintem ez attól függ hol sétáltatod a kutyát (pl.: ha egy szép park gyepére sz*rik akkor fel kell szedni, de ha bemegy a 2 méteres magas fűbe akkor nem megyek utána hogy felszedjem).
2009. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

:))


Már a napokban volt egy ilyen kérdés

2009. jún. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Első: Oké,ilyeneket megértek. Én sem szoktam a legnagyobb susnyásba kirándulni a k*kiért... De most csinálnak az iskola mögötti hosszúkás részből kutyafuttatót, az ürülékgyűjtő már évek óta kinn van... Rövid fű, nagy tér a szomszédban bölcsöde, szoc. intézmény. Semmilyen megerőltetésbe nem kerül fölszedni. Fogadok, h az értelmes kutyasétáltatók fogják tisztán tartani, mert ide még így is sokn járnak, h nincs elkerítve.


Második: Nem járok olyan gyakran, és nem olvasok eleget vissza ezekszerint. :(

2009. jún. 26. 09:27
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Maximálisan megértelek, és egyetértek. Nekem 2 kutyám is van. Nekünk szerencsénk van, mert a futtató ahová járunk mindig tiszta (nem mondom, hogy ott sem hagynak 1-2 kutyapiszkot, de tudunk rendesen futkározni).

A kérdésedre szerintem a választ nem fogod megkapni. Sajnos vannak igénytelen emberek, mi csak annyit tudunk tenni, hogy példát mutatunk azzal, hogy feltakarítunk a kutyáink után.

2009. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

09:29

Jah, sajnos így van ez. ezek az igénytelen kutyatartók nem véletlenül ilyenek. Nem néznek ilyen lapokat, az informáci éhségük nem terjed túl a youtube-on és a wiwen. :/

2009. jún. 26. 09:33
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

tudom nem szép dolog, de én nem szedem fel a sz*rt

bármi más megoldás szóba jöhet, vegyen fel az önkormányzat hajléktalanokat, a kutyások fizessék ezek bérét, az sem baj, de én hozzá nem nyúlok

illetve annyit tudok még vállalni, hogy a most 14 éves kutyám még él ameddig él, aztán nem tartok több kutyát

ugyanis a hányásomat nem tudom ki takarítaná fel

úgyhogy nem

2009. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az nem az állatok szeretete miatt tart kutyát, aki nem tudja/akarja eltakarítani utána a koszt. Ez megint a felelősségteljes állattartás kérdése - ami itt ezen az oldalon is már többször kiderült - még nem nagyon megy a magyar embernek. Szerintem ugyanúgy el kell takarítani a kutyánk után, mint ahogy a gyerekünk után is felszedjük a koszt az utcán és tisztába tesszük. Szeretjük őket és felelősséget vállatunk értük ( nem a kutya akart nálunk lakni, hanem mi szerettük volna, hogy a miénk legyen). Ráadásul kulturlények lennénk vagy mi a szösz, nem? Ha meg messze van a szemetes, hát többet sétálok, hisz az az idő a kutyáé és nem sietek akkor sehova.
2009. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

09.49

Ha valamiért otthon végzi el a kutyád a dolgát (legalábbis nálunk előfordult már hasmenés, amit nem tudott visszatartani, persze lehet nálatok ilyen nincs) azt is ott hagyod? Engem jobban zavar a szoba közepén a kula, mint az, hogy egy neilonnal megfogjam és kidobjam.

2009. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Totál igazad van,engem főleg az idegesít,hogy az ilyen kis yorkik meg ilyen kistestű kutyák után se szedik fel.. még zacsi se kell.. elég egy papírzsepi...jólvan a hasmenés más dolog.


Nekünk hatalmas kutyánk van (ír farkas) és sokat eszik-> sokat kakil.. nyilván amikor visszük sétálni elhagyatott területekre visszük (kis városban élünk és van rá lehetőség)de történt már olyan,hogy hasmenése volt és a járdára... :S de egy ekkora kutyaután nyilván elég macerás összeszedni

2009. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én általában felszedem (sötétben, zacsi hiány esetében, vagy ha messze vagyunk már a gyűjtőtől, mert az ebet nemigen lehet visszarángatni), de felénk mostanság sokszor megesik, hogy nincsen zacsi, pedig 2 gyűjtő mellett is elmegyek, mire kakál a kutya, én meg elfelejtek itthonról hozni. A kedvencem az volt, amikor délután raktak új zacsikat, és másnap reggelre már nem volt, max 3-4 darab. Azért baromira érdekelne, hogy hova tűnik ennyi...
2009. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!