Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hozzászokik a büntetés...

Tényleg hozzászokik a büntetéshez?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes, ti hogy büntetitek a kutyátokat? Eygszer vakamiért, de az olyan, hogy többször ne nagyon kelljen, vagy inkább minden alkalommal rászóltok? A kutyasuliban nekünk azt tanítják, hogy a rászóláshoz vagy nem elég komoly büntetéshez egy idő után hozzászokik és elengedi a füle melett, ezért csak kevésszer, de akkor rendesen le kell teremteni.

2012. máj. 15. 14:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Mindegy, ebben nem fogunk dúlőre jutni, attól tartok :) De végülis ez a szép a kutyanevelésben, ezerféle módon lehet jól csinálni.
2012. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
azért köszönöm a válaszokat. Az uszkárunknál már ezzel a kizárás-félével is elég jó eredményt értünk el, a labradorral viszont még sokat kell tanulnom :)
2012. máj. 15. 21:00
 23/36 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Én is arra törekedtem korábban, hogy egy-egy dologért egyszer, de súlyosan és maradandóan büntessem a kutyát...de sokszor túlnyomtam, bizonytalan volt semleges szituban is, egy sóhajtásomra összeomlott kicsit...roti-nj keverék kan, bunkó, köcsög, domináns és makacs, de egyben érzékeny és finom is...igazi összetett személyiség is, ezért résen kell lennem.

Az a baj, hogy én sem vagyok mindig következetes, és így nagyon nehéz elvárni a szabályok mindenkori betartatását...pl. pár hónapja nagyon rágyúrtunk a járdaszabályra és az első szóra történő behívásra, akkor ment is...aztán volt néhány szitu a szabályok szegésére, amikor nem tudtam úgy indulatból, dühből büntetni, csak egy keményebb rászólás lett...azóta ezek a dolgok párszor megismétlődtek...ismét erőt kellene vennem magamon, hogy kiprovokáljam és kellő nyomatékot adjak a szavamnak a szabály megszegésekor.

Vmelyik nap elég éhes állapotában a Duna parton felkapott egy zsemlét, hogy majd megeszi...pedig nem szokása, de falkában sétáltunk, próbára tett :D Azonnal ráripakodtam, hogy "fúj, mit csinálsz?", fojtóval kiemeltem egy kicsit, majd hazáig láb mellett jött...itthon kikötöttem a hosszú láncára, majd fél óra múlva elengedtem, kiraktam a fincsi főtt kajáját a tálban, és jó fél óráig nem adtam engedélyt enni...közben a szomszéd macskák jártak a táljához, elzavartam őket, Argos nem nyúlhatott hozzájuk, de mikor bejöttem, akkor elzavarta őket a táltól, de nem nyúlt a kajához! Figyeltem az ablakból...a fél óra letelte után kértem tőle pár feladatot, utána mehetett enni :) Másnap más környéken is talált földön kaját, de szimatolás után rámsandított és tovább ment! Természetesen járt a dicséret!!!


Mikor hozzám került a menhelyről 9 hónapos korában, rá 1-2 hónapra volt pár próbálkozása. Morgott, mikor a kajához értem evés közben: ez kétszer történt meg, azonnal hanyattvágtam, ránehezedtem, az arcába morogtam, szidtam, és nem kapott enni másnap estig.

Kétszer óvatosan ráfogott a kezemre, mikor lábhoz igazítottam, hogy maradjon nyugton, akkor ugyanígy földre döntöttem és ráfeküdtem, az arcába morogtam...azóta, immár 3 éve nem történ ilyen eset!!!


Tavaly ősszel-télen volt 2-3 hét, mikor sokszor keveredett balhéba. Kóbor, önsétáltató és gazdás kutyák egyaránt sokszor támadtak meg minket, gyakran egy szemvillanás alatt, ahol nem tudtam segíteni Argos-nak, csak a balhé kialakulása után, ezért rájött, hogy jobb, ha ő kezdi a dolgot...aztán egyre kevésbé tudtam vele befejeztetni a balhét, le kellett szedni a másikról, nagyon dominált, stb...egy csúnya eset is volt: egy foxi keverék labdázott a gazdival, Argos is rohangált a labdáért...aztán a labda fölött egymástól kb. 2 méterre beálltak feszülten, és mire elhívtuk volna őket, összeugrottak...nem eresztett kemény parancsra sem, sőt, még az odamenő bulldognak is nekiment, úgy kellett lerúgni :O na, ekkor azonnal kapott pár seggberúgást, kizavartam az erdősáv szélére, ergó kizártam a falkából...egy idő után közeledni akart, ekkor tovább hajtottam, de a hülye a forgalmas út felé rohant az egyetlen szűk kijárathoz, ezért kapott egy "FEKSZIK"-et, aztán odamentem hozzá, pórázon-láb mellett jött hazáig és ment a 6 méteres láncra, kaja semmi.

