Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet felszedni a...

Miért nem lehet felszedni a sz*rt?!

Figyelt kérdés

Nem régóta van kutyám, lakáskutya újpesti panelrengeteg parkjaiban sétálunk a legtöbbet. Eddig sosem okozott fizikai vagy lelki fájdalmat felszedni a kutyasz*rt.

Miért van az, hogy nem tudok vele egy jót rohangálni, mert a kutyasz*rt kell figyelnem, kerülgetnem?

Miért van az, hogy általában a f*szkalapok/p*csák, akik kuty sétáltatás közben pletykáznak, zenét hallgatnak; egyszóval magasról lesz*rják a saját kutyájukat hagyják figyelmen kívűl a "nagy dolgot"? És általában ők azok, akik kiröhögnek, mikor felkapom a kutyak*kit...


Tudom, hogy ide nem fog eltévedni egyetlen ilyen lelkiismeretes kutyatar sem, szóval akinek nem inge ne vegye magára.

Én azt megértem, hogy néha a sötétben nem lehet megtalálni, ill. elfelejtünk zacskót vinni. Velem is volt már ilyen.


De nem hiszem el, hogy ennyi feledékeny és vaksi ember van! Nem áll arányban a kutyasz*r mennyiségével!


Ennyi az alacsony IQjú és érzelmi intelligenciában/tudatosságban lemaradt "kutyás"???


Egyetlen elkerített kutyafuttató van a kertvárosban, elég kicsi és mindkét oldalán ott az ürülékgyűjtő... Miért nem tudok oda bemenni gyakorolni a kutyámmal? Mert sz*r szőnyegen kell lépkednem!


Elnézést a pongyola fogalmazványért, de rohadtul idegesít ez téma. X/


2009. jún. 26. 09:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%

13 éves vagyok.

Mikor elviszem sétálni és a járda SZÉLÉRE k@kil akor fogom a zacsit és felszedem utána szaladok haza és hányok.Amikor a kertben felszedem a kutyám utána az ürléket akor volt már péda,hogy belehánytam a kukába ,de felszedtem ma lepisilt a macska és fél óráig öklendeztem egyszerően nem bírom a az ürlék szagát,meg mikor megfogom,de mégis megcsinálom,mert ÉN válaltam a felelőséget és megcsinálom.Kicsit rosszul leszek utána viszont nem lépek legalább bele a kertben mondjuk vagy a járda szélén.AAmikor a nagy fűbe végzi a dolgát akor nem nyűlok be érte,mert csak végig fogom húzni a füvön és az milyen gusztustalan már nagy k@aki darabkák ott csüngenek a füvön.És hihetetlen mikor sétáltaom a kutyust akor 5 percenkér rá kell szerencsétlen kutyára szólni,hogy ahggya ott a másik kutya k@akiját.És hihetetlennek tartom,hogy nem lehet annyit megtenni,hogy gyorsan felkapja és jönnek nekem azzal,hogy hányok tle meg ilyenek itt a példa nekik Én hányszor hánytam már be miatta és mégis szedem és akor nem fogtok behányni ha esetleg a saját kutyátok ürlékébe léptek bele aztán tisztíthatjátok le a cipőcskétek talpáról.És az milyen volt nekem mikor hasmenése volt a cicámnak mert váltotta a fogát és a szőnyegre végezte a dolgát és nekem kellett feltakarítom.

Üzeném azoknak akik nem szedik fel a kutyájuk után az ürléket: Remélem majd beleléptek az összes kutya sz@rba az utcán és utána képesek lesztek felszedni.


Ut.: Kisvárosban lakom nincsen kutyakaki tároló sőt még szemetes is alig van ilyenkor viszek több zacsit és beleteszem úgy és futok a kutyusommal a kukáig olyan gyorsan ahogy csak tudok és ez a kutyusank is jó mert nagy a mozgás igénye .

2009. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

09:49est törölték? Pedig kiváncsi lettem volna rá mit írt. :S


Amúgy nálunk is volt már hasmenés, amit tudtam összevakartam belőle, ezért a zacskó, nem éri baj a kezemet. Meg mondjuk én sétáltatásnál hordog magamnál alkoholos kézfertőtlenítőt, ami nagyon hasznos, pl beteg kutya után. Nem tehet róla, h beteg megsimizem, lemosom a kezem és veszély nélkül jöhet az én kutyám. :)

2009. jún. 26. 12:14
 13/24 A kérdező kommentje:

12:11 -es. Büszke lehetsz magadra, intelligens kutyatartó vagy. :)


A látványtól is hánysz, vagy csak a szagtól? Mert mondjuk a szagot megoldhatod úgyis, hogy mielőtt elindulsz sétálni vmi illatosan kensz az orrod alá, s tuti nem fogod érezni. Ha már a látványtól, akkor nem tudom... :S Mert érthető sőt evidens, h undorodunk tőle, de rmélem megszokod. :)

2009. jún. 26. 12:20
 14/24 anonim ***** válasza:

12:11-es vagyok:

Köszi :)

Egyépként ahogy megfogom egyszerően rámjön a hányingéren aztán vagy kijön vagy nem ami bennem van.

