Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hozzászokik a büntetés...

Tényleg hozzászokik a büntetéshez?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes, ti hogy büntetitek a kutyátokat? Eygszer vakamiért, de az olyan, hogy többször ne nagyon kelljen, vagy inkább minden alkalommal rászóltok? A kutyasuliban nekünk azt tanítják, hogy a rászóláshoz vagy nem elég komoly büntetéshez egy idő után hozzászokik és elengedi a füle melett, ezért csak kevésszer, de akkor rendesen le kell teremteni.

2012. máj. 15. 14:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Ez miféle módszer, ki találta ki, hogy nem alkalmaz fizikai fenyítést, csak lelki terrort?
2012. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Miért, neked talán az a módszered, hogy szétverjük a kutyát, ha nem úgy viselkedik, ahogy te akarod? És kicsit elvadult gondolat a kizárást terrornak nevezni. :)
2012. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nem, én fizikai jelzéseket szoktam alkalmazni, ahogy ők is egymás között. Ami nem fáj neki, meg nem érzi magát rosszul tőle, csak megérti, hogy ez tilos.

De még mindig érdekel, hogy ezt a módszert hol terjesztik, nem akarok lehúzni senkit, csak kíváncsiság...

2012. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
A kizárásnál, észlény, testjelekkel, hanggal adod a tudtára, hogy nincs helye a falkában. A legnagyobb testfelületedet mutatod, szemmel vered, fenyegetően, lassan közelítesz felé, közben akár moroghatsz. Ennyi. Ez a kutyában már nagy feszültséget okoz, de a büntetésnek nem is kéjutazásnak kell lennie. A stressz pedig akkor jön, mikor kezdi elhinni, hogy komolyan ki akarod rakni a falkából és így egyedül marad. Mi is ebben a gondod?
2012. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Igazából amiről te beszélsz, annak valószínűleg semmi köze a kizáráshoz, csupán a helyreigazítás egy formáját írtad le, a folyamatot, ahogy megadja magát a kutya az akaratodnak. Mondjuk én nem tudnám komolyan venni magamat morgás közben, ezért a kutyától se várnám el, hogy ezt megtegye, de ez egy másik kérdés, akinek megy, nyilván használja csak :))

De visszatérve az elvekre, szerintem a falka alapvetően egy összetartó egység, biztonságot ad a kutyának. Folyamatosan azzal fenyegetni, hogy kidobunk, ha még egyszer hozzányúlsz ahhoz a cipőhöz, kicsit túlzásnak tűnik nekem. Kvázi halálos fenyegetés a fiatal kutyáknak, ennyit azért nem ér egy cipő sem (bármilyen "sztenderd" rosszalkodással behelyettesíthető természetesen a cipőrágás, csak most épp ez jutott eszembe). Szóval tudom, hogy a kutya nem ember, de képzeld el, ha téged a munkahelyeden napi szinten azzal csesztetnének, hogy ki leszel rúgva, ha... Jól éreznéd magad egy ilyen helyen? Dehogy. A kutya sem érzi jól magát olyan falkában, ami nem adja meg neki a kellő biztonságot, mert folyamatosan olyan jelzéseket kap, hogy ő itt nem kívánatos, örüljön, hogy megtűrik.

De persze ezek csak elvi kérdések, nem vitatom, hogy működik a dolog, különben nem csinálnák egyesek. Meg mint mondtam, szerintem nem az megy át a kutyának, amit mondasz.

Hajlandó lennél egyébként elmondani, hogy kinek a találmánya ez a kizárásalapú nevelés, vagy az illető iskola vagy kiképző nem meri felvállalni a nevét?

2012. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Én ezt a kizárást a cerberos honlapján olvastam. Egyszer már kipróbáltuk,nem annyira szigorúan, mert nem akartuk elrontani és hülyeséget csinálni:mivel teljesen dilis volt és napokig nem volt megadó állapotban, tárgyilagosan, szeretgetés nélkül bántunk vele. Szerintem ezt nem lehet kizárásnak nevezni.

Végülis csak az a lényeg, hogy ahányszor hülyeséget csinál, mutatom a nemtetszésem,és ha jól utána rögtön csinálja, dícséret?

2012. máj. 15. 18:33
 17/36 anonim ***** válasza:

Pontosan :)

A Cerbinél említett hosszú távú kizárást amúgy én is tök jónak tartom, bár kipróbálnom hálisten még nem kellett :)

2012. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

A kizárást nem holmi csínyekre kell használni, hanem mint írtam is, komoly szabályszegésekre, kiváltságok figyelmen kívül hagyására. Még példákat is hoztam, mint az agresszió, ha komoly dominancia jeleket közöl a gazda felé vagy ha veszélybe sodorja a falka biztonságát, összetartását. A lehető legritkábban szabad használni, ezt is írtam, ahogy azt is, hogy utána telesen ki kell oldani a kutyát a feszélyezettségből. Jellemző rá, ha valaki jól csinálja, többet azért a cselekedetért nem kell bünteti.

Egyébként minden csak elnevezés kérdése. És hogy válaszoljak a kérdésedre, külföldről, Nyugatról származik ez a technika, ha meg kell neveznem egy embert, akkor Fennelt hozom fel, de mivel ez egy eredményes, bevált módszer, már világszerte elterjedt. "Sajnos" meg kell tanulni hozzá a kutya kommunikációját, tudni kell értelmezni a reakcióit a megfelelő használatához, így nem mindenki képes használni, persze, hogy könnyebb a kutyát inkább figyelmen kívül hagyni. Az, hogy te nem ismered ezt a módszert, semmit nem jelent, a hatékonyságából nem von le semmit.

2012. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Nekem csak az szúrt szemet a felsorolásban, hogy volt rászólás, "szemmel verés", aztán rögtön kizárás, mintha ezek között nem létezne semmi. Fennelt én is olvastam, de ilyen filozófia nem tűnt fel, vagy nagyon megkoptak az emlékeim.
2012. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Azt is írtam, hogy a kizárásnak is van könnyebb, kevésbé drasztikus megoldása, változata. Nem feltétlenül kell kizárásnak hívni, az elnevezés szubjektív, változtatható, de attól még ugyan azt takarja. De ha a kutya-gazda kapcsolat rendben van, általában elég a rászólás vagy a szemmel verés, esetleg egy kis megtolás.
2012. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!