Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hozzászokik a büntetés...

Tényleg hozzászokik a büntetéshez?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes, ti hogy büntetitek a kutyátokat? Eygszer vakamiért, de az olyan, hogy többször ne nagyon kelljen, vagy inkább minden alkalommal rászóltok? A kutyasuliban nekünk azt tanítják, hogy a rászóláshoz vagy nem elég komoly büntetéshez egy idő után hozzászokik és elengedi a füle melett, ezért csak kevésszer, de akkor rendesen le kell teremteni.

2012. máj. 15. 14:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Támadós sztorija szerintem (sajnos) mindenkinek van. Én kertvárosban lakom, ahol nem "divat" sétáltatni (szocializálni, lefárasztani) a kutyát, csak dísznek van a kertben, elhanyagolva, ingerszegény környezetben és csak gyűlik ezekben a kutyákban a feszültség, szinte mindegyik magáénak tekinti az egész utcát.


Na egyszer volt, hogy épp pórázra szoktattam a nagykutyám, és mikor húzott, rögtön vissza is fordultunk, így toporogtunk szinte minden kerítés előtt vagy 3-5 percet, mire tovább tudtunk haladni. Na ment is az ordibálás rögtön (szomszédok), hogy én milyen egy "gerinctelen féreg" vagyok, amiért szándékosan hergelem(?!) az ő kutyájukat, pedig látom, hogy mennyire ugatnak (tény, tényleg ugattak, mint a veszett kutya, csak engem pont nem érdekelt, mert gyakoroltam a saját kutyámmal). Három irányból engedtek ránk 4 kutyát (egy Jack Russel, két Német juhász és egy keverék). Ebből egyik rögtön szaladt az én kutyámhoz dominálni, felállt két lábra, a két mellső lábát az én kutyám marára tette és meredten farkasszemet nézett vele (illetve csak akart, mert az én kutyám felfele nézett az én szemembe várva az utasítást), egy kutya visszaszaladt a kertjükbe, a maradék kettő meg világgá szaladt, ugyanis életükbe nem voltak kiengedve még. Úgyhogy a szerencsém (?) az volt, hogy az én kutyám abszolút falkavezére minden helyzetben én vagyok, és egyszerűen nem csinált semmit, csak nézett engem kérdően, hogy "Mit tegyek?". De ez még visszafele is elsülhet, hiszen tényleg, ahogy előttem is írták, ha nem verekszik (a saját életéért sem küzd), akkor nekem kell harcba szállni azzal a kutyával, aki éppen támad, ami lehet egy totális szerencsétlenség abban az esetben, ha mondjuk egy Dán Dog támad, egy Rottweiler vagy akármilyen más nagyobb testű, erős kutya. :-/

2012. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
És az eddigi tapasztalataim arra engednek következtetni, hogy az én kutyám nem verekszik, egyszer támadta meg élesben egy kutya (az én másik mentett kutyám, már elpusztult sajnos), és akkor is csak vinnyogott és tátogott a levegőbe, konkrétan műbalhézott csak, mert nem harapta a másik kutyámat, csak szerencsétlenkedett vele.
2012. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Érdekes szomszédok...

Az én kztyám konkrétan Farokcsóválva akart odamenni a másik kutyához, úgyhoz még gondok vannak a vezérséggel, főként ha idegen kutyát látunk.

2012. máj. 17. 21:10
 34/36 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 31-es!

Én is utálom, mikor azért pampognak, hogy minek sétáltatni a kerti kutyát és hogy hergeljük a benti kutyát és hogy ne sétáljunk, mert az ő kutyája ugat. Erre csak 2-3 példánk volt még szerencsére, ilyenkor mondtam, hogy mi jól nevelten közlekedünk, az ő kutyája őrjöng, hallgattassa el, ha nem tetszik, vagy nevelje-sétáltassa :D

DE!!!!!! Az, hogy minden kerítés előtt több percig vonultok fel-alá, az tényleg dühítő és zavaró, ekkor én is kiszólnék, hogy tessék odébb fáradni!!! Azért legyünk már tekintettel másokra is!

A forgolódást is lehet úgy csinálni, hogy azért haladjunk...

2012. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
58%

Hát kábé 2-3 percig biztos toporzékoltunk minden kerítés előtt, mert minél jobban ugattak a kutyák, az enyém annál jobban húzta a pórázt és ilyenkor nekem mindig meg kellett állnom.


Hát erre csak azt tudom mondani, hogy aki nem tudja elviselni a saját kutyájának az ugatását, az vegyen inkább macskát. Nyilván nem gonoszságból tanítom a kutyámat pórázra (ő is mentett kutya), és azt a 2-3 percet igazán kibírhatták volna. Nem bombákat robbantgattam a kerítésük előtt, csak sétáltattam a kutyám (meg tanítottam).


A dühítő és zavaró az lett volna, ha egész álló nap reggeltől estig ott állok a kerítésük előtt nyóc' kutyával. De én akkor mentem arra életemben először (a mi utcánkkal merőleges utcaszakasz) és mondom, 2-3 percnél többet nem voltunk ott, ráadásul elnézést is kértem, és mondtam, hogy mindjárt odébb állunk, csak tanítom a kutyát pórázon menni. Erre semmi értelmes válasz (csak szitkozódás), kiengednek 4 kutyát, hát marha civilizált, mondhatom.


Ami nekik 2-3 perc "szenvedés" volt (szenvedtek a saját kutyájuk ugatásától), az az én kutyámnak az egész életét megváltoztató 2-3 perc lett volna, mikor is megtanul pórázon közlekedni és szocializálódhatott volna, ha a pórázos gyakorláson túl vagyunk.


És mondom, én kulturáltan felvilágosítottam (majdnem) mindenkit, hogy mindjárt odébb állunk és elnézést is kértem.

2012. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
(az ő kerítésük előtt szerintem még 3 percet sem voltunk, egy másik kerítésnél volt, hogy 5 percet is voltunk, és aki ott lakott, egy idős néni, őt nem zavarta a kutya ugatás, ő csak mosolygott a kutyámra)
2012. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!