Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám és nem szeret...

Van egy kutyám és nem szeret semmilyen játékkal játszani (pl labda, rongy, maci stb)?

Figyelt kérdés
Mit lehetne tenni, hogy játszon ezekkel a dolgokkal?
2012. máj. 14. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mert pl. egy malától nem is lehet elvárni, hogy játsszon, vagy csak olyan lelkesen játsszon a játékokkal, mint egy labi.
2012. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
keverék német juhász és az annya eredetileg már többféle keverék volt
2012. máj. 14. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem szeret, ezt nem tudod kierőszakolni. Akkor járj el vele sokat sétálni, ha azt jobban szereti.
2012. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi örökbefogadtuk a kutyánkat és ő sem tanult megjátszani a végén úgy tanult meg egy kicsit labdázni, hogy sok más kutyust látott boldogan rohangálni a labda után... (Igaz nem túl lelkes és inkább a lakásba szokott játszani, de ott legalább elszaladgál kicsit.)
2012. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik barátom kutyája (menhelyes volt) nem tudott játszani, sőt félt a játékoktól. Aztán én játszottam az enyémmel, aki akkor már tudta nagyjából az apportot, ő nézte és a végén nagyobb labdaőrűlt meg frisbeeőrűlt lett mint az én kutyám. :)


Lehet csak nem tudja hogyan kell, mutasd meg neki mekkora muri.

2012. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már volt amikor látta:( de nem segitett rajta. Sétálni meg járunk de az ilyen háték nélkül elég unalmas :(
2012. máj. 14. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a játékokat egy kicsit egyébként is elítélem. Ha csak te játszol vele, mindenféle eszköz nélkül, az sokkal egészségesebb, természetesebb, mintha egy plusz eszközt viszel a közös programokba. Emellett az ilyen típusú játék a kötődést is nagyban erősíti, a kapcsolatotok is javulni fog. Egy szabálya van, hogy mindig te kezdeményezd, te irányítsd és te fejezd be, még akkor, mikor a kutya a legjobban élvezi. Ez lehet fél perc után, de akár 5-6 percnyi játékot is jelenthet.

Azt, hogy hogyan tudsz így játszani a kutyáddal, azt ki kell tapasztalnod.

Nálunk ez úgy néz ki, hogy én el kezdem játékosan hergelni a kutyámat, lökdösöm, ellököm magamtól, ő pedig mint valami őrült morog, rám ugrik, harapja a karomat -hihetetlenül finoman-, ráncigál és vicsorog. 36 kg-os kutya, volt már aki azt hitte, hogy megvadult és nekem támadt, de valójában látszik rajta, hogy csak játszik, és egy szóra le lehet állítani. :)

De ha játékkal nem lehet motiválni, akkor is tanítsd lelkesen. Az a tapasztalatom, hogyha séta közben tanulunk vagy gyakorolunk, az jelentősen erősebb rögzül benne, hatásosabb, mint otthon a négy fal között.

2012. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én örökbe fogadtam annó egy 10 éves keverék kutyust, és ő sem játszik semmivel sem. Vannak ilyen kutyák. :)
2012. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!