Egy hétig otthon kizárólag a hosszú láncon volt, sétán kizárólag láb mellett pórázon, kaját csak elé vetettem egy "tied" kíséretében, egyébként nem beszéltem vele, nem volt játék, tanulás, semmi...

1 hét után kapott kisebb szabadságot itthon, sétán flexivel, majd lassan kezdtem vele kommunikálni, gyakorolni, 2 hét után játszani...ekkor állatkínzónak tartottak sokan...ismerősök is...nem érdekelt, éreztem, hogy ezt meg kell tenni...korábban is volt hasonló eset egy balhé után, de akkor 3 nap lájtos bünti volt...ez volt az első igazi kizárás 1 héten át.

Viszont eredményes lett, mert azóta akkor is lefordult kutyákról, ha azok nekimentek. Több eset is volt, hogy kitámadtak rá pórázon és szabadon lévő kutyák egyaránt, de Argos vicsorogva lefordult róluk :O

Egyedül most hétvégén volt egy eset: egész nap egy ismerős boxer kannal voltunk együtt, a kocsiban Argos az ülések közt, míg nála a rangsorban alacsonyabb helyen lévő boxer az ülésen utazott, ez nem tetszett Argos-nak, főleg, hogy a boxos nyalogatta, csesztette...Argos morgott, de rászóltam...haza fele az ülésre feküdt ARgos is, de rájött, hogy nem tud kényelmesen feküdni, ezért immár önszántából feküdt lejjebb az ülések elé :D a nagy séta után már fáradt volt, hisz úszott, labdázott...a boxer ismét kezdte a csesztetést, a nyalást, bökdösést: Argos morgott, elfordult, a boxer nem tágított, ezért Argos odakapott neki, a boxer vissza, de rászólásra abbahagyták...itt csak egy kemény szidást és csúnya nézést kapott...

2012. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Hű, értem, nem semmi tekintélyed lehet a szemében. :)
2012. máj. 16. 15:53
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okos lehet a roti németjuhász kutyád!Nekem rotim van ,hasonlóan próbáltam nevelni ,falkasorrenddel nem volt gond,de ez a verekedés leállítása nem ment sokáig.Mire megtanulta, addigra rájöttem, hogy hülyeség letiltani,mert egyszer egy jól megtermett németjuhász nekiment, ő kivédte volna,elkapta a füle mellett és leszorította ,de én meg letiltottam, erre azonnal eresztett ,de a másiknak pont ennyi kellett hogy elkapja a nyakát.Alig bírtam leverni rúgni róla.Vérzett is elég rendesen.Azóta nem tudom mi a jó,mert ha letiltom a verekedésről és ő jólnevelten engedelmeskedik a másik kutya nekiesik és szabadon tépheti.Nekem meg nem a hobbim megvadult idegen kutyákat verni és sajnos sok jár errefelé szabadon.
2012. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Igen, nagyon okos, ez sokszor vissza is tud ütni, mikor túlbonyolít vmit, vagy sokat kombinál :D

Igen, azért is volt a sok balhé, amikor ő volt a túlerő, de nem engedett kérésre...mert ugye korábban, mikor őt támadták és ő eresztett, a másik tovább folytatta a verekedést, amire persze Argos is folytatta és védekezett...szerencsére mostanában nem volt balhé és támadás...azt kell megpróbálni, hogy a kutya ne kerüljön kontaktba a másikkal, tehát a saját kutyát le kell fektetni, hátra küldeni és a gazdinak kell előremenni és elzavarni a támadót! Ez a rohadt nehéz...és sajnos még nincs meg a teljes tekintélyem Kedves Kérdező :( mert ilyenkor Argos nem marad egy helyben...bár annyit már elértünk, hogy nagyjából mögöttem marad és rámhagyja a dolgot, de menne-menne beszállni a bunyóba...


Pl. télen sétáltunk a kertvárosban pórázon, pont elengedtem egy sarkon, mikor szembe találtuk magunkat egy önsétáltató/Kóbor stafford szerű ebbel...Argost gyorsan megfogtam, de a stafford már jött nekünk...Argos-ra ráparancsoltam, hogy maradjon és el akartam zavarni a kutyát, de nem sikerült, hátulról támadt. Akkor pórázzal húztam mögém Argos-t, és testtartással, hanggal akartam elzavarni, de nem ment el, még jött volna nekem :O pont csak egy kis vacak póráz volt nálam, ezért lábam közé vettem Argost, fogtam a hámjánál, és üvöltöttem, toppantgattam a kutyának, ezzel Argos-nak is engedélyt hagyva a védekezésre. Argos is ugatott, vicsorgott, de nem mertem kiengedni a pórázon, mert abból verekedés lett volna :( így őrjöngtünk egymás felé pár percig mire elment a dög...járókelők gyilkos pillantásokat vetettek rám, azt hitték, hogy az enyém támad...