Így egyébként ha eszek és látok egy kutya kakit akor semmi baj majd max ha érzem.MEG MÁR CSINÁLTAM olyat is,hogy orrcsipesszel szedtemössze de akor is szóval ez van már 1 éve ugyanugy és ugy érzem egyre rosszabb :/ de az állataimért megteszem :) még,jó hogy a hörit nem kell vinni sétáltatni őt csak heti egy alkalommal kitisztítani mondjuk az is olyan büde,de attól nincs semmi bajom

2009. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Megértem a problémádat. Nekem egy shih-tzu kutyusom van és nagyon szeret rohangálni, ergo sokszor hempereg minden félébe, így a kakiba is..... Ilyenkor jön a fürcsi és persze mivel fürödtünk ezért újra kullancsírtó ampulla stbstb, se a kutyának sem az én pénztárcámnak nem tesz jót ez a dolog, én sem bírom megérteni, nem nagy kunszt.Ráadásul ha ezek az emberek már kölyök koruk óta tartják a kutyát akkor a lakásba mit csináltak?Elnézegették a szoba közepén, vagy arrébb rugdosták? Én személy szerint akárcsak külföldön büntetném a dolgot. Semmi olyat nem látok benne ami undorítóbb lenne mondjuk egy kisbaba peluscserélésénél!SŐT a baba olykor még le is kakálja az embert ha éppen úgy van sztem ez undorítóbb, minthogy fogjam a zacsit és felszedjem.Tény kevés a gyűjtő, de akkor cipelem, nincs mit tenni én vállaltam az én felelősségem!Másrészt én vettem popsitörlőt(nedves)és azt rakok a zacsiba így ha elvégezte a dolgát megtörlöm vele a popiját ha olyan lenne és a kezemet is tisztántartja a hazaérésig. De engem ezen kívül még az háborít fel, hogy általában az olyanoknak szólnak be a mamik, hogy ide kakil a kutya akik felszedik!Felháborító!Én már úgy is jártam, hogy leb*asztak azért mert oda pisilt a kutya ez már nonszensz!
2009. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
10:46-os vagyok. nem törölték ki,csak ott fent a kérdésed alatt ki kell pipálni,hogy a nem hasznos válaszokat is akarod-e látni
2009. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszi 10:46os...


9:49-es hozzáállást nem tudom felfogni, számomra ez olyan, mint a holokauszt, persze költői túlzással. De az érzés ugyanaz. Mi?!Hogy?!Miért?!


Engem nem csak az idegesít, h a kutyám belehempereg stb, ahogy az előttem szóló írja, hanem az is, hogy én belelépek.

Kedves 9:49est ez sem izgatja? Remélem nem egy érett családos ember hozzászólását olvastam, mert akkor tragikusabb a helyzet, mint gondoltam. :P

2009. jún. 28. 11:44
 18/24 A kérdező kommentje:
És még mindig aktuális, a fenébe is!
2010. aug. 19. 18:47
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

hát nekünk is probléma ez. évente egyszer hoznak zacskót a gyűjtőbe, de másnapra már szinte nincs is. Mert egyesek olyan bunkók, hogy az összeset elveszik, hogy ő szedhesse fel a kakit, aztán leb*asz, ha én meg nem tudom, mert azt hittem, hogy van a gyűjtőbe, de nincs, és nincs mivel felszednem a kakit,ezért kénytelen vagyok otthagyni. Úgyhogy nem bízom a véletlenre és mindig viszek magammal 2 zacsit is. Na és persze mikor meg én szólok másnak, hogy szedje fel, azt mondja:

-De hát ő csak egy Yorkie, senkit sem zavar ez a kis valami amit idecsinál! (á, tényleg nem zavarja a kisgyerekeseket, ha egy kutya a homokozó mellé sz@rik.)

komolyan a mai kutyás társadalom így lesüllyedt, a "felelős állattartás" fogalma, eddig még ismeretlen jónéhány kutyatartó számára. És még én papoljak nekik, 12 évesen....

2010. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hörcsögösnek:ha hetente egyszer takarítod,persze hogy büdös szegény.

Én vettem alomlapátot és minden nap kivettem a terráriumból a szennyezett részt és ennyi,soha nem volt szaguk.

2010. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!