Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia vagy a hormonok?

Dominancia vagy a hormonok?

Figyelt kérdés
Ma először tapasztaltam, hogy a 10,5 hónapos ivartalanított kan kutyusom párzó mozdulatokat tett egy tüzelő szukán, még a fütyije is kint volt. 4 hónapja lett ivartalanítva. Eddig soha egy kutyánál sem csinált ilyet, csak nála, miután elvitték a tüzelő szukát, utána is ugyanúgy játszott a többi kutyával. Mitől lehet ez?

2012. máj. 15. 19:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az őrző védőkre, jelzőkutyákra gondoltam, akiket - ha az új elv alapján nézzük- arra képezünk ki, hogy elvégezzék helyettünk a mi feladatainkat.
2012. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem ez tisztán hormonális dolog! Egyet értek az előző válaszadóval, hogy a "csak az alfa párosodhat" elv szerint akkor nem lehetne tenyészteni sem :)))

Szerintem akkor vagy "falkavezér", vezető, a kutyád jó irányítója, ha a hágó mozdulatok alatt is el tudod hívni a szukától, és le tudod tiltani róla a továbbiakban

2012. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a felnőtt kutyák automatikusan értenek a párosodáshoz, ők is bénáznak eleinte :))
2012. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat mosolygok itt a válaszokon. Végre van egy jó hangulatú kérdés! :)

De mindenkinek igaza van, a kutya az ember mellett nem tud falkában élni, hisz nálunk azért nem az a jellemző, hogy csak a családfő dönt mindenben, a többieknek pedig kuss. De a kutya remekül alkalmazkodik a család felálláshoz is, csak a szerepek ne keveredjenek össze.

2012. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek :)
2012. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!