Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia vagy a hormonok?

Dominancia vagy a hormonok?

Figyelt kérdés
Ma először tapasztaltam, hogy a 10,5 hónapos ivartalanított kan kutyusom párzó mozdulatokat tett egy tüzelő szukán, még a fütyije is kint volt. 4 hónapja lett ivartalanítva. Eddig soha egy kutyánál sem csinált ilyet, csak nála, miután elvitték a tüzelő szukát, utána is ugyanúgy játszott a többi kutyával. Mitől lehet ez?

2012. máj. 15. 19:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Attól még érzi, hogy tüzel, ha ivartalanították. Örülj neki, hogy eddig nem csinálta!
2012. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül neked szólt, lehet, hogy a szukát dominálta le. Viszont ez függ attól, hogy: normálisan, hátulról közelítette meg -akkor hormonok, ilyenkorra még nem ürürlnek ki teljesen-, vagy onnan, 'ahol érte' pl a fejénél, mert akkor dominancia.
2012. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hátulról csinálta, mintha élesbe menne a dolog. Azért furcsáltam a dolgot, mert ugye ivarérés előtt lett ivartalanítva.
2012. máj. 15. 20:03
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabályosan hátulról, akkor (fajfenttartási) ösztönöl ment a dolog. Ez az egyik legősibb, legerősebb ösztön, amit ivartalanítással nem lehet teljesen kiölni a kutyából.
2012. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Valószínűleg most válna ivaréretté, de lehet, hogy még nem ürültek ki teljesen a hormonok a szervezetéből. Mert oké, mondanám, hogy lehet, hogy dominancia, de pont egy tüzelő szukánál?

Figyelj, ez később ki fog derülni, de én azt gondolom, hogy ha Te el tudtad hívni, és tudtad őt kontrollálni, akkor nincs baj. Pláne, hogy a tüzelő szuka távozása után nem "hülyült meg" a kutyád, azt gondolom, hogy nem kell aggódnod emiatt.

Nálunk például, amióta ivartalanítva van a szuka kutyám, sokkal többet szaglásszák a kan kutyák a fenekét, mint korábban:)

2012. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ok, akkor megnyugodtam, azt hittem már esetleg az ivartalanítással volt gond :)

Köszi!

2012. máj. 15. 20:07
 7/25 A kérdező kommentje:
3-an játszottak éppen és akkor történt, automatikusan mentem oda és szedtem le a szukáról. A behívásra még gyúrnunk kell, nem minden esetben 100%-os, ebben úgy ítéltem meg, hogy nem adok rá esélyt, hogy hibázzon. Őszintén szólva, nagyon benne volt a játékban, szerintem nem tudtam volna behívni. A suliban az oktató szerint jól haladunk, de úgy érzem, bőven van még mire gyúrnunk. :)
2012. máj. 15. 20:15
 8/25 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, ő még nagyon fiatal. Sok idő még, amíg benő a feje lágya:)
2012. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, már alig várom, hogy komolyodjon :D Néha a hajam tépem tőle :D
2012. máj. 15. 20:30
 10/25 anonim ***** válasza:
Ismerős, olyan türelmes leszek lassan...
2012. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!