Akkor volt, hogy egy elszökött tibeti masztiff tüzelő szukát szedtem össze, pórázra fogtam, Argost elküldtem messzebbre és lefektettem...közben a szukát két kan követte, ugyebár támadva az én kanomat :O zavarni kezdtem őket, de két irányból körözve vicsorogtak, és harapni akartak...emeletről le is kiabáltak, hogy vigyázzak, mert meg fognak harapni...végül ARgos-t is hívtam segíteni, ráhurkoltam a póráz másik végét, és kövekkel-faágakkal dobálva az egyik kutya elment, így már a másikat is sikerült elzavarni...


Előző kistestű kutyámmal odáig sikerült fejleszteni ezt a zavarásos technikát, hogy fekve maradt, ahol hagytam, csak fülsiketítő hangon nyavicskolt, amíg én a másik kutyát zavartam :D

2012. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Hát le a kalappal, én ilyen utcai performanszba nem szivesen megyek bele,félek hogy ha agresszíven lépek fel egy amúgy is mérges támadókedvű kutyával szemben, akkor az nekemesik.Az lenne jó ha mindenki rendesen pórázon vagy kerítés mögött tartaná a kutyát ,de ez csak álom idehaza.
2012. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ez a bunyós téma nálunk is gond, bár kicsit másképp. A gyerek ha csak egyszer rászólok, bejön rögtön mögém és többet nem is létezik számára a támadó kutya, hisz mögöttem biztonságban van, ezt tudja. Nálunk az a gond, hogy ha felveszek a másik ebbel szemben egy fenyegető, domináns testhelyzetet a saját ebemnek háttal, ő azonnal mintegy büntetésként értelmezi ezt, túlreagálja és jön a Kandúros sztori a Shrekből. Próbál kiengesztelni, ott nyüzsög körülöttem, játssza a jó kislányt, teljesen elhiszi, hogy ő a hibás és mindig ki kell oldanom egy ilyen eset után. Falun lakunk, ahol az a divat, hogy nyitva hagyják az emberek a kaput ahelyett, hogy sétáltatni kéne a kutyát, így csaknem kéthetente történik egy támadási kísérlet ellenünk. És jelentősen nehezebb úgy elküldeni egy idegen, agresszív kutyát, hogy a saját 35 kg-os ebem ott lóg a nyakamon, próbál arcon nyalni és a bűntudatos, kiengesztelő kiscica viselkedésével csaknem fellök. Sajnos rengeteg gondunk akadt már így, hisz nem tehetek semmit, emiatt nem büntethetem a sajátomat, ha elküldöm, úgy is hamar visszajön az első komoly domináns jelemre. Az a nagy mázlink van, hogy a kölök dús szőrű és bár nőstény, még így is ritkán találkozunk hasonló súlycsoporttal, így nehezen tudnak csak kárt tenni benne más kutyák. :)
2012. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Szilvi & Argos ***** válasza:

A legtöbb kutya "csak" a kutyákra pályázik, embertől azért félnek...nagyon erős indok kell nekik, hogy ember ellen forduljanak...a két kan ugye a "szukáját" védte, a staffordszerű meg szerintem a "területét", hisz ott etették a szomszédok, ha jól tudom.

És a testtartásukat végig figyelem ilyen szituban, és persze nem közelítek, csak akkor, ha hátrálnak...de nem futamodok meg, mert akkor hátulról támadnának, tapasztalat!

Kertből kiszabaduló, kitörő kutyával is van bőven tapasztalatunk...sajnos :(


Úgy tényleg gázos lehet, ha közben a Te kutyád nyalizni megy Hozzád :O érdekes szitu, nem is hallottam még ilyenről :D

2012. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
sajnos ilyen utcai élményünk nekünk is volt, szerencsére csak egyszer, de az is elég borzalmas volt: tesómmal, és a két kutyánkkal sétáltunk este a sötét utcán, sehol senki, mikor két nagyobbacska kutya kiszökött és nekünk jöttek. kb fél méterről vicsorogtak és ugattak minket, mi meg ordítottunk rájuk. a legrosszabb az volt, hogy nem tudom, jól kezeltem-e a kutyám szemében a dolgokat, vagy sem :)
2012. máj. 17. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!