Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hétvégén a városban fesztivá...

A hétvégén a városban fesztivál lesz. Mit gondoltok, érdemes kivinni a kutyust, hogy szokja a tömeget?

Figyelt kérdés

8 hónapos német vizslám van. A nagyszüleim váltig állítják, hogy csak összezavarom a kutyát, ha tömegbe megyek vele, ellenben a kutyakiképzőnk szerint jó ötlet, ha hozzászokik a sok emberhez, ezt én is így gondolom.

Nagyon embercentrikus kutya, imád mindenkit, eddig nagyobb családi összejövetelek alkalmával sem zavarta a sok ember. Egyszer voltunk már egy koncert utáni tömegben, és ugrált örömében, hogy annyi ember van körülötte. Egy picit aggódom, mert itt tényleg hatalmas tömeg szokott lenni minden évben.

Mit gondoltok, érdemes?


2009. jún. 26. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tudni kell, hogy lesz-e tüzijátékozás, petárdázás, hangoskodás. Ezektől rémületükben a kutyák világgá futnak. Szerintem először érdemesebb normál városi környezethez edzeni a kutyát és fokozatosan egyre több ember közé vinni, mert ha valamitől megrémül, akkor kirántja a pórázt a kezedből és kifut a világból. Szóval én nem ajánlanám a fesztivál látogatást kutyával. Szerintem menj nélküle és másnak vidd el őt kirándulni erdős részre, hisz ő vadászkutya és ott fogja magát tökéletesen érezni.
2009. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

szerintem nem jó ötlet rögtön egy fesztivállal kezdeni,inkább valami kevésbé forgalmas hellyel.egy fesztiválon még egy embernek is nagy tömeg van,nemhogy egy kutyának.

a másik meg az,hogy én személy szerint nem örülnék neki,ha kutyákat hoznánk mások ilyen tömegbe.nem akarlak megsérteni,mert értem én,hogy barátságos kutyus (nekünk is van egyébként kutyánk) de ilyen tömegben megzavarodhat és megharaphat valakit,én a gyerekeim miatt sem örülök az ilyennek!

2009. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint írtad szereti a tömeget!

Az én kutyusom imádja ha sokan vannak örülötte.

Én elvinném a kutyámat (persze tüzijáték és barátai esetén nem) de ha nem lenne akor elvinném én egyszer elvittem a majálisra 8-9 hónaposan és alig akart hajönni olyan boldog volt egész nap,hogy jöttek oda hozzá simizték a közép pontba érzte magát amit nagyon szeret meg színészkedi szóval kiélte magát mondjuk ott nem volt hangoskodás vagyis nem volt rock koncert megilyenek voltak előadások de mikrofon nélkül szóval csak az értette normáliasan aki ott ült előtte.

2009. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
szia én fesztiválra nem vinném a kutyám mett a fesztiválokon szokott tüzijáték lenni és azt a kutyák nem szeretin mert nagyon zajos a fülüknek nem vidd fesztiválra
2009. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!


Sajnos a tömeg nem mindig józan és nem mindig jólnevelt, ami sok kellemetlenséget okozhat. Én inkább olyan helyre vinném a helyedben hol sok a kiránduló, vagy a család hétvégén (pl margitsziget) szóval ahol kulturált emberek vannak, mert ugye a fesztiválokon árulnak szeszesitalt és vásárló is akad bőven! :S

2009. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 4 hónapos kutyámat is kivittem a fesztiválra, ahol lépni alig lehetett a rengeteg embertől. Egyáltalán nem zavarta a tömeg, majdnem mindenki mosolygott rá, sokan meg is símogaták. Este pedig közösen megnéztük a tüzijátékot, hogy azt is szokja. Persze nem közvetlen közelről, hanem kb. 1 kilométerről. Szépen, mellettünk ülve végignézte a félelem legkisebb jele nélkül.
2009. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hozzá van szokva a tömeghez ő, a gyermeknapi fesztiválon is kint volt velünk, bár ott nem volt ekkora tömeg. A tűzijáték idejét természetesen tudom, este 9-kor lesz, addigra hazaviszem a kutyust. Ma még nem volt akkora tömeg, és kivittem egyet sétálni, nagyon élvezte! Úgy csóvált mindenire, hogy majd' el repült. Még nem tudom, hogy a mai forgatagba van-e merszem kivinni.
2009. jún. 27. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy vizslának valószínűleg nem lesz gondja a tömeggel. Szerintem jó ötlet, hallgass a kiképződre, és vidd ki, élvezni fogja :) Azért egy szájkosarat vigyél, biztos ami tuti, már csak az emberek megnyugtatására is, meg ha látod, hogy sok neki a tömeg és a zaj, vidd nyugodtabb helyre. Szóval ésszel, de menjetek :)
2009. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!