Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia vagy a hormonok?

Dominancia vagy a hormonok?

Figyelt kérdés
Ma először tapasztaltam, hogy a 10,5 hónapos ivartalanított kan kutyusom párzó mozdulatokat tett egy tüzelő szukán, még a fütyije is kint volt. 4 hónapja lett ivartalanítva. Eddig soha egy kutyánál sem csinált ilyet, csak nála, miután elvitték a tüzelő szukát, utána is ugyanúgy játszott a többi kutyával. Mitől lehet ez?

2012. máj. 15. 19:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

A párzás csak az alfa pár kiváltsága, ez lehet, hogy ösztön is, de attól még dominancia is feléd. Neki nincs joga ehhez, ezzel azt közli, hogy ő fölötted áll. Még kölyök, még akkora nagy gond, csak próbálgatja a határokat, ne engedd és nem lesz gond.

Szukás gazdi vagyok, én rühellem, ha a kutyámra rámásznak kanok és a gazdik nem csinálnak semmit, már csak azért is, mert ez veszélyes, könnyen lehet valami balesete a kutyámnak. Többek között ezért is javaslom, hogy ne hagyd a kutyádnak.

Ha a sorrend tényleg rendben van, az ivaros kan sem mászik rá, még a tüzelő szukára sem a gazda jelenlétében. Mondom, nálatok nincsenek nagy bajok, csak tiltsd le erről. :)

2012. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Dominanciából csinálta valószínűleg, azt is hátulról szokták. Viszont ugyan kutyák párzását még nem láttam élőben, de más állatoknál nem úgy megy, hogy rámászik a hím a nőstényre és rögtön "tolja", aztán várja, hogy egyszer véletlenül becsússzon, hanem előbb "céloz", és amikor bent van, akkor kezd mozogni rajta. Meg persze kell előtte egy kicsit udvarolni is, hogy a nőstény hagyja magát, nem megy ez csak így pikk-pakk :)
2012. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Tiltottam neki, ha még előfordul később, akkor sem lesz másképp :)

Joeyt is dominálta le már más kutya, nem is egy. Bennem is felment a pumpa, amikor a gazdi csak nevetett rajta, nekem kellett rászólnom az ő kutyájára. :S

2012. máj. 15. 21:15
 14/25 anonim ***** válasza:

Akumi válaszában látok logikát...a kutyák nem olyan hülyék, hogy ha pározni akarnának, akkor a levegőben mozognának, hanem előbb "pozícióba" kerül, és utána kezdi el.


Amúgy meg mi a túrót csinált egy tüzelő szuka a többi kutya között...? Ezért olyan mérges tudok lenni, amíg ivaros volt a szuka kutyám, úgy kerültünk minden kutyát, mint a tüzet.

2012. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, a bácsi kihozta, sőt el is engedte. Pedig ebből még verekedés is lehetett volna a kanok között.
2012. máj. 15. 21:28
 16/25 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akuminak van igaza.


Most csak hangosan gondolkodom.. Felnőtt kutya már tudja mi fán terem a dolog, hogy-mint kéne. De egy növendék kutya nem lehet, hogy mivel még nem párosodott soha, ezért elsőre fogalma sem volt hogy megy ez és ezért sikeredett ilyenre?

2012. máj. 15. 21:33
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

Engedelmességi tanfolyamok elején szoktak olyan domináns kutyák iw lenni, hogy mindegy nekik, hogy kant vagy szukát, de akár a fején, oldalán is elkezdenek párzó mozdulatokat végezni. Akumi, igazad van, annyit hadd írjak, hogy pont most volt egy nagy etológiai találkozó, ahol arra jutottak, hogy nem lehetünk a kutyáink vezérei, csak gazdái, mert: a vezérnek kell a falkát védeni, mégis mi szépen alszunk, amíg éjszaka a kutyank véd minket, őrzi a házat. A másik pedig, amire ki akartam lyukadni: csak az alfa párosodhat, DE! Ha ez így lenne, nem lennének tenyésztők, fajták stb, mert nem párosodhatnának a kutyáink sem, mi mégis visszük őket ivaros kanokoz, szukákhoz, hogy kiskutyák legyenek. Ebből azt is leszűrhetné a kutyánk, hogy ejj, itt én vagyok az alfa, sőt, a gazda is ezt akarja, ide hozott egy ivaros szukához. És nem akarjuk bevallani, de ez tényleg így van! Nem lehetünk teljesen vezéek, nem élhetünk, nem viselkedhetünk farkasokként. A kutyákat sem kezelhetjük farkasokként, elvégre háziasitottuk őket, belőlünk meg sosem lesz farkas! Vezére pedig csak a farkasokank lehet, nekünk kutyáink vannak. Ez most még nagyon új a népnek, de haladni kell a felfedezésekkel, amelyeket ki elfogad, ki nem. A szabályomat ugyanúgy be lehet, be kell tartani mint eddig, de ezzel ne azt akarjuk elérni, hogy falkavezérek legyünk, hanem hogy ne nőjön a kutyánk a fejükre, ne fusztrált, hanem boldog életet élhessen a kutyánk, és hogy ne keserítsük meg egymás életét. De azért remélem, látod benne a logikát.

Bocsánat Alexandra, hogy mindezt ide írtam.

2012. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
* is
2012. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, amit írtál, de ezen jót mosolyogtam:

"mi szépen alszunk, amíg éjszaka a kutyank véd minket, őrzi a házat" - azt hiszem az én kutyám ezt nem így látja, ő remekül alszik minden éjjel a lábamnál :D

2012. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)

Nekem nagyon hasznos volt! :)

2012. máj. 15. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!